Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig vagtatok ti otthon a...

Meddig vagtatok ti otthon a gyerekeitek hajat? Fiut vagy lanyet?

Figyelt kérdés
Probaltam 2.5 eves kislanyomnak noveszteni a hajat, de nem tur meg semmit a hajaban. Igy most feladtam, levagtam. Eddig ez volt a 4. vagy 5. alkalom, hogy levagtam. Eloszor 15 honapos koraban vagtam le. Azota is ugyanolyanra vagom, mert maskepp nem tudom. Korbevagom a fulenel, probalom hatrafele haladva fokozatosra hagyni. Hatul egyenes, nyaka es feje talalkozasaig van kabe haja. Most megint hagyom noni, hatha nyarara megengedi, hogy tegyek valamit a hajaba, de nyaron mar el szeretnem vinni fodraszhoz, hogy ne ilyen gomba frizuraja legyen. Amugy szerintem nem nez ki olyan remesen vele:D Valami ilyesmit akarnek neki amugy is, csak hatul felnyirva. Nekem soha nem volt hosszu hajam, igy neki se gondoltam eloszor, hogy 3-4 eves kora elott meghagyom hosszura, de azert csak megprobalgatom:D
2012. dec. 17. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
10 hónaposan vágattuk le először a lányom haját, mindig fodrász vágja a haját, mert fodrász a Keresztanyja :-) Amúgy nyugodtan vághatod neki otthon, a hosszú hajat meg neked kell eldöntened, mert azt jobban kell ápolni, mint a rövid hajat.
2012. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 kislányom van. Én kezdetektől fodrászhoz hordom őket. Annyira élvezik, és "nagylányoknak" képzeli magukat :)
2012. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy közvetve szólok a témához, de akármennyire is utálom Tom Cruise-t a kislányának babakorában nagyon cuki haja volt:


[link]


Én ilyenre vágatnám a lányomnak.

2012. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamét is fodrász vágja, mert az én kézügyességem a hajnyíróval sem terjed semeddig. 13 hónaposan vágattuk először. De a férjemnek pl. anyósom vágta a haját még 18 évesen is.
2012. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én elég ügyi vagyok ollóval és nyírógéppel is. A férjemnek időtlen idők óta én vágom, és a 4,5 éves lányomnak és a 3 éves fiamnak is mindig én nyírtam. Rendszeresen kapom a dicséretet, meg a kérdést, hogy melyik fodrászhoz hordom őket :) ha úgy érezném nem megy a hajvágás, inkább elhordanám őket, de így sajnálom rá a pénzt, az az igazság. A lányommal egyszer voltunk közösen fodrásznál (amúgy magamnak is én vágom, pedig tépett rövid trendfrizurám van egy ideje), maikor esküvőre voltunk hivatalosak, én mint tanú a lányom mint koszorúslány, na akkor egyszer elmentünk, de semmivel se lett jobb mintha én csináltam volna.... ezért is inkább én csinálom költségtakarékossági okokból.


a lányomnak frufruja van és állkapocsízületig érnek elől-oldalt a leghosszabb tincsek. Hátrafelé fokozatosan rövidül, egészen a nyak koponyába ízesüléséig fel van nyírva szép egyenletesen, alul a nyaknál kis csalással ívesre igazítva az alsó részt is, hogy minél kecsesebbnek tűnjön a nyaka. A fedőhajak is kicsit fokozatosan rövidebbek a fejtető irányába, hogy tartása legyen beszárítás nélkül is a frizurának. Klasszikus bubifrizura egy picit merészebb ívű felnyírással, nagyon jól áll neki. Ha hosszabbra hagyom ,akkor kunkorodik össze vissza, ami neki nagyon nem előnyös, mert vékonyszálú haja van és akkor valami párszálas bozont-képzetet kelt az egész kis feje. :) Szerencsére ő szereti, ha variáljuk a frizuráját, különféle csattokat, copfmegoldásokat, hajpántokat mind-mind előszeretettel kér a hajába. Bár pont a vékonyszálú puha kis hajszerkezete miatt óvatosan bánok ezekkel, mert könnyen töri/roncsolja a haját.


Nyárra amúgy pont ne növeszd meg neki szerintem, sokkal kényelmesebb egy jól szellőző, pikk-pakk mosható frizura a kánikulai időszakra....

2012. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 21 hónapos, mindig fodrász vágja a haját. Egyszer lett neki rövidre vágva, kb. 6 hónaposan, mert nyár volt, és izzadt. Utána növeszteni kezdtük neki, és egyszer kellett a végéből vágni. Így csak a frufruját igazítja a fodrász. Már elég hosszú a haja, de félig göndör, így nem tűnik annyira hosszúnak. Mondjuk ő engedi csatolni, gumizni, szereti a hajpántot is.
2012. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!