Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt alkohol?

Terhesség alatt alkohol?

Figyelt kérdés

Utánnaolvastam és szinte minden cikkben azt írják, hogy szigorúan tilos, káros a magzatra.

A dokim viszont ajánlotta a sűrű keményedések miatt. Napi egy korty konyak, vagy deci vörösbor.

Még csak 20 hetes vagyok. Választhatok, hogy alkoholt iszok vagy a keményedések miatt kinyílok és egy hónap múlva elmegy a babám.

Vélemények?



2012. nov. 25. 22:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Annyit nyugodtan megihatsz.
2012. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
én 35 hetes vagyok és hát nem tagadom:volt hogy a nyári melegben néha belekortyoltam a párom sörébe...persze csak mértékkel,max egy fél pohárral ittam össz és ritkán... :) szerintem ennyi,amit írtál,neked sem árthat,főleg,ha doki mondta!boldog babavárást!
2012. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Jajj Istenem!!! Inkább igyál,de bort, az nem olyan tömény,mint a konyak! Az orvosod tudja mit szabad és mit nem. Nem sok mennyiség ez,gyorsan átmegy rajtad és nem szívódik ez azért fel a lepényen keresztül. Ennyitől még nem lesz baja a babának! Nagyon szorítok neked,hogy rendben legyetek!!!!!!
2012. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan így van,ahogy a dokid mondja!A keményedést megszűnteti.És nem inni kell,hanem annyit kortyolni,amit a doki momdott.Tehát tulajdonképpen gyógyszerként működik.Arról nem beszélve,hogy a vörösbor vérképző.
2012. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
Én a helyedben orvost váltanék. Az alkohol kis mennyiségben is káros a magzatra!
2012. nov. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Akkor inkább vetéljen el? Jézusom....
2012. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

5-ös! Akkor te inkább ne igyál, ne egyél és ne is vegyél levegőt! Ülj egész nap otthon, kesztyűben és ólom ruhában, mert a mikrónak, számítógépnek és a mobilnak sokkal károsabb hatásai vannak, mint 1 dl vörösbornak!


Kedves Kérdező! Nyugodtan hallgass a dokidra, ő tudja, hogy mit miért mond. Amúgy alkoholos infúziót szoktak bekötni az orvosok a kismamiknak az erős görcsök enyhítésére...

Heti 3-4-szer nyugodtan megihatsz egy-egy pohár bort, de vörösbor legyen és minőségi, ne valami édesített műcucc. A konyak csak nagyon erős görcsök esetében ok. Amúgy ha nem vagy még nyitva, akkor esetleg vehetsz egy langyos fürdőt is ha sokat keményedsz. Ha meg nyitva vagy, akkor zuhany, és a pocidra engedd a melegvizet, attól jobb lesz. És akkor nem kell vacillálnod az alkohol-kérdéssel. :)


40+3 hkm

2012. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kismama! Nekem a terhességem alatt vörösbört kellett innom orvosi javaslatra, mert nagyon vérszegény voltam, a vas nem használt. 3 gyereket szültem, több orvostól hallottam a napi 1 dl vörösbor, 1-2 korty konyak verziót, és az alkoholos infúzió is igaz, egyik barátnőmnél így állították meg a szülés megindulását 26 hetesen.

Én bízom az orvosokban, és minden gyerekem egészséges, okos, semmi bajuk, kettő már iskolás, kítűnő tanulók, tehát nem lett semmi bajuk attól, hogy az anyjuk vörösbort szopogatott(az orvosilag előírt mértékkel).

Jó babavárást,Pihenj sokat, ne idegeskedj!

2012. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy már előttem is írták: mértékkel minőségi alkohol enyhíti a görcsöket, ugyanis izomlazító hatása van. És valóban 20-30 évvel ezelőtt, mikor még nem voltak ilyen korszerű gyógyszerek, alkoholos infúzióval tartották vissza a korszülést. Azóta ezek a gyerekek felnőttek. ;o)


Az előző terhességemnél nálam is ugyanez volt: 27. héttől sokat görcsöltem, elkezdett rövidülni a méhnyak és nyílni a méhszáj. Dokim pihenést és napi fél konyakot javasolt, ill. mivel azt képtelen voltam meginni 1 dl minőségi vörösbort. A méhnyak néhány hét alatt normális lett, a méhszáj nyílása megállt.

Baba makkegészségesen 40+3-ra indítással született.

Ma-holnap iskolába megy, egészséges, nagyon okos kiskölyök.


Pihizz, és higgy nyugodtan az orvosodnak! :o)

2012. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
14%
Igen, felnőttek. Meg is lehet őket nézni.
2012. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!