Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rumaroma kérdés? Van benne...

Rumaroma kérdés? Van benne alkohol?

Figyelt kérdés
Gesztenyés szaloncukrot szeretnék házilag készíteni kisfiamnak, sajnos egész idáig nem kaptam szép gesztenyét, így gesztenyepürét kell használnom. Megoszlanak a vélemények, vajon adható-e olyan édesség kisgyereknek amiben rumaroma van... Várom válaszaitokat!
2012. dec. 5. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem néhány szemtől semmi baja nem lesz. Én is szoktam kókuszgolyót és hasonlókat készíteni (barack pl.), de ha naponta 1-2-3 darabot esznek, az nem gond.
2012. dec. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
A rumAROMA azert aroma, mert csak enyhen rum IZU, illetve ILLATU. ALkohol tartalma nincs.
2012. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Hülyeség. Adj neki nyugodtan! Hiszen tényleg csak aroma.
2012. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Van benne alkohol.

[link]

Összetevők:víz,ALKOHOL (30.8m/m%),természetazonos aroma,és színezékek...

Én ezt tudtam, mikor egy étteremben olyan desszertet kértem, amit nem sütöttek, ilyen tiramisu féleség. Szoptattam akkor, megkérdeztem, van-e benne alkohol, a válasz nincs. Megkóstoltam, és olyan tömény szaga és íze volt, hogy kiköptem. Vitatkoztak velem, hogy ebben nincs, csak aroma. Kijött a szakács a kis flakon aromával, mutogatja, hogy olvassam el, nincs benne. Persze, feketén-fehéren rajta volt, hogy etil-alkohol ennyi meg ennyi százalék, csakúgy néztek és pislogtak, hogy ezt ők nem tudták, hogy nem lehet. És sokat rakhattak bele, mert nagyon érezhető volt.

De a sütés hatására kimegy az alkohol. És néhány csepptől nem hiszem, hogy baja lenne a kisfiadnak.

2012. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van benne alkohol ezért sem szolgálnak ki gyermeket vele a boltban! Természetesen pár darabtól nem lesz baja!
2012. dec. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!