Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arcüreggyulladással mit...

Arcüreggyulladással mit tehetnénk még?

Figyelt kérdés
4,5 éves a kisfiam, 2 hete hazahozta ezt a makacs vmit az oviból, ami az egész családunkat ledöntötte a lábáról. ő kapott antibiotikumot, aztán 3 napot járt oviba, belázasodott, visszavittük az orvoshoz, arcüreggyulladás lett a betegséből. köptetőt, 2 féle orrcseppet kapott, egyik antibiotikumos. infralámpát a hét végén tudunk venni, addig gőzöltünk tegnap, de nem nagyon merem, mivel ha túl közel hajol az sem jó és hát ekkora korban ezt még nem nagyon tudom szabályozni nála. meleg sót teszek az arcocskájára, ill. sós vízzel mosom át az orrát, porszívózzuk, kicsi váladék már jön neki, de messze nem annyi mint amennyinek kellene. ma már véres trutyi jött az orrából. azt szeretném kérdezni, hogy az jó jel? a lerakódást "tépi" fel az orrszívó, v esetleg vmit nem jól csinálunk? mit tehetnék még, h rendesen letisztuljon? köszönöm
2012. dec. 12. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sokat küzdöttem arcüreggyulladással és tudom, hogy milyen makacsul ragaszkodik az emberhez. Az nem jó viszont, ha sokáig elhúzódik, mert rámehet a fülére is és akkor még az is fájni fog neki. Ez eddig mind jó, amit csinálsz és az is biztató, hogy elindult neki a genny, ne hagyjátok abba. A véres váladék is természetes ilyenkor. Ha úgy veszed észre, hogy nem akar rendesen megindulni a tisztulás, akkor vidd vissza a dokihoz és kérj antibiotikumot.
2012. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat! azt kérdezném még, hha meglesz az infralámpa, akkor elég lesz azzal kezelnem, vagy továbbra is kell gőzölni? (sajnos nem könnyű odaültetnem az edény mellé és végig ordít szegény).
2012. dec. 12. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt mondták nekünk a sólámpa,sószoba is segithet neki. Esetleg próbáljátok meg hogy vizet forraltok,beletesztek vmennyi sót és azt párologtatni abban a szobában ahol vagytok.
2012. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, azt még bevetem :)van sólámpánk, meg is gyújtom. holnap megyünk kontrollra, remélem vmennyit tisztult, nem akarom, h drasztikus megoldásokhoz nyúljon a doktornő.
2012. dec. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!