Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mással is előfordul, hogy a...

Mással is előfordul, hogy a kisgyermeke üti? Mit lehet tenni? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
15 hós kisfiam mostanában rám szokott csapni, és hozzá nagyon agresszívan néz. Szóval nem játékból csap rám. Főleg akkor teszi, ha az apja karjaiban van, és én közelítek. Néha már úgy érzem, nem szeret, és ezen bőgök. Pedig egész nap együtt vagyunk, csak nagyon apás, én a másodikkal vagyok várandós, nem bírom úgy a tempót, nem tudok 12 kilót emelgetni folyton, és apa sokat segít.
2009. aug. 17. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek meg,hogy üssön.Szólj rá határozottan.Ha éppen az apja karjában van,akkor ő szóljon rá.Azért még ne sírj,mert szeret téged,csak talán azt akarja kifejezni,hogy most az apura van szüksége.Veled van egésznap.
2009. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. aug. 17. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
az enyém 1éves,de ö is üt engem!egy darabig aranyosnak találtuk,mikor megcsipte az orrunkat vagy ijesmi,de már nem vsak rajtunk gyakorol!igy hát nem engedjük neki,és nem is fogjuk!te setedd!
2009. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ismerős a helyzet, bár nálunk nem apás a kisfiam, de mégis engem "bánt".

Én úgy csinálom, hogy amikor ütni készül, akkor rászólok, hogy nem szabad, és elkapom a kezét, közben mondom is, hogy simisimi és simogató mozdulatokat teszek vele, magyarul megsimogattatom magam vele. Egyre hatásosabb, és mostmár ott tartunk, hogy ha rászólok, hogy nem szabad, akkor kitárja a kezeit és hív, hogy bújjak oda. Akkor átöleli a nyakamat.

2009. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom a 20:51-es válaszolóhoz: ugyanezzel a módszerrel csináljuk mi is, és nálunk is hasonló az eredmény. Ha mérges rám, néha még előfordul, h' rám csap, de már nem erőből, és utána rögtön magától simogatásra vált, odakoccintja a fejét az enyémhez. Az a legfontosabb, h' nyugodtan, de határozottan mondd meg, h' ezt nem szabad, és rögtön mutasd meg, h' helyette mit csináljon. Pár nap alatt megtanulja. Egyébként pedig olyan gondolatokkal, h' Téged nem szeret, ne gyötörd magad, mert ez butaság. Csak azt akarja ilyenkor kifejezni, h' most apával kettesben akar lenni. Nálunk is mindig nagy ováció van, ha a férjem hazaér, és nem tágít a közeléből. Én örülök, h' ennyire imádják egymást, mert egy jó apa legalább olyan fontos, mint egy jó anya.
2009. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem szabad hagyni! Mi is így szoktattuk le, de most sajna megint próbálkozik(most már 5 éves). Amikor ketten vagytok próbálj vele olyan dolgokat játszani, amik kimondottan érdeklik őt, és akkor csak vele foglalkozz. Amikor az apuka van vele, akkor kicsit hagyd őket, hogy ők is csak kettesben játszanak olyan dolgokat, amiket ők szeretnek. Nálunk ez délután van. Ilyenkor csinálom meg azokat a dolgokat, amiket úgy nem tudok, hogy körülöttem sündörög. Estefelé, meg együtt szoktunk mindhárman játszani, vagy sétálni, biciglizni.

Nálunk is akkor fog egy kicsit felborulni ez a rendszer, ha megérkezik a második baba (még 5 hét van hátra). Még nem tudom, hogy mi lesz, mennyire lesz féltékeny, és hogy marad idő mind a kettőre.

Nálatok is akkor lesz érdekesebb, ha megszületik a kistesó!!

Kitartás, és sok sikert!!!

2009. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem erre van egy jó praktikám.Az én lányom is csinált hasonlókat,volt,hogy belém harapott de nagyon durván,nah én meg nem vagyok egy türelem és jajjj de aranyosan harapdálsz fajta,fogtam visszaharaptam...persze nem olyan erősen mint ő,hozzá én is úgy néztem mint ő,ha rácsapott a kezemre?Fogtam és visszacsaptam.Közben pedig megmondtam neki,hogy látod,nekem is így fáj ha megharapsz...le is szokott róla egyből:D
2009. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Mindent adj vissza.
2009. aug. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy add vissza, mert csak így fogja megérteni, hogy az fáj és utána magyarázd el neki, vagy előtte mond, hogy most megmutatom, mit csináltál és hogy ez fáj. Megérti. Van már egy 3 éves lányom és amikor bántott és vissza kapta (persze nem akkorát meg úgy, hanem icipici legyintést), akkor meglepődött ugyan de engem nem ver most sem és akkor is elhagyta. én is várom a másodikat, 35 hetes vagyok és most meg az a korszak van, hogy Ő nem szeret, mondom neki, ha Te sem énsem...erre, Ő na jó imádlak.
2009. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!