Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el, hogy nem a...

Hogyan mondjam el, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot? Elmondjam?

Figyelt kérdés
8 éves a kislányom, és ma megtalálta az ajándékokat, amiket a télapó hozott volna.... :( Határozottan kijelentette, hogy ő már nem is hisz a Mikulásban, hiszen látta, hogy el vannak dugva előre a csomagok. A karácsonyról viszont szót sem mertem ejteni... A manókban még hisz, mert megkérdezte, hogy mikor teheti ki az ablakba a listát, amit majd a manók visznek el a Jézuskának. Ez amolyan karácsonyi kívánságlista nálunk, amiből természetesen nem minden ajándék jár automatikusan, csak segítség a Jézuskának, hogy mit is szeretne igazán... Azt hiszem, lassan vallanom kellene, hogy a karácsonyi listát sem a manók viszik el, hanem én gyűjtögetem be minden évben nagy szorgalommal... De hogyan kezdjek hozzá? Olyan szépek voltak eddig a varázslattal teli karácsonyok!! Ti mit tennétek a helyemben?
2012. nov. 24. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rombolnám le azt a kis világot,amiben Ő hisz.Ezek a legszebb évek,amíg igazán gyermek lehet.Majd lehullik a lepel,ha eljön az ideje.
2012. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy most már célszerű lenne elmondani, hogy ne járjon úgy, mint én annak idején. Az osztálytársaim, barátnőim már mind tudták az igazat, és nevetség tárgya lettem, amikor ez szóba jött és csak egyedül én állítottam, hogy igenis vagy Mikulás és Jézuska. Jól kinevettek, és engem nagyon bántott, mikor rájöttem, hogy nekik volt igazuk. Nagyon becsapottnak éreztem magam, úgy fogtam fel, hogy a szüleim hazudtak nekem és ezzel nevetségessé tettek az osztálytársaim és barátnőim előtt.
2012. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

nem hittem volna,hogy a mai világba még van olyan gyerek aki 8évesen hisz a Jézuskába. ne érts félre,ez nem bántásból mondom,csak tényleg meglepődtem,hisz már az oviba felvilágosítják egymást a gyerekek.


én már lehet,hogy elmondanám neki,de te ismered jobban a gyerekedet,hogy mivel teszel neki jobbat

2012. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem már jobb ha elmondod az igaz.
2012. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Majd rájön erre is magától. Én is magamtól jöttem rá kb. 9 évesen, így nem is volt nagy törés..
2012. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a szüleim kb. ilyen idősen mondták el, mivel öcsém aki 2,5 évvel fiatalabb nálam, biciklit kapott, és együtt vettük meg. Nekem azt mondták a szüleim, hogy a Jézuskának segíteni kell az anyukáknak és apukáknak, hogy a Jézuska oda is tudjon vinni ajándékot, akiknek nincsenek szülei. Így, akiknek vannak szülei, azt megkéri a Jézuska, hogy vegye meg az ajándékot a gyerekeinek.

Én egyáltalán nem csalódtam, szép emlékem ez, biztosan azért is emlékszem rá ennyire, közel 30 év után is.

2012. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az angyal hozza- úgy, hogy az ajándékozó szívét segíti-minek örülne az ajándékozott? És így keres, készíti az ajándékot a szeretteinek. Egyszer ezt megértik a gyerekek- hidd el, maguktól megértik, nem is kell beszélni róla, ha kérdezi, az angyal segít az ajándékozásban- mert ez a szeretetből fakadó ajándékozás lényege..


Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.(Jak 1,17)

2012. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot, úgy gondolom egyelőre jegelem a témát. Az elkövetkező napokban kicsit többet fogok vele beszélgetni a szeretetről, és meglátom, hogy mennyire tűnik "fogékonynak".


Ha ragaszkodni látszik a Jézuskához, akkor Jézuska marad, ha már kicsit is bizonytalan, akkor beavatom, így nem lesz majd utólag nagy csalódás. Még egyszer köszönöm a segítségeteket.

2012. nov. 24. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányom is 8 évesen tudta meg. Az osztálytársai mondták el, hogy nincs fogtündér. Így én elmondtam az igazat. Majd végigkérdezte a húsvéti nyulat, mikulást stb. Megmondtam Neki, hogy minden ajándékot tőlünk kap, de pl. a mikulás van és létezik. Lappföldön él. Egy kicsit sírdogált, de aztán beszélgettünk, hogy ez jó dolog aztán már nevetett:-)
2012. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 8 évesen hazajött azzal, hogy a többiek kinevették, hogy nincs fogtündér. Én azt mondtam neki, hogy aki nem hisz benne, ahhoz valóban nem is jön el. Ettől megnyugodott. A Mikulásról nem nagyon kérdez, mert neki evidens, hogy ő hozza a csomagot és a Jézuskának minden évben írunk listát, amig megígérek, hogy feladom neki és tőle várja az ajándékot. Nem rombolom le ezt az illúziót, hiszen ez csodálatos dolog gyermekkorban, majd ha később nagyobb lesz, nem fog haragudni hiszen ezeket az élményeket nem veszi el tőle semmi.
2012. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!