Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumi elvétel? Mi lesz ha...

Cumi elvétel? Mi lesz ha sírni fog? Erre is meg kell érjen, úgy mint a szobatisztaságra? Tippek?

Figyelt kérdés

25 hónapos lesz a lányom, csak alváshoz használ cumit.

Már egy ideje beszélgetünk róla,hogy jön a Mikulás, és hoz neki a cumi helyett ajándékot.

Mindi mondja is,hogy a Mikulás elviszia cumit.

Jön is hozzánk 6-án este egy ismerős,aki beöltözik, elviszi a cumit,ha a lányom odaadja.


Na de ha este sírni fog a cumiért, akor visszaadjuk,vagy hogyan csináljuk???


2012. dec. 3. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne add neki vissza. Ő is készül, hogy a Mikulás elviszi és ajándékot kap cserébe. Ha visszaadod, akkor nem leszel többet hiteles, nem fog neked hinni. Lehet, hogy sírni fog, de akkor meg kell magyarázni, hogy megbeszéltétek előre. Te vagy a szülő, viselkedj következetesen, mert tőled lát példát a lányod.
2012. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 1 évesen kezdtem leszoktatni a lányomat a nappali cumiról. Akkor már úgy "elharapózott" a dolog, hogy még az evéshez is kellett neki a cumi.

Na, akkor úgy voltam vele, hogy ez nem állapot. Szép lassan, percről percre kezdtem leszoktatni róla. Az első 2 nap pokol volt. Sokat sírt/hisztizett érte. De eltereltük a figyelmét, játszottunk vele és nem is gondolt a cumira.

Kezdetben 10 percet volt el nélküle, mára meg már (16 hónapos) csak éjszakára kéri.

Én úgy tervezem, hogy húsvéti nyuszi viszi el a tojásért cserébe.

Most is elvihetné már a Mikulás vagy a Jézuska, de mi még bőven ráérünk.


Egyébként akkor jöttem rá, hogy már alváshoz sem kellene neki, amikor megkapta a 15 hónapos oltását. Hiába volt a keze ügyébe a cumi, csak arra várt, hogy elénekeljem neki az "Aki nem lép egyszerre ..." c. mondókát.


Az biztos, hogyha elmegy a cumi, akkor az ne jöjjön többet vissza. Semmi miatt sem! Mert ha esetleg újra visszatér, akkor onnantól kezdve nagyon nehezen fogod leszoktatni róla.

2012. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is féltem ettől, de 2 -2,5 éves korban a gyerekek le tudnak úgymond "szokni" ha a szülő elég határozott. Nekem a fiam nagy cumis volt, éjjel-nappal cumi lógott a szájában, már 2,5 év felé közeledett,amikor egyszer azt mondtam neki, h ez a cumi amit használ, már nagyon megrágott, rossz, ki kell dobni....de nem lesz helyette másik, nagyfiú stb. "Jó" -felelte (belül baromira csodálkoztam, de nem mutattam) és kidobtuk a kukába. Utána még kérte párszor , de ez olyan hevesség nélküli hiszti volt, pár nap múlva meg már nem is kérte.
2012. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 3 éves,oviba jár,van cumija,de itthon az ágyba cumizk ha lefekszik,próbáltam elvettem töle 1 hétre éjjel félóránként kérte a tejet,teát az üveget üresen cuppogtatta,hiányzott a cumi,azon a héten a déli alvás elmaradt,mert nem tudott anélkül elaludni,du.5-től olyan nyüg volt,az katasztrófa.a sok löttytöl éjjel is kezdett bepisilni,holott szobatiszta volt,inkább visszaadtam neki,azt az 5-10 percet kibirjuk a cumival elalvás elött,pl. ma is elaludt 5 perc alatt,miután felkel rá se néz a cumira.sokkal nyugodtabb,éjjel sem iszik azóta.lehet hülyeség volt visszaadni sokak szerint,egyszer csak elhagyja magától,a mikulás,angyal szerintem jó ötlet,csak van egy olyan mindig arra emlékszik majd,hogy a legjobb barátját elvitte,s ö a mikulás miatt sír,mert nincs meg már a cumi,s többet ne jöjjön,mert ki tudja mit fog elvenni töle,unokahugom esete.
2012. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom éjjel-nappal egyfolytában cumizott. El se tudtam képzelni, hogyan vegyem el tőle. Aztán 14 hónapos korában elkezdte a cumival együtt a perem alsó részét is a szájába venni. Megrémültem, hogy majd 16 évesen tányérszájjal engem fog okolni. Ez olyan erőt adott, hogy egyik napról a másikra elvettem tőle. Két nap után el is felejtette. Azt hiszem ez a szülő fejében dől el. Ha, te hiszed, hogy végig tudod csinálni, vele se lesz gond.
2012. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ma 15:54! Igen, valami ilyesmit akartam én is megfogalmazni, de Te jobban megírtad.Nem szabad a gyerek felé mutatni, h "rettegsz" h visszakérheti a cumit. Persze, benne van a pakliba, de őfelé úgy kell mutatni, nincs cumi, és teljes határozottsággal emellett kiállni. A gyerek látja , érzi ha vmi nem oké, és a bizonytalanságot gyorsan ki is használja.
2012. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislánya most lesz 2 éves. Ő nap közben is cumizott. Aztán kb. 1 hónapja kiderült, hogy a kislánynak nyílt harapása lett a cumitól, eldeformálódott a szájpadlása. Igy a barátnőm egyik nap megbeszélte vele, hogy a doktor néni mondta, hogy el kell tenni a cumit, nem szabad használni. Volt párszor kicsi nyafi miatta, de elég ügyesen vette. Pár nap után egyáltalán nem kereste.
2012. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!