Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem lázad a napi...

2,5 évesem lázad a napi rutinok: fésülködés, öltözködés. Stb ellen, ez a dackorszak csúcsa?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben küzdünk mindennel! Nem akar reggel felöltözni, este levetkőzni, nem akar fésülködni, nem akar pelust cserélni (sajnos még nem szobatiszta), alig tudok vele kimenni, mert nem akarja megtűrni a cipőt a lábán, a kabátját, a sapkáját. Egyszóval semmit nem akar! Már próbálkoztam cselekkel, dícsértem, ajándékoztam ha (véletlen megengedte), próbáltam megbeszélni vele, hogy mindezt miért kell csinálni...de üvölt és menekül előlem. Már nem tudom egyszerűen mit tudnék még csinálni!! Ha valahova mennünk kell, 1 óra mire nagy küzdelmek árán el tudunk készülni. Türelmes és higgadt próbálok maradni, de már fogy az energiám.....ti hogy bírjátok? (Ja és ez nem csak nekem szól, mert az apja elől is visítva menekül ha pl. öltözni kell.)

2012. nov. 26. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önállóságra, önálló döntésekre vágyik. Azért mondd ellent, mert azt akarja, hogy az akarata érvényesüljön, akármi is az. Áthidalhatod, ha választási lehetőségeket adsz neki, és látszólag az lehet, amit ő akar. Ha öltözni kell, ne parancsolgass, hanem mutass fel két összeállítást és kérdezd meg, ma melyiket választja? Hangsúlyozd, hogy ezek közül azt veheted fel, amit TE akarsz! Ugyanígy a többi foglalatossággal. Meséld el, hogy most fogat kell mosni,meg mosakodni, de azt teheti először, amelyiket ő akarja... választhasson fogkrémet a boltban, a haját fésüljétek azzal a fésüvel, amelyik neki tetszik, oylan irányba, ahogy neki tetszik, stb. SZinte mindenben keress ilyen alternatív lehetőségeket, és nagyon meg fogsz lepődni néhány nap után! :))) Hidd el, beválik! :) Mindig mosolyogva, és nagyon izgalmasan add elő ezeket a lehetőségeket, és ne akadj ki, ha eleinte nem működik a varázslat, néhány nap és rákap az ízére! :)))
2012. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az jött be, amit az első válaszoló írt. Például:

Nem azt mondom, hogy gyere, vegyük a nadrágot, hanem azt, hogy gyere, kiválaszthatod, melyik nadrágot veszed fel(kikészítek kettőt). Ugyanezt minden ruhadarabbal. Sok időnek tűnik de még mindig gyorsabb mint a hisztit végigcsinálni, és így sírás, őrjöngés nélkül öltözködünk:).

Vagy: nem azt mondom, hogy gyere fürödni, hanem azt, hogy zuhanyozol vagy kádban fürdesz?

Sapka esetében: nem azt mondom, hogy vegyük fel a sapkát, hanem azt kérdezem, hogy én adhatom. e rá vagy felveszi egyedül.

És így tovább:).

Egy idő után már nem kell gondolkodni sem a variációkon, jönnek maguktól:).

Ja, és ami még bejött: amikor érzem, hogy szakad a cérnám, akkor közlöm nyugodtan, halkan, hogy kislányom, el fog fogyni a türelemem, ha nem haladunk, nem választasz, nem csinálod..., akkor mérges és szomoró leszek. Szeretnéd, hogy kiabáljak és szomorú legyek? Erre mindig nem a válasz és hamarosan cselekvés:).

2012. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom már 3 és fél éves lesz, de még mindig ilyen. Az öltözködésnél én is ugyanezt alkalmazom, hogy ő választhatja ki mit szeretne felvenni. Ha nagyon nem akar felkelni reggel, akkor ösztönzöm vmivel, pl hogy a kedvenc nyuszis ruhádba mehetsz most oviba, akkor egyből felkel. Vagy hogy várja a barátnője az oviban, és milyen szomorú lesz ha nem lesz ott.

A fogmosást ő is utálja, nemrég kitaláltam neki egy történetet egy "Zsuzsi" nevű kislányról, aki sosem mosott fogat, ezért feketék lettek a fogai és nagyon fájtak, és emellett ki is nevették őt az ovodában. Ezt párszor elmeséltem neki, ezután már magától mos fogat, és még mondja is, hogy a Zsuzsikának feketék a fogai, de neki nem lesz az mert megmossa.

Ha megyünk valahova és nem akar jönni, akkor van hogy elindulok az ajtó felé és mondom neki, hogy akkor te itt maradsz egyedül, akkor egyből megijed és jön.

Sajnos ez egy ilyen időszak, mindig ki kell valamit találni, mert magától semmi nem megy.

Persze van hogy nálam is már elszakad a cérna, főleg este amikor már nagyon felpörög. Volt olyan is, amikor nem akart levetkőzni a fürdéshez, egyszerűen beraktam ruhástól a kádba, persze nagyon meglepődött.

2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk is ugyan ez volt olyan 3 eves koraig. Egyszer nagyon begurultam (mar 1,5 ment a hiszti es mindent kiprobaltam), ott hagytam a szobajaba es közöltem vele, hogy van 20 perce kivalasztani hogy mit akar felvenni es elindulni, mert ha nem itthon hagyom. Mondanom sem kell, hogy nem volt keszen. Fogtam magam kimentem es bezartam az ajtot. En az ajto egyik oldalan, a kislanyom meg a masik oldalan sirt... Kb 1 perc volt csak, de annyira furdalt a lelkiismeret... De mire kinyitottam az ajtot, mar a szobajaba volt es öltözött. Valoszinüleg nem ez volt a legjobb megoldas, de mar nem birtam cernaval, vagy ez vagy a kiabalas, amit sose szoktam. Azota ha szolok neki, hogy öltözzön megy magatol es szepen felöltözik, meg ha csak a reggeli pizsama valtasrol is van szo. Igaz, hogy az elejen egy papagaj elbujhatott volna a kicsi lanyom mellett, neha telre is a szoknya került elö, es forditva voltak rajta a ruhak de legalabb felöltözik :)
2012. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!