Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális dolog a Budapest...

Normális dolog a Budapest központjában biciklizni?

Figyelt kérdés

Én majdnem naponta elütök egyet-kettőt. Különösen éjszaka veszélyesek, ha van is rajta, nem veszem észre a mikroszkopikus világítását, és napközben is az a problémám, hogy mire elővillan a semmiből, és mondjuk átvág a zebrán, elémkanyarodik, vagy szembejön velem az egyirányú utcában, már csak az utolsó pillanatban tudok lelassulni vagy elhúzni a kormányt.


És a biciklizők is nagyon pimaszak lettek, egyenrangú félnek tételezik fel magukat az autókkal. Pár éve még jobban vigyáztak magukra, most már halált megvető bátorsággal haladnak a 70-80-nal menő autók között a Váci úton vagy a Róbert Károly körúton is, egy szűkebb főútvonalon pedig, ahol 50-nel mehetnék, természetesnek veszik, hogy soroljak be utána, és 20-szal menjek.


A parkoló és a haladó autók között felfestett kerékpárút egy külön rémálom. A kerékpárost semmitől se védi meg, sokszor itt is nehéz észrevenni, ő viszont nagy bátorsággal száguld, mert azt hiszi, hogy ott jogai vannak.


Én nem vagyok bicikliellenes, és állatellenes se, de ahogy mondjuk egy kutya vagy egy ló nem való egy 30 nm-es 7. emeleti lakásba, úgy szerintem a bringát se a Róbert Károly körútra találták ki. Vagy ez csak nekem probléma? Nincs ebből sok baleset?


2011. szept. 18. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Mindennap elütsz egyet-kettőt? TE tanulj meg közlekedni, vigyázz a biciklisekre!

És amúgy egy biciklis nem tud menni 70-80-al. A profik tudnak menni kb. 60-al sík terepen.

2011. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne általánosítani. Bp-n tanulok, a lakótársam biciklivel megy mindenhova, és betart minden szabályt, normálisan közlekedik. Valóban, én semmi pénzért nem bicikliznék Bp-n, mert nincsenek normális bicikliutak. Ja, pimaszak lettek, ahogy az autósok is, arról hallottál már,hogy a balesetek 2/3 részében az autósak a hibások. Érdekes:) Egyébként nem mindig tilos behajtani egyirányúba, de gondolom, ez is elkerülte a figyelmedet. Tényleg nem várom el egy autóstól ,hogy felfogja, de van, aki nem szeret dugóban rohadni, metrón vagy Bp mocskos villamosain utazni, és sokkal hamarabb ott van biciklivel pl. a suliban, munkában. Elég szelektív látásod lehet, mert rengetek autó index nélkül kanyarodik, a zebránál nem képesek megállni, ráállnak a bicikliútra, járdára. Tudom, hogy vannak közveszélyes biciklisek, de autósok között legalább annyi hülye van, ha nem több. És a biciklisek legalább nem szennyezik a környezet.
2011. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha naponta elütnél 1-2-t már rádrohadt volna a műanyaglakat a sitten:D És olvasd el a kreszt a bicaj ugyanolyan jogú jármű ugyanúgy meg kell adni az elsőbbséget neki ,ha jár ,mint egy autónak.És teljes joggal mehet a belvárosban is viszont egyirányú utcában csak akkor mehet szembe ha ezt tábla jelzi.Jobb lesz ,ha megszokod mert még több lesz belőlük mivel nem kerül pénzbe és gyakran sokkal gyorsabb is mint a kocsi vagy a bkv.
2011. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
A bicikliseknek ugyanolyan jogai vannak az úton, mint neked, és ha bicikliúton megy, ott azt csinál amit akar, mert te oda be nem teheted a kereked. És ha egyszer engem ütsz el, úgy, hogy még tudok utána mozogni, te 2 perccel később nem fogsz tudni. Egy életre. Gyökér.
2011. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak


1 Azt írta naponta MAJDNEM elüt egyet kettőt azért az nem ugyan az mintha elütötte volna

2 nem a biciklisek mennek 70-80 nal hanem az autósok csak értelmezni kellene a leírt szöveget

3 igaza van tényleg veszélyesen és megfontolatlanul közlekednek a biciklisek.pár nappal ezelőtt gondolkozás és jelzés nélkül vágott elém a biciklis majdnem elütöttem és még ő volt felháborodva hogy miért nem figyelek.Nagyon pofátlanok lettek a biciklisek tudom figyelni kell rájuk de nem azt jelenti hogy ők már akármit megtehetnek csak azért mert gyengébb biciklivel járnak.Mind a két félnek oda kell figyelni!

2011. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Át lett írva a kérdés.A majdnem szó nem szerepelt elsőre benne.
2011. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"egyirányú utcában csak akkor mehet szembe ha ezt tábla jelzi." pontosan !és ezt sokan NEM tartják be + idegbetegek ha ül a biciklin a zebránál és nem engedem át !! ha "ugyan olyan joguk van" akkor várd meg a zöld jelzést, mert a piros rád is vonatkozik biciklivel nem csak az autósnak szól !!(aki nem ilyen attól bocsánatot kérek )
2011. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vannak normális bicajosok is szépszámmal.Viszont azért nem tartják be a szabályokat sokan mert nincs szankció, a rendőr a legritkább esetben bünteti a szabálytalan biciklist.
2011. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 13.53-mas válaszolónak, megírta a kommentet helyettem. Egyébként kérdést nem lehet itt változtatni, a majdnem szó mindig benne volt.


Hát annak, aki görénynek nevezett, aki a vezetési tudásomat hurrogta le, vagy aki egyenesen meg akar gyilkolni, nem is tudom mit mondjak. Az a szomorú igazság, hogy sajnos ez Magyarország. Ezért nem haladunk semmilyen téren, mert ilyen a közgondolkodás. Én csak szerényen felvetettem egy problémát, talán elhihető, hogy nem magam miatt. Hanem pont azért, mert nem akarok elütni senkit, és azért akartam rá felhívni a figyelmet, mert ez sajnos a jelen állás szerint bekövetkezhet. És ha bekövetkezik, biztos nem én húzom a rövidebbet, mert én ki tudom magyarázni, hogy ő volt rossz helyen, rossz időben... Azt szerettem volna, hogy gondolkozzunk együtt erről. Így sikerült, és ez jellemző ránk.

2011. szept. 18. 19:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, gyökért írt a kedves válaszoló, nem görényt. Az egy fokkal jobb talán? És én mit írjak neki?
2011. szept. 18. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!