Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom titkolni hogy semmi...

Nem tudom titkolni hogy semmi kedvem játszani vele, mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 éves lányom szinte semmi mást nem akar játszani velem csak szerepjátékot figurákkal. Természetesen sokat játszunk, és ilyet is de kezdek besokallni, van egy 6 hónapos kisöccse is, minden nap zombi vagyok kb és szivesen olvasnék neki, vagy kirakni puzzlet vagy valami nyugisat de egyszerűen nincs türelmem és kedvem sem a figurákkal való "Szia, téged hogy hivnak? gyere ide, menjünk oda, ez elmegy, ez azzal játszik stb " szeretnék vele játszani mert igényli nagyon, de meg kell már feszitenem magam hogy leüljek ezt csinálni...
2012. dec. 3. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hasonló korú barátnője, akkor hívd át őket heti 1x, akkor ők ellesznek.


Ha nincs, akkor a kicsi napirendjétől függően menjetek játszóházba, ott is találhat kis barátokat magának.


Oviba mikor megy?

2012. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen....Ovi. Egyértelműen, legalább délelőttre nem viheted? És még mondják hogy nem kell a gyereknek a gyerektársaság ha anyuka otthon van a kisebbel. Előszeretettel hivatkoznak erre hogy jó helyen van otthon a 3-4 éves, (ha nem akarják felvenni az oviba) közben meg tökre szüksége lenne gyerektársakra...
2012. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is így vagyok, mert egész délután, egész héten boltosat szeretne játszani a 3,5 éves fiam. Én már nagyon unom, hiába hozok mást, akkor is a boltolásnál lyukadunk ki. Mellesleg pultosként dolgozom, úgyhogy eleget "boltolok" egész nap.

Ja... és ovis.

2012. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak egy időben a pénztáras, a barbizás volt a mániája. Jött az összes barbi, az ő gyerekeik, a játékállatok és mindenki vett valamit. A legidegesítőbb az volt, hogy előre leosztotta, hogy mit kell mondanom, ha nem tartottam magam a szerephez, egyből rámszólt. Sajna én sem tudtam titkolni, hogy falra mászok ettől a játéktól, így egy idő után megmondtam neki, hogy ezt játssza a barátnőivel, velem pedig bármi mást, csak szerepjátékot ne kelljen. Mivel ő már kicsit idősebb (6 éves) sokszor van itt valamelyik barátnője (ez úgy 5 éves korától működik jól), vagy ő szomszédol valahol, így nekem most már a kirakózás, foglalkoztatózás, színezés, társasjáték és hasonlók jutnak. :)
2012. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De jó, épp este gondolkoztam ezen hogy milyen szörnyű vagyok hogy nem tudok önfeledtül szerep-játékozni a fiammal.De ezek szerint nem vagyok egyedül.

4 éves és oviba jár, de délután amint haza érünk már valamit nyom a kezembe és előre kiosztott szereppel, szöveggel kell játszanom.Általában 10 percig bírom, aztán szabályosan elálmosodok.

Olyankor próbálom vmivel elterelni a figyelmét, hogy csináljunk mást, de nem megy.

2012. dec. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezektől a szerepjátékoktól én is be tudok zombulni.

Ráadásul a lányom nagyon rugalmatlan, mindig ugyanúgy kell boltosat játszani, mindig ugyanúgy kell bábszínházast játszani... semmi változás, mindig minden ugyanaz.

Ha nagyon nincs kedvem ezekhez, simán megmondom neki, hogy most ezzel engem hagyjon békén, vagy változtassunk vagy nem játszom vele. Vagy kirakózzunk vagy olvassunk inkább. Általában ilyenkor hirtelen rugalmas lesz.

4 éves

2012. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen én is megkergülök sokszor a 3és féléves kislányom szerepjátékától.Nálunk az szokott működni,hogy majd legközelebb játszunk ilyet.Persze legközelebb játszom vele,de nem órákig.Általában fél órát játszom vele,aztán mondom ,hogy mennem kell mert sok dolgom van.Én szoktam hívni a mosógépet betölteni,vagy segítsen panírozni a húst,teregetni,meg hasonlók.Ez neki nagyon tetszik,és ilyenkor nem akar szerepjátékozni.Azt észrevettem rajta akkor csinálja ezeket amikor unatkozik,ha lefoglalom valamivel van úgy nap,hogy nem akar ilyet játszani.Vond be a házimunkába,szerintem élvezni fogja.
2012. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ó de jó, mintha magamat olvasnám! uuuutálok szerepjátékozni a 4 évesemmel, nekem is mindig megmondja, hogy mit hogy csináljak és mit mondjak, gyakorlatilag én magam is egy bábfigurája vagyok ilyenkor és ki nem állhatom, hogy semmi kreativitást nem enged a játékba vinni, ráadásul ugyanazt játszuk el ezerszer. Egy ideig megfeszítem magam, és játszunk, de 10 perc után gátlástalanul megmondom, hogy elég, nem bírom tovább! Túlteszi magát rajta hogy ilyen béna anyukája van.
2012. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!