Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves múlt kislányomat...

3 éves múlt kislányomat hogyan tehetnénk az édesapja nevére? Ennek mi a menete? Ezzel egyidejűleg kell/ene a gyermekelhelyezés is

Figyelt kérdés
Sziasztok!!! 3 éves múlt kislányomat hogyan tehetnénk az édesapja nevére? Ennek mi a menete? Ezzel egyidejűleg kell/ene a gyermekelhelyezés is!!! Köszönöm, ha hozzá tudsz érdemlegesen szólni!!!
2010. szept. 15. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz?Elismerné az apja,vagy csak névváltozásról van szó?
2010. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, elismerné az apja!!!

Köszönöm segítségedet!!!

2010. szept. 15. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki más okosabbat nem tud,én azt tanácsolnám,h apukával menjetek be a gyámhivatalba,ott tud apasági nyilatkozatot tenni,ill ha bármi jogi vonzata van a dolognak,azt ők elindítják.
2010. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Milyen papírok vagy iratok kellenek hozzá?

Vajon egy tárgyalás alkalmával egyben lehet a névátírást és a gyermekelhelyezést kérni?

Köszönöm, ha segít Valaki!

2010. szept. 15. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Van apa beírva az anyakönyvi kivonatába?Ha van,akkor fiktív?Mert ha nincs,akkor sztem tárgyalás sem kell,de ezeket a gyámügyön elmondják pontosan.

(Én nem pont ilyen helyzetben voltam,nálam az exférjem nevére kerültek a gyerekek ,olyan lassan ment a válás,és évekig tartott amíg lezajlott az apaság megdöntése,és a valódi apjuk nevére kerültek.De ezt a gyámhivatalon keresztül kellett intézni,nem került egy fillérbe sem,és ők jelöltek ki ügyvédet is,az is ingyenes volt.)

2010. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én 5 évig váltam előző férjem nagy tudásától...

Apaként Ő lett beírva, bár már a volt párom volt és most, hogy a volt párommal (állítólag szerinte azért hagyott el, mert nem kerültünk a nevére) szétmentünk nem akarja a lányunkat látogatni, de még mindig a nevére venni.

Kicsilányomnak hiányzik az Apja, így sajnos bele kell menjek a név átírásba.

Akkor hasonló a helyzetünk.

Évekig tartott az apaság megdöntése?

Milyen papírok kellettek Nektek hozzá?

Azóta még együtt vagy a Pároddal?

Hány tárgyalás volt?

Szerinted egy tárgyaláson lehet kérni gyermek elhelyezést is?

Köszönöm, ha segítesz!!!

2010. szept. 15. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Először el kel indítani az apaság megdöntését,ezt a gyámhivatalnál,a valódi apával együtt menjetek be,mert neki előre nyilatkoznia kell,h a saját nevére veszi majd a gyereket.A gyámhivatal kijelöl egy eseti gondnokot,aki egy ügyvéd,és aki képviseli majd a gyereket a tárgyalásokon.Nekem azért tartott ennyire sokáig,mert az exem nem csak nem jelent meg a tárgyalásokon,de a nevére küldött iratokat sem vette át,így folyton csúszott a dolog.Ha sikerült,,akkor az apának megint nyilatkoznia kell,és aláírja a papírokat.

Én együtt vagyok a gyerekek apjával,úgyh nálunk nem merült fel a gyerekelhelyezés,de elképzelhető,h egy füst alatt le lehet rendezni azt is.

Készülj fel,h nagyon intim kérdéseket fognak feltenni,mikor,hányszor,meddig voltál együtt az apával,és hasonlókat.:))

2010. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hol kell elindítani az apaság megdöntését?

Van papírom az exférjemtől, hogy nem az Ő gyermeke, sőt erről a válási papírban nyilatkozatot is tett.

Ettől függetlenül még be kell menjünk a gyámhivatalba az exférjjel is?

Az én állandó lakcímem vidéken van, ideiglenes címem BP.-en. Lányom címe BP.-en, de máshová van még bejelentve és Ő BP.-en egy szintén másik kerületben született, akkor melyik gyámhivatalba menjek?

Milyen okmányok kellenek hozzá?

Ha a gyerekelhelyezést egy füst alatt nem lehet elrendezni, addig el kell bújjunk Lányommal, mert ugyanannyi joga lesz Neki is elvinnie véglegesben akár?!?

Milyen intim kérdéseket fognak feltenni?

Köszönöm az építő segítségeket!!!

2010. szept. 16. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!