Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bambi?! Lányom 4,5 lesz...

Bambi?! Lányom 4,5 lesz januárban, megkapta rokonoktól a Bambi könyvet. Elolvassam neki az igaz verziót, hogy meghal Bambi anyja?

Figyelt kérdés

Én nem szeretném, férjem szerint már mehetne. Vekerdy Tamástól is azt olvastam, hogy a Bambi kisiskolás korra való mese, én is így érzem, főleg, hogy örülök, hogy lekattant a halál témáról a lányom.

Kb. negyedéve rengeteget foglalkoztatta, pl. boltos játéknál ilyeneket mondott: Nyugodtan vedd meg ezt a játékot, a kisbabám már úgyis meghalt, nem kell már neki.


Rengeteget kérdezte, hogy ki mikor hal meg, ki fog leghamarabb és ha az került szóba, hogy anya, akkor látszott rajta, hogy kiborítja a téma, mindig tiszta könny lett a szeme. Aztán jó ideje ez nem téma, nem szívesen kavarnám megint be.

Családban haláleset szerencsére nem fordult elő.

Szerintetek, mik a vélemények, tapasztalatok?


2012. dec. 1. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Én nem olvasnám el a lányomnak ez biztos,hogy nehogy félelmet keltsek benne,hogy esetleg elveszíthet...
2012. dec. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ne. Én kazettán kaptam meg hangoskönyvben anno, emlékszem mindig nagyon sírtam annál a résznél.
2012. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem se!

Én elmúltam 30, de még mindig emlékszem, milyen rossz volt, mikor kb 6 évesen elolvasták nekem. Tök kiborító szerintem. :(

2012. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most le lehet pontozni, de a halált nem lehet tabuként kezelni. Ezt épp nemrég hallottam egy pszichológustól, Mindszentek alkalmából volt téma. 4 éves lányomnak mi tavaly(!), mikor a dédi papó meghalt elmagyaráztunk mindent, mi hogyan zajlik, persze a maga kis nyelvén, és megértette. Mi úgy mondtuk el neki, hogy amikor eljön az idő, akkor az ember elalszik örökre, és angyalka lesz belőle fenn az égben, onnan figyelnek minket. Mi többet nem fogjuk látjuk őket, de ők mindig figyelni fognak ránk. Persze ha nagyobb lesz, akkor "pontosítsuk" majd a történteket, de nem hallgatjuk el, és nem hazudunk. Legyen szó a mesében, filmben vagy az életben elhunyt emberről. Ez az élet rendje, szerintem nem szabad tabuként kezelni.
2012. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szabad tabu ként kezelni! Én is 4,5 éves voltam mikor édes apám elhunyt, anyukám még mindig tisztán emlékszem mit mondott . Hogy apa elalszik , fel megy az égbe és figyel minket, vigyáz ránk. Nem hagyott ez bennem egyáltalán traumát sött, emlékszem hogy nyugodt szívvel gondoltam apára, hogy bizony ő figyel. Nem szabad az életéből kizárni a halált. Mert ez is az élet része, bármennyire is fájdalmas! Én most vagyok várandós az első babámmal, de biztosan ha oda nől, szépen el fogom neki magyarázni, és hidd el hogy jobb most egy mesén keresztül "beavatni" Mint sajnos majd ha rá kerül a sor a családban. Ne haragudj, nem bele szólni akartam, az én véleményem ez. De te vagy az anyukája és te tudod a legjobban , hogy mi a jó a te picidnek :) Minden jót kívánok nektek!
2012. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!