Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lát mostanában soka...

Miért lát mostanában soka nyuka "autisztikus" tüneteket a gyerekeken?

Figyelt kérdés

Ne haragudjon meg seni, de azt vettem észre, hogy mostanában egyre több a hasonló kérdés:

...szerinttetek ez lehet autisztikus jel, baj lenne a gyerekemmel...stb...stb...


Tudom, hogy ez a téma most nagyon előtérbe került, de úgy érzem, hogy most már ha egy kicsi forogni mer maga körül arra már "ráhúzzák" hogy lehet, hogy autisztikus és ki kell vizsgáltatni..

Persze, figyeljenek az anyukák és ha eltérést észlelnek kérjék ki szakember segítségét...de nem vigyük már túlzásba :(


2012. dec. 12. 12:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat: Anyuka és nem "nyuka"
2012. dec. 12. 12:58
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert beképzelik, így van.

A diszlexiával és ehhez hasonlókkal is így vannak, minden alap nélkül.

2012. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Talán azért,mert ezt a betegséget régebben "rejtegették", viszont manapság sokkal nagyobb hangsúlyt kap minden szempontból( pl. fejlesztés,stb).

Én megmondom őszintén,hogy rettegek attól,hogy velünk is előfordulhat.Tudom nem kellene,de akkor is.

Ezzel természetesen nem azt akarom mondani,hogy aki autista,az kevésbé értékes ember.Szó nincs erről.

Én is figyelek és igyekszem nem belelátni dolgokat a kisfiamba.

Szerintem sok szülő fél és ezért aggódik ennyire,ezért ír ki ennyi kérdést ezzel kapcsolatban.

2012. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem sokszor nevelési hibába esnek a szülök és a gyermek nem normálisan kezd el viselkedni így könnyebb ráhúzni hogy beteg mint hogy valamit anyaként elcsesztem.

Itt nem az átmeneti viselkedésre gondolok, hanem mikor 6 évesen még mindig óriási hisztikbe vágja magát a gyerek, üt vág stb...


Aztán jönnek sajnos a magyar "szak"emberek. nézd csak meg hogy Mo-n minden torna gyerek foglalkozásban benne van a fejlesztö szó. ha elviszi valaki a kisbabáját dévényishez tuti hogy talál valamit a dévényis és már 10 alkalomra anyuka be is fizette. még soha de soha sem hallottam olyat hogy egy dévényis azt mondta volna hogy nincs baja nem kell neki semmit sem csinálni. Ha már anyuka oda vitte úgy is azt várja el hogy valamit találjon nála a dévényis így gyorsan mond valamit majd 10 alkalom már bejövö pénz neki.


Szerintem egyszerüen kiakarnak az anyukák tünni a gyerekeikkel és valamit találni kell. ha nem voltak képesek megnevelni akkorgyorsan skatujáznak.


Lányaim tökéletesen közép szintüek.

2012. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkoztam már. El is olvastam az autisztikus tüneteket, és hát gyorsan abba is hagytam a további keresgélést, mert nagyon sokat rá tudnék húzni a lányomra, pedig semmi baja, nem beszélem be magamnak.

Attól, hogy lábujjhegyen jár és 4,5 évesen szeret a szobájába egyedül játszani és túlteng benne a szeretet, mert akit kicsit jobban megismer és megszeret azt folyton ölelgeti, és nem bír leszakadni rólam, még nem hinném, hogy autista, de lehet ha elvinném egy gyógypedagógushoz, ő találna valamit. Ahogy az előttem válaszoló is írta. Így én hagyatkozom a szuper gyerekorvosunkra aki szerint a kislányom makk egészséges, és normálisan fejlődik érzelmileg, csak már azt kellene végre eldöntenie, hogy jobb vagy bal kezes szeretne-e lenni, mert még jelenleg is kétkezes! :)))

2012. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak a dévényes dologhoz szeretnék hozzászólni. Nővéremnek megmondta egy szakember, hogy nincs az unokahúgomnak járni terápiára. Tehát mégiscsak akad olyan dévényes, aki megmondja...
2012. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*szüksége
2012. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"még soha de soha sem hallottam olyat hogy egy dévényis azt mondta volna hogy nincs baja nem kell neki semmit sem csinálni."

Ezt megcáfolnám. A kislányomat 2 hónapos korában érte egy súlyos baleset, most 8 hónapos, szépen fejlődik, de nem vagyok megelégedve azzal, ahogyan a jobb lábát használja. A védőnő megadta a helyi dévényes számát, már el is könyveltem, hogy akkor most tuti járnunk kell, de a nő azt mondta, hogy tényleg van egy kis probléma, de otthoni tornáztatással helyre hozható, nem kell hordanom. Nagyon pozitív csalódás volt.

Viszont a kérdésfeltevéssel egyet értek, néha olyanokat olvasok itt, hogy padlót fogok. A 3 éves kislány egész nyáron távol volt a szüleitől, aztán most egy kicsit furi -> autista. A 2 éves nem beszél még mondatokban, és nem szereti a mondókákat -> autista. De ezt nem szakember mondja róluk, hanem egy-két anyuka "jóindulata" csordul túl egy kicsit.

2012. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tényleg senkit nem akartam akérdésemmel megbántani!

Anyukák vagyunk és aggódunk, ez a dolgunk :)

Azon az elven vagyok én is, hogy inkább 3x menjünk el az orvoshoz feleslegesen, mint egyszer ne amikor pedig kellett volna.


Viszont ez a téma mostanában nagyon "felkaptt" lett.


Igaz, hogy nagyobb teret enged a net, utána lehet olvasni dolgoknak, de annyi féle dolgoz csinálnak a kicsit (furcsaságokat is) amiktől nem lesznek autisztikusak, figylemezavarosan, Aspergeresek stb...

2012. dec. 12. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is a dévényes hozzászólásra reagálnék! A szakemberek között itt is vannak különbségek! Nem mindenki pénzéhes, van aki tisztességesen végzi a munkáját úgy mint más szakmában is akad ilyen és olyan is!

Mindkét gyerekemet hordtam dévény-tornára, 2 szakemberhez is. Nekem nem ez volt a tapasztalatom!!

2012. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!