Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cigi és alkohol! Ha a fiamnak...

Cigi és alkohol! Ha a fiamnak adok egy korty alokoholt és egy szívást a cigiből egész kicsi korában, akkor azzal elérhetem vele azt, hogy mindkettőt egy életre megutálja?

Figyelt kérdés
Én és a párom egyikkel sem élünk szerencsére. Amikor kicsi voltam anyu dohányzott, és addig nyaggattam amíg engedte, hogy beleszívjak a cigibe. Voltam kb. 3 éves. Szerintem ebből a szempontból, az akkor jó hatással volt rám. Dettó a sör. Apám ivott egy pohár sört, kértem belőle és rosszul lettem. Én még szilveszterkor sem iszom egy korty pezsgőt sem, undorodom tőle, ill. minden alkoholtól. Sikerelne ez a fiamnál?
2009. júl. 30. 08:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Félre írtam bocs. Alkoholt
2009. júl. 30. 08:34
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Inkább ne. Majd ha kamasz lesz elmagyarázod neki a rossz oldalát. Aztán kipróbálja biztos mert mindenkit vonz a kiváncsiság, és vagy meundorodik tőle vagy nem. Ilyen kicsi gyereknek szerintem 1 korty v. 1 slukk se tesz jót.
2009. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Értem én, hogy jót akarsz a fiadnak, de ez közel sem jó megoldás - szerintem.
2009. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

én cigit nem szívatnék vele biztosan, és ha a sőr meg ízlene neki?

nem kellenne szerintem.majd a megfelelő korban ő eldönti, hogy kipróbálná-e .

az alkoholt valószínű megkostolja majd, de a cigit nem biztos.

nővérem életében egy slukkot se szívott, soha.

2009. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Attól félek, hogy mikor kamasz lesz, benne is lesz egy olyan, hogy ha a többiek szívják, vagy isszák akkor én is. És ezzel talán elkerülhetném azt hogy kipróbálja. Hogy a társainak bizonyítsa azt, hogy ő is nagy fiú.
2009. júl. 30. 08:44
 6/16 anonim válasza:
74%

Szerintem ha te adod ezeket a dolgokat a kezébe azzal inkább csak azt érezteted vele, hogy ez nem tabu és nem rossz, mert a szülőtől kapta. A kicsi gyerekek felnéznek a szüleikre és ha nem kezeled elítélendőként ezeknek az élvezetét.. sőt te magad adod oda neki akkor ezeket a dolgokat természetesnek fogja majd fel.

Engem a szüleim nagyon a drogok ellen neveltek, és én a mai napig tabuként kezelem ezt, nem haverkodom olyanokkal akik drogoznak. Szóval az erős nevelés is hatásos lehet.. velem sem kóstoltattak szereket :P

2009. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha nagyon tiltod, később úgyis kipróbálja. Arra kell figyelni, hogy a szülő magatartása nagyban befolyásolja a gyerek későbbi viselkedésmintáját. Anyukám nem dohányzik, de tinikorában szívta a cigit, és ezt tudtam róla, ígyhát volt mit a fejéhez vágnom szegénynek, amikor én is ki akartam próbálni. Később én is abbahagytam, mint anyukám. Nem azért mert utánoztam, hanem mert rájöttem, hogy ő is a mi egészségünkre próbált ezzel vigyázni, én is egészséges gyereket szeretnék egyszer. Ha majdan őszintén beszélsz erről a gyerekkel, felfogja majd, hogy jót akarsz.
2009. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak szerintem minél jobban tiltom, annál inkább akarja majd. Nem tudom mit tegyek, természetesen nektek is igazatok van, de nálam mégis bevált ez a módszer. Szeretném ha ő sosem nyúlna ilyesmikhez.
2009. júl. 30. 09:07
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem tiltani kell,hanem példát mutatni,és bizalmas életet élni,és jó kapcsolatban lenni a fiaddal.

Nekem dohányos szüleim vannak,és apukám ivott is.Kiskoromban forró öngyújtót nyomott a kézfejemre,ezzel akart elriasztani.De csak sebet okozott.(igaz nem emlékszem rá,de a helye megvan)

Amikor koleszba kerültem,akkor én is cigiztem 4 évig,de aztán mikor a férjemmel összejöttem,18 évesen,és ő nem szívta,akkor olyan példát mutatott ezzel,hogy letettem.

Azt mondta,nem tudna úgy megcsókolni,ha tudja,érzi,hogy előtte cigaretta volt a számban.

Most van egy 3 éves fiunk,és egy pocaklakónk,de biztos vagyok benne,hogy nem fognak rászokni,mert ezt a példát fogják látni,hogy mi sem csináljuk.Nem mondom,hogy egy-egy buliban nem iszik 2 kortyot,de nem szokik rá.

2009. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha engem kérdezel igy is ugyis ki fogja probálni,ha fejre állsz akkor is.A döntés az ő kezében lesz,á é szokik vagy nem. Az unokatesommal is kóstoltatak pici korában sört,imádta,mindig kért utána.
2009. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!