Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart ez még? Mit...

Meddig tart ez még? Mit tegyek? Óvodai gondok. Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Kisfiam kb 1 hónapja kezdte az ovit és minden nap keserves sírással megyünk. Már este kezdi hogy nem akar oviba menni és egész este ezen sirdogál. Mostanában azt mondja hogy elmenne csak ne legyen ott a Marika néni(egyik óvonéni, aki egy kicsit szigorúbb, nem egy babusgató típús, viszont szakmailag nagyon jó. Sokan dícsérik.)Én itthon vagyok a kistesóval aki 3 hetes. Nagyon megvisel hogy ennyi idő után is még ennyire sír, pedig a nagyobb tesó is jár oviba és ő vidáman megy minden reggel ,de őt ez sem érdekli. Senkivel nem akar játszani egész nap azt kérdezgeti mikor jönnek érte.

Nagyon szeretnék segíteni de nem tudom mi lenne a jó megoldás. Itthon volt kb 10 napot betegség miatt és utána még nehezebb lett. Tehát nem gondolom hogy ki kellene vennem az oviból.Az óvonéninek sem mondhatom hogy miatta nem akar menni. Akkor mit tegyek? Volt már valaki így? Meddig tarthat még?



2012. dec. 5. 11:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Szia!Konkrétan nem tudok nyilatkozni,mert nekem még csak egy 4 hetes kisbabám van.DE én oviban ugyanúgy voltam,mint a kisfiad.Nekem nem változott,lehet nála fog.
2012. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
én beszélnék az ovónővel,és ha tényleg ennyire megviseli a dolog és senkivel semmivel nem foglalkozik akkor lehet,hogy mégis kivenném.
2012. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 klopusz ***** válasza:
79%

Szia!


Nálunk is a középső csemetével volt gond, bár ő a második évben kezdte a sírást :-)

Az biztos, hogy a kisfiadnak van oka arra, hogy ne akarjon oviba menni. Ez lehet az óvónő személye, de lehet az is, hogy megszületett a kistesó. Tudom, nehéz megoldani amit javasolok, de én azt csinálnám, hogy a középső csemetét kivenném az oviból erre a tanévre és csak jövő szeptemberben kezdeném újra. Így nem érzi magát "kilökve" a családból, érzelmileg megerősödhetne.


Remélem, segítettem!

2012. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Én is kivenném a kicsit. Sajnos az oviban évek után is, a legutolsó napon is ordítottam minden reggel, sosem szoktam be. Viszont ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy majd az iskolában is ezt csinálná, az első naptól kezdve imádtam oda járni. Ha úgyis otthon vagy, szerintem legyen veletek nyugodtan.
2012. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

A híres lepontozó megint erre járt :))

Ő biztosan úgy gondolja, ha tetszik a gyereknek, ha nem, pusztuljon az oviban :))

2012. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Újszülött baba mellől oviba járatni egy kisgyereket, aki nem akar járni, sír, hogy veled maradjon. Hát nem tudom, nekem eszembe sem lenne járatni. Mennyi idős?
2012. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Oké,igazatok van,ez tűnik logikus megoldásnak,de én nem venném ki akkor sem.Szörnyű lehet tudom,hogy utál járni,sírdogál,csak az a baj,nincs rá garancia,hogy jövőre könnyebben fog majd menni.Nem tudom mennyi idős,én is átéltem most nemrég a poklok-poklát,mert bölcsibe szoktattam a két és fél éves fiamat,aki két hétig visított emiatt.Megfordult a fejemben,hogy hagyom a francba,majd egy év múlva,de mivel egyáltalán nem biztos az,hogy övőre könnyebb lenne,ezért vittem mégis,és most már azért bőg,ha nem megyünk.Szerintem adj időt neki,valahol olvastam kb.3-6hónap az új helyzet teljes elfogadása a gyereknek.Minden jót,kitartás!
2012. dec. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát baromi rossz volt ám az időzítés! Kb úgy érezheti szegény gyerek, hogy "na, itt a kistesó, húzzál oviba, rád már nincs időm" - az enyém akkor tölti a 3-at, amikor majd szülök, de eszembe nem jutna elkezdetni vele az ovit, egyrészt a fentiek miatt, másrészt meg nem kell az újszülöttnek, hogy hazahozzon neki minden sz@r vírust.
2012. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mióta van a kislányom: nem bírom elviselni a gyereksírást. 2,5 évesen kezdete a bölcsit és bizony nem hagyom ott, ha több hétig sír. Igazából, ha akár csak pár napig. Ha nem akar menni apával, megyek én vele. Énekelünk, mondókázunk, megmagyarázom: miért ("mert dolgoznom kell, mert csak akkor lehet majd ovis, mint a szomszéd kislány, meg csak akkor mehet később iskolába, mint a nagyon kedves unokatesók"...ilyenek). És igen: váltanék csoportot, intézményt akár. Vannak össze nem illő emberek. Ez nem jelenti azt, hogy valamelyikkel is baj lenne. A kislányom 3 hónapig családi napközibe járt: szerette is, nem is. Kicsit poroszos volt a nagyon tehetséges, nagyon felkészült egyik bölcsis néni. Váltottunk. Utazunk 15 percet busszal, de itt szereti. Pedig nem annyira szuper hely, mint az előző, ahová gyalogosan is kevesebb idő alatt odaértünk. Az "új helyen" minkét "nénit" szereti.

Nem foglalkoznak annyit velük, de nem is telepszenek rájuk...

Sokmindent megért már egy ilyen korú gyermek, és sok mindent el tud mondani, csak "halló fül" kell hozzá...

SZERINTEM, ha megoldható: próbáljatok ki másik csoportot! Itt a "szünidő", elő lehet rá készülni/készíteni.

2012. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 krisztivan ***** válasza:
Én beszélnék a nemszeretem nénivel.Kedvesen,de elmondanám neki hogy mi a helyzet.Lehet csak 1X szólt rá a gyerekre kicsit komolyabban és ez váltotta ki ezt az ellenállást.Lehet,hogy sikerülne nekik beszélgetéssel megoldani a szimpátiát.Ha nem ,akkor csoport váltás.
2012. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!