Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Besegitenek valamiben otthon...

Besegitenek valamiben otthon a gyerekeitek? Hany evesek?

Figyelt kérdés
Jo dolognak tartjatok raszoktatni a gyerekeket arra, hogy segitsenek otthon nektek vagy ugy vagytok vele, hogy addig ne legyen plusz feladatuk, amig gyerekek es elvezzek ezt az idoszakot?
2010. ápr. 26. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem segít be. Ő 13 éves lány.
2010. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem mindig veszekedtek ha nem raktam rendet, anyu meg állandóan veszekszik velünk ha mindent neki kell csinálni,13évesen lett saját szóbám és azóta azt én tartom rendben, illetve most 25 évesen kezdtem el többet besegíteni,de sajna főzni, mosni, vasalni még nem tudok.(legalább is nagyon nem próbáltam,csak 1-2alkalommal)
2010. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 15éves lányom és egy szintén lány 17éves gyermekem.Általában amikor én dolgozok ők elmosogatnak.Mást nem követelek el tőllük,de a saját szobájukat nekik kell kitakarítaniuk(porszívózás,rend rakás stb.)
2010. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig kell segítenem itthon ha akarom ha nem .Persze azért magamtól is megcsinálok ezt azt nem várom meg amíg kiosztásra kerül a feladat.Szerintem jó dolog mert így nem kényelmesedik el annyira az ember lánya.Sok fiatalt ismerek akik épp csak hogy segítenek vmit.De olyan is előfordult kinti munka alatt hogy gúnyos megjegyzéseket hallottam ha arra jártak ismerőseim.Sokan "cikinek" tartják ha vkik aktívan részt vesznek a házimunkában stb.pedig szerintem valamilyen szinten természetesnek kellene lennie.
2010. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jobb rászoktatni!

saját tapasztalatból beszélek és én vagyok a gyerek. otthon bármit csináltam nem volt jó, az olyan dolgokat, amiket szerettem volna csinálni, nem hagyták, mert hogy nem értek hozzá stb. és rendszer sem volt. imádom a szüleimet, nagyon rendesek, de ezt a dolgot nem kezelték túl jól.

szerintem az lehet a helyes, hogy mindenkinek van feladata, főleg ha több gyerek van. nem több óra, hanem max 10-15 perc naponta, hogy ne menjen a tanulás/játék rovására.

pl. anya mosogat, gyerek törölget (10 év körüliekre gondolok természetesen), vagy felseper, szobájában rendet tart ilyesmi kb.....

most 26 vagyok, 24 évesen kezdtem önálló háztartást vezetni és bizony egyes dolgokban igencsak esetlen voltam/vagyok

2010. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Én már 27 éves lány vagyok,de 11 éves korom óta rendszeresen mosogattam,vasaltam magamra,portalanítottam az egész házat,felmostam,porszívoztam,meg csináltam a saját szenyómat megy ilyesmi,a bátyám aki 13 volt ekkoriba,ő a fűnyirásnál segített.Szerintem kell hogy csináljon a saját szobáján kívül is valamit még,sok ismerősőm van akiket teljesen megkíméltek ettől csak a szobájuk volt a feladatuk és meg lehetett utána nézni,csupa elkényesztettett,nem egy csaj volt aki 22 évesen fogott előszőr vasalót,v mosogatott el,és mindenhova én kisérgettem,mert 18 évesen még mindig képtelen volt egyedül dokihoz v. gyógyszetárba menni,szóval mindig szólt a tercsim,hogy létszi eljönnél velem.
2010. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiaim segítenek a mosásban, a mosogatásban, teregetésben, felmosásban és felsöprésben. 2 és 6 évesek.

Igen jó ötlet.

2010. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6 éves a lányom és a saját szobájában neki kell rendet tartania. Ezen felül segít be- és kipakolni a mosó- illetve mosogató gépbe. A ruhákat együtt teregetjük ki és a hajtogatásban is segít.
2010. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérem őket, segítenek, 17,18 éves lányok, de nagyon ritkán kérem. Saját szobájukat rendbe tartják. Ha nagyon nagy a kupi, maguktól is elmosogatnak vagy rendet raknak, főleg ha hozzájuk jön valaki.
2010. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, segítenie kell majd. Persze mindig a korához mérten.

Nekem is segítenem kellett otthon. Alapból ugye a saját szoba rendben tartása (mikor már akkora voltam,hogy meg tudtam csinálni). Mikor kisebb voltam,akkor segítettem törölgetni - először a nem törékeny dolgokat, mondjuk az evőeszközt,aztán ahogy nőttem,akkor amit már tudtam.

Tinikoromra már természetes volt,hogy mentem törölgetni mikor anyu mosogatott, vagy mosogatni. Magam után elpakolni ilyesmi. Vasalni is szoktam.

Kertben is kiskoromtól segítettem,amit tudtam - mindig korhoz mérten.


szerintem jó dolog. Mert most már nem a szüleimmel élek és így,hogy segítenem kellett,megtanultam hogy mit hogy kell (pl. főzés,mosás,vaslás stb.) meg hát ezzel is hozzászoktam,hogy nem pottyan a sült csibe az ember szájába. Meg persze így szüleimnek is könnyebb volt, hogy nem minden az ő nyakukba szakadt meló után.


22/L

2010. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!