Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszi sok szülő betegen...

Miért viszi sok szülő betegen is oviba a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ne haragudjon senki a kérdésemért,de totál ki vagyok akadva!Az óvónőre,a szülőkre..mit tudom én.Szept-ben kezdtük az ovit,azóta szinte örökös az orrfolyás,valamint már kétszer kaptak a fiaim antibiotikumot.Amint megtaknyosodtak,vagy köhögtek én viszem őket dokihoz,és NEM mennek oviba.Rá egy hétre egészségesen indulnak újra,de ez nem tart csak max.1hétig.Ma az öltözőben 3 zöld taknyos gyerekkel,valamint egy jó hurutos köhögésűvel futottam össze!Ezt nem hiszem el!Én is melózok,és igen félek,nehogy kirúgjanak a sok táppénz miatt,de akkor sem viszem betegen oda őket!Ez mindenhol így megy?Óvónők miért nem szólnak anyukáknak,hogy így viszi a gyerekét??

2012. nov. 27. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha minden orrfolyás miatt otthonmaradnánk akkor sosem járnának. Az ovis gyerekek 99%-ának hol jobban hol kevésbé folyik az orra. A köhögésről annyit, hogy pl az én lányom 1 hetet otthon volt most, mert köhögött és taknyolt. Kapott antibiotikumot, és jól van, de még kicsit folyik az orra, és naponta 4-5x köhög. Nagyrészt ébredés utáni 1 órában, ami ugye pont akkor van amikor beérünk a bölcsibe. Az orvos szerint jól van, nem fertőz, és ez az állapot 2-3 hétig is tarthat. Akkor szerinted addig otthon kellene maradnom vele? Sajnos a szükség nagy úr. Ha látom hogy tényleg beteg, levert lázas, akkor természetesen otthon marad, de azért mert meg kell törölni az orrát napi 2x és elköhinti magát 3x, még nem fogom kirúgatni magam.
2012. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiben nálunk alapszabály, hogy "színes" orrváladékkal, hurutos köhögősen nem visszük a gyereket.

A fiam éppen itthon van, csüt-ön mehet majd ismét. Nem köhög, nem folyik az orra, de még nem látom 100%-osnak.

A dokink azt mondta, majd a nyáron rendbe jön a gyerek, addig ne is számítsak rá.

Amíg egy gyerek totálisan kigyógyul a felső légúti betegségből, az kb. 3 hét.

Gyerek közösségben ez elkerülhetetlen.

2012. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem,nem erre gondolok,hogy kicsit taknyos,vagy köhint egyet.Mondom,nálunk igazán köhögős,igazán taknyos gyerek is ott lehet,holott kivan írva,hogy ilyenkor ne vidd a gyereket.És őket tuti nem látta orvos!Olyan dühítő!
2012. nov. 27. 14:52
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Minden apró-cseprő betegséggel nem maradhat otthon a szülő a gyerekkel. A köhögés és orrfolyás amúgy is sokáig elhúzódik, ha nem lázas, van étvágy és nem aluszékony, akkor mehet oviba a gyerek. Ha nem így tennék, akkor szinte minden nap otthon lenne. És igenis féltik az anyák az állásukat, főleg, ha kevés pénzből kell megélniük.
2012. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nekünk szerencsénk van az ovodával, vagy nem tudom, de nálunk nem így van. Szeptemberben a második héten egyből szóltak, mert a lányom elkezdett köhögni, nem is vittem. Azóta nem is volt beteg, és a csoportjába nem is látok beteg gyereket, sőt, alig hiányzik valaki. Most vagy erős immunrendszerű gyerekek járnak oda, vagy tényleg nagyon odafigyelnek az ilyesmire. Reménykedem, hogy később is így lesz.
2012. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én is féltem az állásomat,de ne hagynám azért,hogy 20 gyereket fertőzzön meg az enyém!
2012. nov. 27. 14:55
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Beteg gyereket nem vehet át az óvónő. Csak orvosi igazolással mehet vissza a közösségbe. Ha a doki leirta, hogy gyógyult, közösségbe mehet, akkor azt sem óvónő, sem másik szülő nem birálhatja felül.


Másrészt - nem tudom, mekkora a gyereked, gondolom még 6 éven aluli - de 6. életév betöltése után már csak 14 nap táppénz jár a gyerekre egy teljes évre. Az sajnos nagyon kevés, és simán beleszámolják a hétvégét is, nekem legalábbis mindig beleveszik.

2012. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként annyira könnyű belekötni másik szülőbe, meg utálni, hogy beteg a másik gyereke. De apuka, anyuka ugyanúgy hazahordhatja a bacit, még akkor is, ha neki épp kutya baja, vagy épp boltban, buszon is bármikor rátüsszenthet valaki.
2012. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok belekötni más szülőkbe,csak azért tettem fel a kérdést,mert nem értem!!Nekem 2 és fél éves gyerekeim vannak,most kezdtünk.Tudtam én,hogy az első év ilyen,ha a gyerek közösségbe kerül,csak azon megyek szét,hogy a kiírt szabályok nem vonatkoznak mindenkire!Nekem is hiányozna a kis minimálbérem,ha a táppénz miatt kirúgnának.(így is lesz,ahogy állunk),de nem és nem viszem őket,ha betegek.Más akkor miért teszi?
2012. nov. 27. 15:08
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
MÁr bocs, de te kötöd az ebet a karóhoz. Értsd már meg hogy betegség és betegség között különbség van. Amit te betegségnek élsz meg, nem biztos hogy valóban az. Amikor a gyerek lázas, levert, aluszékony, étvágytalan, az betegség. Mikor taknyol de amúgy szétszedi a házat, az csak kellemetlen, de nem betegség. Még szoknod kell ezt a helyzetet. Ez van. Az meg a hülyeség csúcsa ha emiatt kirúgatod magad, de te tudod.
2012. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!