Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a férjeteket elbocsátanák...

Ha a férjeteket elbocsátanák a munkahelyéről és otthon lenne a kicsivel, Ti elvárnátok, hogy segítsen a háztartásvezetésben, az otthoni teendőkben?

Figyelt kérdés
A férjemet nemrég elbocsátották. A lányunk 15 hónapos, most jelenleg Ő van itthon vele. Én dolgozom többnyire két műszakban (délelőt és éjszaka) gyári munkát végzek, viszont ezt csak diákmunkaként végzem, mert végzős vagyok a főiskolán. Amikor csak tudok, megyek dolgozni emellett itt a fősuli, a háztartás, a szakmai gyakorlat ... stb. A férjem szinte semmibe sem segít a gyermek gondozásán kívül, pedig jól esne ha néha mire hazajövök összedobna 1-1 egyszerűbb kaját, de Ő csak annyit szokott mondani, hogy nem tud főzni. Megszoktam kérni, hogy legalább takarítson ki, de mire hazajövök azt mondja Neki a gyermek mellett nem volt erre ideje ... Nekem ez eddig annyira nem szúrta a szemem, úgy ahogy elvégeztem a dolgaimat amikor hazaestem, de néhányan a környezetemben furcsálják, hogy én ennyit megyek és Ő pedig itthon alapvető dolgokat nem tesz meg. Ti mit gondoltok erről? Elvárnátok a férjetektől, vagy elég lenne ha csak a kicsit látná el amíg dolgoztok?
2012. dec. 13. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ő elvárta, hogy a háztartást is megcsináld amíg te voltál otthon a kicsivel? Ha igen, akkor teljesen jogosan várod el te is.


Hiszen jelenleg te tartod el a családot, és még otthon is mindent te csinálsz? Ahelyett, hogy a kicsike szabadidődet a lányoddal töltenéd, helyette takarítasz, főzöl, háztartást vezetsz... Én nem hagynám.

Pont azért csinálok itthon meg mindent, hogy apa ne azzal legyen lefoglalva, amikor végre á hazaesik, hogy itthon mit kell csinálni, hanem a gyerekével. Szerintem ezt beszéljétek meg, mert túl sok rajtad a teher.

2012. dec. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem várta el, de ha már nagy volt a kupi szóvá tette ... Nyilván. Sosem várt el tőlem úgymond semmit, hogy konkrétan kimondta, hogy mit kellene csinálnom de hát ha nem főzök, nem mosok, nem takarítok akkor ugye nincs étel, nincs tiszta ruha ... stb. Mindig azt mondja nekem ne takarítsak inkább legyek velük, na de senki nem csinálja meg helyettem...
2012. dec. 13. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
egy idő után nem lesz több tartalékod. idegbeteg, kedvetlen, meggyötört leszel. magyarázd ezt el neki, mert 1 spagettit megfőzni v 1 húslevest nem akkora dolog, h 1 pasi ne bírna el vele. berakni a mosógépet szintén nem megerőltető, teregetni sem. porszívózni is lehet 1 pasinak. rád akkor a vasalás, hétvégi főzés és mosogatás jutna, ami kb okés is. szóval a válaszom, igen, elvárható lenne.
2012. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs mosogatógépünk, sima mosogatónk van ... Már próbáltam Vele erről beszélni és azt mondta, hogy kérjem és megcsinálja. Na de legutóbb is amikor hajnalban elmentem, hagytam egy cetlit, hogy miket kellene megcsinálni, tehát, hogy majd a kislányunknak mit adjon reggeli ... stb. és azt is odaírtam, hogy majd kicsit pakoljon már össze és mire hazajöttem ugyanolyan kupi volt. Azt mondta nem volt rá ideje. :)
2012. dec. 13. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
nem mert férfi egyszerre egy dolgot tud csinalni
2012. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Oszd be neki, én magamnak is így csinálom:)

egyik napra írd le, hogy porszívózza ki a szobákat, aztán másnap nem kell csináljon semmit. Harmadnap seperjen össze és mosson fel. Csináltass vele tésztát, olyan ember nincs, aki vizet nem tud forralni.

Vegyél melegszendvicskrémet meg szeletelt kenyeret, és rakd ki a sajtreszelőt.

Kérd csak 2 naponta, hogy csináljon kaját, aztán majd belejön:D


KÉszíts neki pörköltalapot, amibe csak a húst kell beletenni.


A férfiak érdekesen működnek, pontos instrukciók kellenek, hogy mozduljanak:D

2012. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a férjem van otthon a kislányunkkal, én dolgozom.

Mindent megcsinál! Szépen kialakult, hogy ébredés után reggeli, azután mosogatás, ha kell porszívózás, portörlés, felmosás.

Berakják a mosást, elmennek sétálni. Teregetnek, ebédelnek. Aztán alvás. 4 körül érek haza, onnan csak játék.

Most tél van, a kertben nincs munka, de ha kellett, azt is beillesztette. Sőt. Előfordult hogy rendetlennek ítélte a fiókomat.Kiborogatott mindent, és szépen összehajtogatva visszarakta.

Ha 15 hónapos mellett azt mondja nincs ideje, mi lesz később? A 2 évesemmel most sokkal többet kell foglalkozni, mint mikor 15 hónapos volt.

Egyedül a főzés nehézkes, de megoldja. Raktam el egy csomó lecsót, lecsókrémet(pizzára,melegszendvicsre,tésztára is kiváló, pörköltől már nem is beszélve). Vasárnap mindíg úgy főzök, hogy maradjon hétfőre is. Hétköznap 1x főzök(mikor lefeküdt a kislányom) azt is több napra, ha lehet. De ha nem úgy jön ki a lépés, akkor megoldja.

2012. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hú de jó a mintaapák..
2012. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 8as. Némi cinizmust érzek a válaszodban. Miért is???
2012. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!