Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtátok ezt a Fenistil cseppről?

Tudtátok ezt a Fenistil cseppről?

Figyelt kérdés
Csak azért irom le,hátha valakinek hasznára lesz és kíváncsi vagyok járt-e már valaki hasonlóan.Kisfiam kb.5 napig kapta ezt a cseppet,bőrviszketésre.Arra jó is volt.Viszont pár napja,nagyon hisztis lett.Tudom sokan gondoljátok,nem biztos köze van hozzá.De ő ilyen 10perces hisztirohamokat rendezett és tök nyugtalanul aludt.Aztán olvasom a papíron is,hogy mivel antihisztamin,bizony fiatalabb gyerekeknél,ingerlékenységet okoz.Hát én így jártam,28 hónapos fiamnál?Ez csak nekem volt új?

2012. dec. 4. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
nem rájta van a betegtájékoztataon valamelyik gyerek hajlamos rá
2012. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is tudtam(kiütések miatt kellett adnom 1-2 hónapig,2 éves volt a fiam).Ám van akinél meg bágyadtságot,aluszékonyságot okoz.Az én gyerekemen egyik mellékhatás se jött ki.3 gyerekes
2012. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké,köszi.Valóban rá van írva.Másik fiam egyszer már kapta,nála nem volt semmi gond,ezért csak most olvastam el figyelmesebben,mert feltűnően "dinka"volt a gyerek.Ma már nem kapja,remélem kiürül lassan a szervezetéből!
2012. dec. 4. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy csomó gyógyszernek lehetnek ilyen speciális mellékhatásai. Mi szedtünk egy időben fenistil cseppet, de semmi ilyet nem tapasztaltam, pedig amúgy hajlamos a hisztikre, meg felpörögni. Sőt, nemrégiben hetekig szteroidos hörgtágítókat kapott a kislányom, és elvben pörögnie kellett volna tőle, de kimondottan nyugodt volt. Szóval sokat számít az egyéni érzékenység. Egyébként nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy a gyógyszer okozta, más oka is lehetett... ezt csak akkor lehetne kijelenteni, ha mondjuk 2-3-szor szednétek a gyógyszert, és minden alkalommal ugyanezek a mellékhatások jelentkeznének.
2012. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF, de azért valamennyire ide tartozik:


Nálunk a theophyllin kúpnak jött ki majd' minden mellékhatása, 3 hónaposan: nyugtalanság, álmatlanság, fejfájás, végtagremegés, szapora szívverés... A végtelenül nyugis babám, aki úgy aludt éjjel mint a bunda és este is csak letettük és magától elaludt, na ő egész este őrjöngött, üvöltött, nem lehetett elaltatni, végül éjjel 3kor apa levitte babakocsiban az utcára és ott volt képes elaludni. Már az orvost is felhívtuk, aki közölte, hogy egy hörgőgyulladás nem jár iszonyú fájdalommal (mert én azt hittem azért bőg) és csak annyit tett hozzá, hogy a baba azért nem alszik el, mert már "túl fáradt", hagyjuk csak üvölteni... Másnap esett le az orvosnak, hogy mi kapjuk a theophyllint és annak vannak ilyen mellékhatásai (mert hülyék vagyunk, és a telefonba nem mondtuk el, hogy épp azt kapja, a doki meg nyilván nem emlékszik rá melyik gyerek épp mit kap)... Amint befejeztük a kúrát, a babám visszatért az "angyalka" állapotába...

2012. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne lepődj meg ha ezután is hisztis lesz, épp a dackorszakban van egy ennyi idős kisgyerek.
2012. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos fel se írta mert nagyon nagyon ritka esetben légzés leàllást is okozhat 2 évesnél fiatalabb gyerekeknèl és ő nem meri bevàllalni a kockàzatot (természetesen én se).

Ès a betegtàjékoztatón nincs feltüntetve...

2015. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló(a 2. vagyok):ha tudnád,hogy mennyi más egészen kicsiknek is adható gyógyszer miket okozHAT (szintén nagyon nagyon ritkán)akkor 10-ből lehet,hogy csak 1-et adnál be Neki!Pl. az eddig vény nélkül kapható Erigon szirupot-ami erős,száraz köhögésre való-amit nyugodtan lehetett adni viszonylag kicsi gyereknek is(mi is azt kaptuk,én is adtam a gyerekeknek)ki fogják vonni a forgalomból,mert kodeint tartalmaz,ami nem ürül ki a gyerekek szervezetéből,ezáltal felhalmozódik,könnyű túladagolni,aminek a következménye,hogy simán átsegítheti a túlvilágra(ergo átalussza magát a gyerek odaátra).Szerinted?!Amerikában több példa volt erre,itthon szerencsére nem.Most amíg még forgalomban van,vénykötelessé tették,és 14 év alatti gyerek nem kaphatja!Na?A Codein tablettára is ez a sors vár.
2015. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8. vagyok.Az Erigon tájékoztatójára sincs ez így ráírva,gondolhatod.
2015. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!