Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem-e a gyereket ehhez az...

Vigyem-e a gyereket ehhez az óvónőhöz?

Figyelt kérdés

A lányom 3,5 évesen kezdte az óvodát májusban. Első nap, hogy otthagytam, összebalhézott az óvónővel, mert nem csinálta, amit az mondott. Azt mondta nekem az óvónő, hogy ezt a gyereket nem lehet beszoktatni, inkább ne is vigyem oviba. 1. nap után!!! Nagyon összevesztem vele, és csak következő szeptembertől vittem a gyereket. Másik csoport, másik óvónő. Mindig csak dicsérik, okos, szófogadó, kedves. Az egyetlen problémánk, az ebéd utáni alvás, mivel ő már nem igényli. Úgyhogy oda szokott menni az óvó néni hozzá és simogatja, erre vagy elalszik, vagy nem, de legalább csöndben van.

A héten az ominózus óvónő helyettesített, és amikor a lányom elkezdte a szokásos izgés-mozgást alvás helyett, odament hozzá, és befordította a fal felé, és ráordított. A lányom nagyon sírt, és meg sem vigasztalta, csak mondta a magáét. A többi gyerek mesélte el nekem az esetet.

A férjem beszélt vele, és elmondta, hogy a lányom nem alszik már délután, és nagyon érzékeny, hogyan kell vele bánni. Erre csak az volt a válasz, hogy őt ez különösebben nem érdekli, mivel nem az ő csoportjába jár, holnaptól már nem is ő lesz velük.

Viszont januártól menne a fiam is oviba, és ehhez a nőhöz kerülne, hát én nagyon félek ettől. A fiam nem is igen akar oviba menni, a lányom legalább lelkes. És tényleg nehezen viseli a szabályokat. Nem tudom hogy szokna be ezzel a katonatiszt nővel. Viszont más óvoda nincs a faluban. Ti mit csinálnátok?


2012. dec. 14. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért egy próbát megér.Mondjuk jó bunkó óvónőnek tűnik,más még nem panaszkodott rá?Mert biztos nem szeretik.Szerintem vidd egy párszor a kisfiadat,aztán ha gond van,vedd ki és csak akkor menjen,ha már a normálisabb nőhöz kerül.De ha nagyon tuskó lesz,érdemes lenne talán megemlíteni a vezetőnek.
2012. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos sokan panaszkodnak rá a faluban.
2012. dec. 14. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
rossz felállás amikor a szülő nem mer szólni, mert esetleg a gyereken torolja meg az óvónő ... ha minden nap elkapod, ha a vezetővel beszélsz úgy, hogy ezt előtte közlöd az óvónővel, ha felhívod a figyelmét, hogy ha így folytatja akkor az önkormányzatnál is panaszt teszel akkor nem meri megtorolni a gyereken ... persze jobb lenne, ha nem ilyen lenne a természete, ha tényleg óvónő lenne, de úgy tűnik nem az
2012. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!