Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy mostanában mintha egyre több gyereket diagnosztizálnának autisztikus spektrumzavarral?

Figyelt kérdés
Itt is rengeteg ilyen jellegű kérdés van. Plusz barátnőm kisfiáról is nemrég derült ki, és ők még több ilyen gyerkőcöt ismernek, pedig ez egy kisváros... Mi lehet ennek az oka?
2012. aug. 3. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

igen,sajnos így van...de hogy mi az oka..?


Mondjuk az itt feltett kérdések mögött nem tudom mi van, mert azért én azt is észrevettem, hogy sokszor az anyukák túlparáznak mindent...pl múltkor volt egy olyan kérdés, hogy normális-e, hogy kb 2 éves gyereke összeszorítja a kezét és sikítozik mikor izgatott :/

na mondom ilyet...és milyen válasz érkezett??ha sokszor csinálja,azért vigye el az anyuka orvoshoz, mert lehet autista...

2012. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is észrevettem.. Az én gyerekemre is rá akarták húzni az autizmust.. De szerencsére nem az..
2012. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Ismerek olyan intézményt, aki előszeretettel "gyárt" autista gyerekeket. Pénzt kapnak ezért.
2012. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Kifinomultabbak a diagnosztikai eszközök.

És nem igaz, hogy régen nem voltak ilyen gyerekek, voltak, csak nem diagnosztizálták őket. Én nem egy olyan felnőttet ismerek, akik nem is tudják magukról, hogy Asperger-szindrómások, pedig 100%, hogy azok. De olyat is ismerek, aki felfedezte magán a tüneteket felnőttként, és diagnosztizáltatta magát.

Hogy mennyire gyakori? Érdekes, hogy én - amíg nem voltam érintett - egyetlen egy autistáról tudtam a környezetemben. Amióta a kislányomat diagnosztizálták, úton-útfélen beléjük botlok...

De pl. a településünk 500 fős iskolájában egyetlen egy auti van. Az óvodában az én kislányom az egyetlen, és az óvónénink azt mondta, neki a 20 éves "praxisa" alatt még egy volt összesen. Szóval annyira azért nem gyakori... ha figyelsz rá, a környezetedben biztosan találsz egy-két autistát... ahogy találnál mondjuk cukorbeteget, pacemakerrel élőt, vakot, mozgássérültet és még sorolhatnám.

2012. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
# 3: nem tudom, milyen intézményre gondolsz, és hogyan kapna érte pénzt... de az autista az autista, nem lehet "gyártani". Egyértelmű diagnosztikai kritériumok vannak, nagyon szigorúan veszik. És nem úgy van, hogy az orvos kimondja, aztán annyi... utána még szakértő bizottság is vizsgálja a gyereket a óvoda/iskolaválasztás miatt, ott is minimum 2-3 szakember látja. Nem lehet csak úgy valakire rásütni, hogy autista. Ez valami "urban legend" lehet, amit írsz, én végigjártam a diagnosztikai folyamatot a kislányommal, nagyjából 2 évbe telt, és rengeteg pszichiáter, pszichológus, gyógypedagógus vizsgálta meg, mire diagnózisa lett. És mondom, utána még a bizottsághoz is el kellett mennünk külön. Arról nem beszélve, hogy a szülők többnyire kézzel-lábbal tiltakoznának egy ilyen diagnózis ellen, ha nincs valóban komoly gond. Ez azért elég súlyos bélyeg, én pl. fél éve keresek iskolát a kislányomnak, és sehova nem akarják felvenni, amikor meghallják, hogy autista...
2012. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5. válaszoló! én is azt gondolom, hogy mostanában szeretik ráhúzni a gyerekekre és valljuk be, pénzt is kapnak értük. persze csak a gyanút!


én fiamnak is gyanúja van, én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem az, mert az élet egyetlen területén van gondja, semmilyen egyéb autisztikus tünete nincs, márpedig 3 területet kéne érintenie ha az, de az orvos, logopédus, fejlesztő és mindenki azt mondja, olyan nevű betegség nincs még, így csak ebbe tudják betenni.

egy óra fejlesztésért 2500forintot kapnak utánunk, plusz az amit mi fizetünk. egyik terápiára hetente járunk, másikra 3 hetente, szóval maga a gyanúval azért jól jár az intézmény. viszont abban igazad van, hogy a gyanútól eljutni a biztosig nem kis tortúra, és azt már nem tehetik meg, hogy boldog boldogtalanra rámondják :)

2012. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Ok, de a gyerek nem jár rosszul azzal, hogy fejlesztést kap, nem? Akkor meg miért gond a gyanú?

Nekünk nem volt gyanú, nem kaptunk fejlesztést, csak az óvodában szembesültünk vele, hogy a gyerek nagyon más...

Egyébként van olyan autizmus típus, amit 4-5 éves kor előtt nem nagyon tudnak diagnosztizálni, ezért inkább csak gyanú... ami vagy beigazolódik, vagy nem.

A diagnózis az teljesen más!

2012. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Biztosan le leszek szólva, de azért, mert mostanában sok "kristálygyerek" születik, és Őket szokták az autizmussal diagnosztizálni, méghozzá azért, mert a modern orvostudomány egyszerűen nem tud mit kezdeni ezzel a dologgal, és valamit mondani kell!
2012. aug. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Hívhatod akárminek... az tény, hogy sok felnőtt is van, aki diagnózis nélkül maradt! Most, hogy a lányomnak van diagnózisa, pedagógus ismerőseim sorolják, hogy hány gyerek nőtt fel pontosan ilyen tünetekkel a kezük alatt, csak akkor még fogalmuk sem volt, hogy ez micsoda... most is csak azért tudják, mert a lányomon keresztül megismerték.

Akkor egyszerűen csak "furának" tartották az ilyen gyerekeket, de voltak eddig is!

2012. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert sokkal fejlettebb az orvostudomány manapság, régen csak a szélsőséges eseteket és a súlyosabbakat diagnosztizálták. Engem is többször vittek orvoshoz anyuék, mert voltak autisztikus tüneteim, és azt mondták, hogy majd kinövöm, semmi bajom. Nagyon jól kommunikáltam, ezért bár minden más tünet jelen volt, nem diagnosztizáltak autistának. Ellenben most felnőttként Aspergeresnek... Miután a tünetek nagyrészét tényleg elnőttem, csak az mondaná meg rólam aki nagyon ismer. A fiam is aspergeres. És ami a teteje mindennek, hogy a procedúrák alatt rájöttünk, hogy a férjemre is passzol minden. :)
2012. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!