Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben milyen foglalkozások...

Bölcsiben milyen foglalkozások vannak (ha vannak), és általában mikor?

Figyelt kérdés
azért érdekelne,mert a fiamat szoktatom a bölcsibe,és sose láttam hogy lett volna valami foglalkozás,de lehet délután tartják,akkor ugye mér nem vagyok ott.Igaz csak 5napja szoktatom,de akkor sem láttam.Azoknál hogy van,akik járnak bölcsibe?
2012. dec. 16. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak,persze nem olyan mint az oviba,mert az 1-2 éveseket nehéz lekötni és még nem igazán értik mit miért,de pl,a kislányom ősztől jár,versikéket,mondókákat tanítanak,karácsonyra készülődtek karácsonyi dalokkal,néha színeznek.Ezek a foglalkozások max 1 órásak,aztán jön a szabad foglalkozás,uzsi után meg megbeszélik,amit aznap tanultak és ami történt.Ahogy láttam a programjukat a fali újságon reggeli után és 10 órai előtt,szerintem akkor a legfogékonyabbak,de ha azt látod,hogy ebben az időben,közben játszanak a törpik,ne tévesszen meg,mert közben lehet,hogy épp mondókáznak is.
2012. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi.Hát az a baj,hogy nálunk ilyen egyáltalán nincs,vagy tényleg délután van,nem tudom...én ott vagyok ugye reggeltől délig,és addig azt csinálnak amit akarnak,nincs semmi mondókázás,közös foglalkozás,annyi hogy tizórai van közbe,meg ha jobb az idő,kiviszik őket/kimegyünk az udvarra.
2012. dec. 16. 18:38
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
a kamasz fiad bölcsis vagy mivan?? O.o
2012. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szoktak mondókázni, énekelni, tornázni, zenére táncolni, de szerintem nincs ilyen fix. foglalkoztató időszak, csak az étkezések, alvás időpontja kötött.
2012. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs fix időszak. Múlt héten mentem érte délután, éppen karácsonyi zenére táncoltak. Nekik ez is foglalkozás. :)

Amúgy rajzolnak, színeznek, karácsonyi és nem karácsonyi mondókákat tanulnak. Meg van só szoba, oda is mennek hetente többször, amíg ott vannak, ott is szoktak nekik mesélni, mondókázni, vagy tesznek be zenét.

2012. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

hát ez az,azért az 5 óra alatt még ott vagyok,csak kéne lennie valami foglalkozás szerűségnek...de sajna nincs :(

A gondozónők kávézgatnak,egyik teremből a másikba rohangálnak,ha egy gyerek odamegy hozzájuk mondjuk egy könyvvel,akkor leülnek vele általában,és olvasnak neki kicsit,de az hogy ők találjanak ki valami közöset,olyat nem láttam még.

Egyébként ki irta hogy kamasz a fiam?Mert én nem......

2012. dec. 16. 19:31
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is kellene, hogy legyen szervezett foglalkozás és ennyi idő alatt észre vetted volna, ha lenne.

(az előbb még a kamaszok kategóriában volt a kérdésed, csak áttették, ezért írta valaki azt)

2012. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk mindig délelőtt van, reggeli érkezés után:mondóka, rajz, gyurma, ének, körtánc, meseolvasás, utána kinti vagy benti szabad játék, ebéd, délután alvás, uzsonna, szabad játék.
2012. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

akkor véletlenül oda irtam a kérdést,észre sem vettem.

Igen,szerintem is ez lenne a normális ahogy máshol is van,de itt nem tudom akkor mi van vagy hogy van...

Valahogy rá kéne kérdeznem,csak olyan ciki azért,azt se tudom hogy kezdjek bele?Azt csak nem kérdezhetem meg igy egyenesen hogy figyelj már xy,itt nem tartotok foglalkozást?

Se gyúrma,se mondóka,semmi nincs.De a kellékeket beszedették,gyúrmát,papirt,zsirkrétát,ceruzát,szines kartont..stb,akkor csak kellenek ezek foglalkozásokhoz.

2012. dec. 16. 21:40
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi idős a kisfiad?

Azért kérdezem, mert 2 éves kor alatt még nem nagyon vannak ilyen "fix" foglalkozások, amiket írsz. A mi bölcsinkben vannak 1 év körüli babák is, akik még most tanulgatnak járni, beszélni sem tudnak még.

A kb. 2-2,5 év felettieknél már van festés, rajzolás, gyurmázás, de annál kisebbek még nem tudnak ilyesmivel játszani. Ezen kívül hallgatnak gyerekdalokat, arra táncolnak, meseknyveket néznek, mindenki játszik, amivel akar. Az udvaron motoroznak, de amúgy konkrét "foglalkozás" tényleg nincs. Majd az oviban lesz.

2012. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!