Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kisfiam rágja a...

4,5 éves kisfiam rágja a körmeit. Hogyan lehet leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves.

2 hete kezdte az ovit, 6 hete született kistesó.

Az ovit szereti, az öcsit imádja mégis azt gondolom, hogy vagy az ovi vagy a tesó érkezése miatt rágja a körmeit.


Látszólag kiegyensúlyozott, boldog, bújós kisfiú.


Hogyan tudnám leszoktatni erről? Érdemes-e egyáltalán vagy majd elhagyja magától?


Aki jár/járt hasonló cipőben, segítene?

Köszönöm!


2011. dec. 18. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Lakkozd ki átlátszó körömlakkal. Anyukám nekem is ezt csinálta. Nem feltűnő.
2011. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik keserű körömlakk, kimondottan körömrágás ellen.

A fiam egy darabig abba hagyta tőle, de aztán megszokta az ízét...

:(

2011. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Patikában lehet kapni kencét amivel be kell kenni a körmeit. Az keserű ezért segíthet a leszokásban. Sajnos a nevére nem emlékszem. Úgy kell felvinni mint a körömlakkot.
2011. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelemzavaros kisfiam is az óvodai kudarcoik hatására elkezdete rágni a körmeit,a pszichológus azt mondta ne akarjam mindenáron leszoktatni,igyekezzek a legnyugodtabb körülményeket biztosítani és talán idővel elhagyja,azt mondta ne is szóljak neki,hogy ne rágja már a körmeit,henm esetleg próbáljam elvonni a figyelmét.


Évek óta rágja már a körmeit,valószínű szorong és amiatt van igénye erre.

2011. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól írom, Daumexol a neve a leszoktató lakknak. Mi próbáltuk. Én is megkóstoltam, iszonyú íze van, de a fiam ezzel is rágta a körmét. Saját magától hagyta el, de pár hónap múlva újra kezdte, de most csak a nagy és a mutató ujjait rágja.
2011. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

világéletemben rágtam a körmöm,még 20 évesen is... csak akkor szoktam le róla, amikor elkezdtem festeni...mert már annak is rossz íze van


szóval próbáld meg, amit korábban is írtak, kend be valami keserű dologgal vagy átlátszó körömlakkal

2011. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom először a figyelemelterelést.

Mivel "csak" 2 hete rágja a körmeit, így reménykedem, hogy nem rögzült még annyira.

2011. dec. 19. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!