Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre korábban ébred és...

Egyre korábban ébred és megpróbálja kidumálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

22hós lányom nyáron még 8-8ig aludt, 1hónapja 8-7ig, de szinte minden reggel kicsit korábban ébred, ma már 5:26kor keltett, azt mondja taknyos (igaz,fogzik épp) és hogy szívjuk ki az orrát, amikor ez megtörténik, akkor "kiszállunk, vegyük le a bundazsákot, játsszunk, sétáljunk, kapcsoljuk fel a villanyt", bármit csak ne kelljen aludni, miközben kómás.

Van egy bevált alvási rituálénk 4hós kora óta, az altatás kb 15mp volt eddig, de most tanácstalan vagyok. Nem lehet éhes vagy szomjas, mert mondaná, néha bepróbálkozik azzal h fáj a foga,de amikor kérdezem hol,azokra mutat, amik már kint vannak 1 éve, tehát blöfföl. Tegnap gyógyszert kért és megígérte h visszaalszik, nem tette, szóval ugráltat, figyelmet akar és h ne menjek ki a szobájából, még a 6óra csak-csak, de a fél6os kelés nonszensz, aztán meg 10kor itt csetlik-botlik mert fáradt.

Nem szeretnék melléfeküdni, magunk közé venni (ott ficánkol, nem alszik) vagy simogatni (azt amúgy sem szereti), ha viszont kimegyek rázendít, akkor még taknyosabb lesz, ekkor jön az újabb orrszívás, ami miatt megint fel kell kapcsolni a villanyt, még az a minimális álom is kimegy a szeméből. Fogalmam sincs miért csinálja, eddig 12órákat aludt. Az esti alvást nem szeretném későbbre tolni hogy hátha reggel később kel, mert 8kor szépen elalszik, tehát akkor már fáradt, minek húzzam?

Van vmi ötletetek???



2012. nov. 27. 07:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ebben a korban még elég gyakran változnak az alvási szokások. Nálunk a bölcsi kezdetén borult fel minden, nyilván a nagy változás miatt. Nem lehet esetleg, hogy nyáron többet voltatok levegőn, többet mozgott és jobban kifáradt? Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor van nyűglődés az alvással, ha nem fáradt ki eléggé, ha napközben inkább otthon vagyunk és nem mozog eleget. Nekem 2 évesen kezdett el félni a kislányom, nem szerette, ha behajtom az ajtaját, ha teljesen sötét van a szobájában és ő is kitalált mindent (éhes, szomjas, pisilni kell stb.), csakhogy ott legyek vele. Lehet látott olyan mesét, mesekönyvet, amitől esetleg félhet, nálunk a Jancsi és Juliskából a boszi volt ilyen, félt tőle, de mégis csak azt a mesekönyvet volt hajlandó lapozgatni. Akkor sokat beszélgettünk erről, hogy ez csak a mesében létezik, elvarázsoltuk a boszit a szobájából (csirbúcsiribá pukk) és ezek nagyon beváltak. Néha most is hallom esténként, amikor "varázsol" :) és nincs sírás.

Szerintem ilyesmikre kell gondolni, na meg lehet ugye a fogzás miatt is, anyásabb, bújósabb időszaka van, fél valamitől.

2012. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a válaszod, 1 hónapja bölcsis, de probléma az első naptól nincs a bölcsi miatt, igaz, lehet h hajnalra jön ki rajta? Mindenesetre kipróbáltam amit írtál, ő ebéd után már félhomályra ébred, mire meguzsonnázik besötétedik,emiatt bent szoktunk lenni du, de tegnap este kivittem a környező járdákra motorozni, hadd fáradjon,ma reggel 6ig aludt. Ma megint kimentünk így a sötétbe friss levegőre, reggel elválik h mikor fog így ébredni megint. Remélem beválik! A reggel 6 már OK nekem.
2012. nov. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!