Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok az alábbi...

Mit csinálnátok az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves bölcsis.Szobatiszta azonban kakilni csak pelusba vagy wc-be kakil,aminél persze már minden praktikát kipróbáltam de egyenlőre nem megy!

A lényeg:2napja a fiam bekakilás után kérdezi,hogy:

"Anya megtéped a hajam?",mondom neki dehogy,mert valaki bántott ezért?Válasz"Igen"Kérdezem kicsida és mondta a gondozónője nevét"Visszakérdeztem 3x hogy XY bántott mert bekakiltál,válasz"igen"

Ma ugyanez a szitu az Apjánál tehát már 2x mondta a gyerek,hogy a gondozónője megtépi a haját ha bekakil!

Biztos nem talál ki egy 2,5 éves gyerek ilyet,főleg úgy hogy mi SOHA nem szidtuk meg ha bekakilt,SOHA nem téptük meg a haját,eleve ezt a szót,hogy tépés nem is használjuk!

Vélemények??

Mit tennétek??

Én úgy gondolom nincs mit veszítenem,szólok a gondozónőjének amire a reakció biztos a tagadás lesz!

Igazából csak attól félek,hogyha félni fog a bölcsibe kakilni akkor lesz egy szorulásos gyerekem és olvastam,hallottam,hogy abból akár több év sikertelenség,pszihés gond alakulhat ki amit nagyon nem szeretnék!


2012. dec. 6. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod esetleg egy másik bölcsibe átíratni? Tuti, h nem hazudik a fiad... Azt hiszem nem lennék túl kedves a gondozónővel, nagyon felháborodnék és nagyon kiosztanám, próbálna meg bárki is egy ujjal hozzá érni a fiamhoz!
2012. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nemtudom átíratni másik bölcsibe mert ez az egy van a városban.

Hidd el nekem is kinyílt a bicska a zsebembe..

2012. dec. 6. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gond nélkül kérdezz rá a gondozónőnél, mert ezek után szerintem is történt valami, de nem biztos, hogy szándékos bántás. Az én kisfiam is 2,5 éves és csoda dolgokat tud néha értelmezni. Mi pont ma jártunk úgy, hogy délután mikor menntem a Bálintért az oviba, mert nálunk nincs bölcsi, a haja nagyon furcsa volt. Kérdeztem, hogy mi történt megégette-e, és mondta, hogy a gyertya megégette. Erre a másik csoport daduskája mondja, á biztos nem. De én is láttam, hogy a gyerek haja megpörkölődött, mire jön az ovónő és mondja, hogy hát tényleg igaz mert belehajolt az égő gyertyába. Nem is értem, hogy miért van a szobában égő gyertya. Ha nem kérdezem, akkor nem szóltak volna. Ez normális! Holnap reggel a másik ovónőnél is szóvá fogom tenni, sőt felhívopm a figyelmüket, hogy semmi keresnivalója nincs ilyen kis gyerekeknél égő gyertyának. Szóval szerintem ezt meg kell beszélned a bölcsivel, mert lehetnek gondok szerintem is ebből még.
2012. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én lányomat legelőször az egyik gondozónő tette tisztába, azóta minden nap azt mondja h majd Evi kiveszi vagy h aznap Evi kivette a kakát, holott vannak napok, amikor a lány nincs is. Ezzel azt akarom mondani hogy elképzelhetőnek tartom hogy valami berögzült a fiadba és továbbgondolta, vagy pl a gondozónő azt mondta neki h megtépi ha bekakil, de nem bántotta, csak fenyegette DE! mindezek ellenére tartozol annyival a gyerekednek hogy rákérdezel őszintén a nőnél hogy ez volt otthon, többször is, nem tudod mennyi a valóságalapja, de mivel ti nem használjátok ezt a szót, valami történt a bölcsiben és nem szeretnéd hogy pszichés gondjai legyenek később, próbálják segíteni a leszoktatást. Tehát én nem gyanúsítanék, hanem elmondanám hogy hogyan szeretném és kérem hogy legyenek ebben partnerek, ne használják azt a szót és ha a gyerek szóba hozza, javítsák ki hogy nem lesz semmi baj ha bekakil, de jobb lenne ha nem tenné stbstsb. így nem érzi támadásnak. Mivel nem tudod máshová vinni, nem érdemes összeveszni velük. Amúgy elszomorító h ilyen van, nekik kellene a legjobban tudni, hová vezetnek az ilyen kijelentések, kollégám kényszeres rendrakó lett emiatt, még a telefonzsinórt is kitekeri, mindent glédába rak az asztalon, mert kiskorában szekírozták a székletvisszatartással.
2012. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
A szívem szakad meg ahogy olvasom a kicsi picurkádat és sírni tudnék.Biztos,hogy IGAZA VAN ENNEK A CSÖPSÉGNEK R......meg a gondozónője :-((( szerncsétlen azért mert bekakál ?????????a bölcsőde ezzel jár kaka,pisi stb.Remélem a jó isten vissza adja neki.Üdv:Zsuzsa
2012. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok!

Igazából azt nem hinném,hogy kitalálja a fiam ezt a dolgot!

4.-ik válaszolónak:Az hogy a kislányod mond olyat hogy tudod nem is igaz mert nincs Evika..ilyen a fiamnál is van,hogy hétvégén az általam főzőtt kajára azt mondja "ezt Irmuska főzte(Irmuska a bölcsibe aki főz rájuk!" és olyankor mondom,hogy ezt Anya főzte és mondja a fiam ,hogy ja igen!DE!!Ez sztem teljesen más,ez nem hasonlítható össze a tépős sztorival.


Esetleg még annyi lehet hogy a gondozónő mondta neki ha bekakálsz megtépem a hajad!!Lehet csak fenyegette de nem követett tett!No de akkor is!!Még fenyegetésből se mondjon ilyet meg ne azt hogy megtépem a hajad!


Mindenféleképpen rákérdezek legközelebb a bölcsibe a gondozónőnél,nincs mit veszítenem, a gyerekemért ölni tudnék!

2012. dec. 8. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonlo eset nalunk is volt, sajnos...

Haza jöttünk a bölcsiböl es a kisfiam mondta, hogy Öt a dajka neni megverte. Elöször szinte fel se fogtam, hogy mit mondott a gyerek, de ment az apjahoz es ugyanazt mondta neki is. Leültettem es elmondattam vele, hogy mi is törtent. Elkezdte szepen mondani, hogy a dajka neni Öt megverte es faj az oldala meg a feneke, mert oda kapott es azert mert nem szolt idöben, hogy pisilnie kell...

Pillaztam 2 sort... Masnap mint egy dühödt "kocsis" ugy osztottam ki a dajkat, hogy ugyan megis mit kepzel Ö magarol... Szegeny dajka meg csak nezett ram, hogy mi a bajom. Akkor jött oda az ovo neni, neki is leorditottam a fejet, közölte velem, hogy ez lehetetlen, de van egy sejtese. Elözö nap az egyik kislany ugy ment oviba, hogy otthon megvertek, es az egesz csoport vegig hallgatta, hogy azert kapott mert nem szolt idöben, hogy pisilnie kell. Mondta a dajka, hogy tegyünk egy probat a gyereknel, lehet, hogy csak feltekeny volt, hogy mindenki a kicsi lanyra figyelt. Na szepen, finoman ki is kerdeztem a gyerekemet, aki bevallotta, hogy azert mondta ezt, mert szerette volna ha mindenki ra is ugy odafigyel, mint a csoport tarsara...

Pedig itthon minden a gyerek körül forog, na pont ez a baj, a bölcsiben mar nehezen tudja elviselni, hogy nem Ö az egyetlen, azert volt ez a kitalalt törtenet.

Na nem azt mondom, hogy a te kisfiad is kitalalta a törtenetet, de elöször inkabb nyugodtan kerdezz ra a dajkanal, nehogy ugy jarj mint en... En a mai napig nem gyözök bocsanatot kerni az akkori viselkedesem miatt, ha talalkozunk, pedig mar lassan 3 eves a törtenet....

2012. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze mindenféleképpen úgy gondoltam,hogy finoman kérdezek rá!


Én is,mi is leültettük a fiamat és nyugodt hangon kértem,hogy mondja el mégegyszer,hogy hogy van ez.De ugyanazt mondta,sőt tegnap a mamának is elmondta.

Hát nemtudom...

A baj az hogy erre a gondozónőre elég sok panasz van...nagyon türelmetlen,ingerült,már csak 1-2 éve van a nyugdíjig és már eléggé unja a banánt,ezt a saját kollégái is megmondják.

2012. dec. 9. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!