Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyerekének autisztiku...

Akinek a gyerekének autisztikus vonásai voltak, mik voltak azok? és volt olyan akinél végül kiderült, hogy nem autista? és kb hány éves korában?

Figyelt kérdés
illetve az autista /aspergeres gyerekek 3 év körül mivel szeretnek játszani? gyurma, rajz, mese stb?nagyon fontos sok választ várok KÖSZÖNÖM
2012. okt. 30. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az enyém nem beszélt csak ismételgetett hangsorokat, amíg ez nem javult fel addig visszahúzódó volt emberekkel.Néha amikor betelt nála a pohár érthetetlen mértékű hisztit csapott, amúgy egy kis buddha.

Mindennel szívesen játszott, amivel bármelyik korabeli gyerek, talán kicsit többet barkácsolgatott. De ugyanúgy futkározott, homokozott, babázott, stb.

5 évesen diagnosztizálták nála azt, amiaddig csak gyanú volt: autizmust.

Kicsit furcsa gyerek, nagyon válogatós, de amúgy már beszél, együtt játszik a többiekkel, és szemedbe néz, még a humort is érti. Róla nem tudja a környezete, hogy ez van vele, én meg nem hiresztelem.

2012. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai napig nem vagyok biztos benne, hogy a kisfiam nem autista-e. Soha, sehol nem merült fel, minden óvodai vizsgálata (csoportonkénti bemeneti, középsős iskolaérettségi előmérés) csúcs szuper lett, de nekem egy kicsit furcsa. Ne érts félre, nem rossz értelemben, nagy általánosságban úgy viselkedik, mint a többi gyerek, de vannak kimagaslóan jó képességei, illetve olyan húzásai, amik felett nem tudok napirendre térni... Abszolút kommunikatív, ha bármit meg kell tanulni, egy zseni, két felolvasás után kívülről fújja az 5-6 versszakos verset, de valahogy olyan, mint aki nem ezen a bolygón él... semmi, de az égvilágon semmi veszélyérzete nincs. Emiatt kéthavonta a balesetin kötünk ki. Ezen kívül ha elmondom neki, hogy ezt vagy azt nem szabad, mert veszélyes rá nézve, vagy másra nézve, előbb utóbb megteszi...És nem rosszaságból, mert az valahogy mindig nyilvánvaló, hogy nem direkt rosszalkodik, hanem mert úgy érzi, meg kell tennie... Vannak heppjei a napirendjével kapcsolatosan is, meg dolgokkal, amiknek bizonyos helyük van...Imádom őt, bármilyen is, mert az én kisfiam, eddig sehol nem mertem feszegetni ezt a dolgot, de hamarosan gyermekneurológushoz kell mennünk, meg fogom említeni...
2012. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 30. 21:19
 4/15 A kérdező kommentje:

igazából az én fiamnál idegrendszeri éretlenséget mondtak iszonyat sok tünete volt de nagyon sok amióta csináljuk a TSMT azóta elhagyott mindent már csak annyi van, hogy örömében ugrándozik meg tekergeti a kézfejét

ennyi azért nem tudom mi van ilyenkor...egyébként én is imádom a világ legédesebb gyereke számomra:)

2012. okt. 30. 21:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

3 éves lesz a kislányom nemsokára,ez év elején mondták ki rá,h autista.Járunk fejlesztésre és TSMT tornára is,nagyon sokat fejlödött azota.Gyurmázni nem szeret,irkafirkálni azt igen,de festegetni azt nem.Gondolom,h azért mert koszos lesz töle a keze,azt utálja.Nem játszik még babával,de szokott autozni.Legot épit ügyesen.Nemsokára megyünk ujra bizottságra,kiváncsi leszek,h mit mondanak.Ja,és idegrendszeri éretlensége is van.Nem beszél még semmit.Nagyjábol ennyi,ha van még kérdésed,irj nyugodtan!

2012. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk ugrálás, repkedés volt az első tünet. A többi az oviban jött elő, kerülte a gyerektársaságot, legszívesebben egyedül játszott és gyakran indokolatlannak tűnő dühkitörései voltak.

Mindennel szívesen játszott, beszéddel nálunk nem volt probléma.

Diagnózis 5 és fél éves korban lett: Asperger-szindróma.

A TSMT sok mindenen javít, de HA autizmus spektrumzavar áll fenn, azt nem "gyógyítja". (Mi is csináljuk a TSMT-t, és használjuk az autizmusspecifikus eszközöket, rengeteget javult a gyerek, szociálisan is, de naponta vannak olyan "apróságok", amelyek egyértelműen Aspergeres tünetek - pl. nem érti az iróniát és hasonlók.)

2012. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

# 6 vagyok. 3 éves korban a tapasztalataim szerint még nem nagyon lehet tudni semmit. Nekünk van egy csomó papírunk arról, hogy nincs a gyerekkel semmi gond, majd kinövi (idegrendszeri éretlenséget mondtak nekünk is).

A tünetek 4-5 éves kor körül csúcsosodnak ki, onnantól lehet bármit is egyértelműen állítani. (Nekünk 4 évesen még annyit írtak a Vadaskertben, hogy "belefér" az életkori sajátosságokba, másfél év múlva pedig ugyanott diagnosztizálták.)

2012. okt. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

tényleg nem tudom mert ő barátkozós nyitott szereti ha viccelünk vele stb beszél is mondatokban , jó vannak hibák persze hát igazán nem tudom azért köszönöm

mondjuk nekünk van ismerőünk aki 3 évesen hintáztatta magát olvasott számolt stb kis zseninek számított furának aztán azóta olyan mint a többi

nekem nagyon fura ez

2012. okt. 31. 16:04
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteg autisztikus tünet van, amik önmagukban alig észrevetőek, de ha mondjuk 100 tünetből 80 jellemző a gyerekre, akkor kimondják az autizmus spektrumzavart. Én szülőként a mai napig azt mondom, hogy nem vettem volna észre (voltak "furcsaságok", de nem volt összehasonlítási alapom más gyerekkel), ha az oviban nem jeleznek, hogy a gyerek nagyon MÁS. Volt lehetőségem megfigyelni a csoportban, és elismerem, hogy az óvónőknek teljesen igazuk volt.

Amióta diagnózisunk van és autiként kezeljük, azóta rengeteget javult a helyzet, most már nagyon jól elvan kortárs közösségben, játszik a többiekkel, csinálja a feladatokat szépen és alig van dühkitörése. Szeptembertől normál általános iskolába fog járni, bevállalták, valószínűleg nem ő lesz a legproblémásabb az osztályban... Mindezt csak azért írom, mert nem olyan nagy tragédia, ha egy gyerkőcnél esetleg autizmus spektrumzavart diagnosztizálnak, attól még élhet teljes értékű életet, csak bizonyos dolgokra jobban oda kell figyelni, meg kell neki tanítani.

2012. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi

én egyébként nem vagyok magam alatt meg semmi csak én úgy érzem, hogy sztem nem az

elmondanád nektek mik voltak oviban a problémák kedves utolsó?

pl. ez az ugarbugrálása is ha van, szólók neki, hogy ne csinálja akkor egyből befejezi sőt van amikor rám néz és azt mondja nem ugrabugrálunk és akkor mondjuk csak számomra észrevehetően csavarja a csuklóját

nem tudom

én meg a hajamat tekerem pedig már 40 vagyok:)

szóval neki nincsenek dührohamai meg semmi ilyesmi -régen voltak egy éve semmi

azt sem tudom milyen tünetek kellenének

2012. okt. 31. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!