Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három gyerek 2,5 év alatt....

Három gyerek 2,5 év alatt. Adnátok pár tanácsot? Menjen a nagy bölcsibe és/vagy bébiszitter?

Figyelt kérdés

Az első gyerekre elég sokat (5 hónapot) vártunk, így amikor úgy gondoltuk hogy már nem lenne akadály, ha rögtön összejönne a kistesó elkezdtünk próbálkozni. Nos, elsőre összejött:) így szinte napra pontosan másfél év van közöttünk. Aztán valamit "elszúrtunk" terhes lettem. Végiggondoltunk. Nem jön rossz helyre, akartunk pár év múlva majd egy harmadikat, így nem volt kérdés, hogy megtartjuk e. 13 hónap lesz a két kicsi között.

Ezért kicsit azért félek. Nem tudom milyen lesz. Nem vagyok olyan rossz helyzetben, szerencsére van segítségem, aki a házimunkát elvégzi, ebédet is hoznak. Szóval gyakorlatilag "csak" a gyerekekkel kell lennem. Mégis félek a három kicsi miatt. Az eleje biztos húzós lesz, a férjem azt mondta jó lenne egy állandó segítség. Én kicsit idegenkedek attól, hogy valaki itt legyen mondjuk egy fél/egész napot, és foglalkozzon a gyerekekkel ő is. Most úgy vagyunk már egy ideje, hogy heti kétszer feljön egy lány egy délelőttre, egyszer az egyikkel, egyszer a másikkal marad itthon, míg én a másikkal elmegyek. (kicsivel babaúszásra, naggyal akárhová) Ez még belefér nekem is. De ennél több nem tudom.

Ti hogyan vélekedtek erről a helyzetről???



2012. dec. 14. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz a helyzeted.Ha van segítség a ház rendben tartására és főzni sem kell.Aki beszokott ugrani a gyerekek mellé segíteni maradjon esetleg hívd gyakrabban ha úgy gondolod.A bölcsit azért nem javasolnám mert lehet hogy féltékenyebb lesz a kistesóra ha tudja te otthon vagy vele neki meg bölcsibe kell mennie.Meg a bölcsi vinni és hazahozni sem egy egyszerű dolog ha van még két tesó akit vinni kell magaddal.
2012. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A babysitterekben nagyon csalódtam. Még megetetni sem tudnak egy gyereket, nem hogy vigyázni rá.
2012. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a lány nem tud gyakrabban jönni, pedig őt tényleg szeretik a kicsik, főleg a lányom :)

Azért gondolta a férjem állandóra mert a két kisebbikkel eleve elég sok baj lesz, lehet még járni sem fog tudni a középső. Illetve, hogy minddel tudjak foglalkozni rendesen. Csak nem tudom ezek hogyan szoktak zajlani. Idősebb nőt keressünk, fiatalabbat, jöjjön reggel korán, nem látom még át a gyakorlati oldalát :)

2012. dec. 14. 11:08
 4/9 A kérdező kommentje:

Előtte persze le kell tesztelni. Nekem eddig a fő szempont az volt, hogy jól érezze magát vele a nagy, illetve a kicsit rendesen el tudta látni.

Ha meg itthon lennék, látnám is :)

2012. dec. 14. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval én pont most szoktatom be a 2 éves fiamat a bölcsibe, nekem vissza kell menni dolgozni. Hát nem könnyű, 2 hét után sem alszik, eszik és sorolhatnám. Arra gondolj, hogy a két másik gyerek mellett, hogy szoktatnád be a bölcsibe? Még ha rendesen a szokásos két hét alatt be is szokna, akkor addig kire hagyod a kicsiket? Amúgy szerintem is féltékeny lenne, ha akkor kerülne bölcsibe, mikor jön a tesó. Szerintem szerencsés helyzetben vagy, hogy van segítség, én tuti a bébiszittert választanám, főleg, hogy otthon lenne, ha jól értem és nem elvinné a "nagyot".
2012. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha tehetitek, én megpróbálnám a félnapos segítőt.

Nem tudom, hallottál- e már a hordozásról, abban biztos vagyok, hogy nagyon jól jönne Neked három kicsivel:).

2012. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj ne add bölcsibe. Még ha megy is hozzátok egy dadus, akkor is sokkal jobban jártok!
2012. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a legnagyobb nem ovis korú lesz már mire jön a legkisebb? Ha nem, akkor bocsi.

Nekem a 2-3 között 17 hónap van mondhatjuk úgy hogy mi is "elszúrtunk" vmit, mert szedtem a gyógyszert (szoptatás mellettit) de valahogy mégis összejött..

Testvérbabakocsi illetve hordozó kendő mindenhova így jártam velük.

Kaját rendelhettem de semmilyen segítségem nincs, nem is volt (se nagyszülői se fizetett) ezt nem melldöngetésből írom hanem hogy meg lehet oldani a dolgokat, de én bölcsibe semmiféleképp nem akartam adni a nagyobbat (vagyis a középsőt). A legnagyobbam már ovis volt szerencsére nem beteges.

A legrosszabb az ugyanis ha egyszerre betegek vagy ha hazahozza a 2 féle közösségből a 2 féle "cuccot" a 2 nagyobb és a legkisebb meg szépen elkap mindent...na akkor az ideg megesz kb...:(

Ilyenkor jó ha van segítség nagyon. Minden mást meg lehet oldani szerintem.

Heti 2szer feljön az a lány az szerintem bőven elég, de hát te érzed, én ennél többel már úgy érezném hogy "lepasszolom" szegény nagyobbakat..:(

2012. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem adnám a nagyobbat bölcsibe semiképp főleg hogy elég jó helyzetben vagy:nem kell takarítanod,főznöd.

Ha úgy gondolod nem elég az a heti 2 alkalom ami most ezzel a lánnyal van akkor keress másikat már most aki heti többször jön,hogy minél hamarabb szokják a gyerkőcök!Én nem gondolom,hogyha heti 4 alkalommal jönne valaki segíteni,hogy az már lepasszolás lenne hisz nem elmész csavarogni hanem te is ott vagy velük!

2012. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!