Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne leszoktatni róla?

Hogy lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éves unokatesóm hihetetlen mennyiségben eszi az édességet és szinte mást nem is hajlandó megenni. 2-3 hete elvitték a fogorvoshoz és akkor annyira megijedt, hogy egy pár napig nem ette a csokit meg a cukrot, de most megint elkezdte és már a fogai is romlanak.

Én csak annyiban vagyok érintett a témában, hogy ha átjön hozzánk akkor mindent felbontogat és egy idő után hihetetlenül zavaró. November 17.-n volt a szalagtűzőm és vettünk a varrónőknek, a tánctanárnak, a fotósoknak meg a videósnak egy-egy Mercit. És nálam volt mind. Úgy volt, hogy hétfőn mindenkinek elvisszük a csokikat. Amikor szalcsi után hazajöttünk a családdal ebédelni, ameddig nem figyeltünk uncsimra kibontogatott mindent és bele-bele evett. Vasárnap reggel azzal kezdtem, hogy mentem Mercit venni önköltségből.

Volt már valakinek hasonló problémája? Mivel lehetne erről leszoktatni?


18/L


2012. dec. 2. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
EGész egyszerűen nem vesznek neki csokit, nincs otthon, így nem fog enni. ha tudod, hogy ilyen a kisgyerek, a csokit zárd el máskor olyan helyre, ahol nem találja meg. Egyedül még nem megy el a boltba csokit venni.
2012. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, csak minimális mennyiségű csokit egyen, a raktár készletet pedig felszámolni, vagy egész egyszerűen szekrény tetejére eldugni.

Helyette igazán ehetne mondjuk puffasztott kukoricát is(kukit).

2012. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ez a baj, hogy ahogy írtam sajnos képes napokig vegetálni. Amikor egyre jobban kezdett rászokni a csokira akkor nem vettek, ami otthon volt elzárták. Más kaját meg sem evett. És most is rendes kaját úgy lehet beleerőszakolni, hogy ha be van neki ígérve, hogy utána kap valami finomságot. Mitől alakulhat ez ki? Neki sem tiltják, nekem sem tiltották én mégsem ettem zsák számra. Néha letoltam egy túrórudit, de mást nem.
2012. dec. 2. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem jó. Sok gondot okozhat a nagy mennyiségű csokoládé fogyasztás. Nem egészséges, de ugyan úgy rálehet szokni mint a nikotinra. Szüleinek, le kéne róla szoktatni mert el fog hízni, ami betegségeket vonz maga után. Én azt tenném a helyetekbe, helyükbe, hogy nem adnék neki egy csepp édességet sem. Ha nagyon éhes lesz, képtelen lesz megenni. Aztán majd elfelejti az édességet szépen. De nem csak ez a gond, hanem hogy így akkor miből viszi be a szükséges vitaminokat?

Neked azt tanácsolom, hogy legkozelebb jobban tedd el az édességet.

2012. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen azt már megtanultuk, hogy ha jön mindent beteszünk a legfelső polcra.
2012. dec. 2. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem napokig nem szabadna neki csokit adni, hanem hónapokra megtiltani, és remélem tudják a szülők mennyi betegséget okozhatnak ezzel a gyereknek.

A legenyhébb a cukorbetegség.....

2012. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szülök hibája velük kell beszélni hogy szokjanak le arról hogy a csokit jutalmazásnak használják.

Pont az ilyen gyerekekből lesznek az elhizott érzelem evő felnötek.

2012. dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!