Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg akkora dráma, hogy...

Tényleg akkora dráma, hogy 2,5 éves lányom nincs megkeresztelve? Nem vagyunk vallásosak, nem járunk templomba, de természetesen intentagadók sem vagyunk.

Figyelt kérdés
Átlagos, normális emberek vagyunk, akik dolgoznak reggeltől estig a megélhetésért. Anyósom az őrületbe kerget a keresztelővel, mert hogy mit szólnak az emberek, meg a család.... Én meg sajnos pont miatta egyre jobban elutasítom az egészet.
2012. dec. 17. 11:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést: Istentagadók sem vagyunk.
2012. dec. 17. 11:07
 2/14 anonim ***** válasza:

régi modi családba ez tényleg "kötelezö jellegü"

de tiu döntitek el és nem más megvan e keresztelve vagy sem

de ugy tudom kötelezö a hitoktatás a suliba és oviba elöbb utobb választani kell

2012. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom 10 éves, nincs megkeresztelve, nincs semmi baja.

Igaz mi nem vagyunk vallásosak. De egyébként van olyan ismerősünk aki szintén nem hisz, mégis megkeresztelteti.


Hogy van az hogy nem vagytok vallásosak, sem isten tagadók? :) Csak érdeklődök, nem kötekedés :)

2012. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen felfogású az én nagymamám is. Már most félek attól, hogy mit fogunk kapni, ha a babánk megszületik és nem kereszteljük meg. Párom nincs megkeresztelve, én meg vagyok, de nem fogom erőltetni. Párom valószínűleg nem akarja, nekem meg végül is mindegy. Csak azért nem akarom, hogy olyan keresztszülei legyenek, akire nem számíthat majd. Később is megkeresztelhetitek, nem kötelező ez kiskorban. Ő is eldöntheti később, hogy mit akar.
2012. dec. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
OFF A vallásos többnyire azt jelenti, hogy adott vallás előírásai szerint el, pl templomba jár, olvassa a Bibliát, stb. Aki nem "vallásos" , csak hisz Istenben, annak ezek a dolgok nem lényegesek.
2012. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Inkább úgy mondom, hogy pl. még ha káromkodunk is, Isten nevét soha szánkra nem vennénk. Nem járunk templomba, nem imátkozunk soha, de Karácsonykor Jézuska hozza az ajándékot és nem fordulunk el azoktól, akik igen is hisznek Istenben, ezt mindenki maga érzi illetve döntheti el, továbbá minden vallással szemben toleránsak vagyunk, nem gyűlölködünk, ilyesmi.

Már ha így érthetőbb voltam. :)

2012. dec. 17. 11:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ezen megy a balhé folyton. Férjem családja katolikus, az enyém református. Mindenáron katolikus esküvőt/keresztelőt akartak... persze férjem nagymamája. Megbeszéltük, hogy rendben, katolikus keresztelője lesz majd a fiunknak, majd... egyszer valamikor. Nem járunk templomba, max, ha meghalt egy rokonunk, és az érte tartott misére/istentiszteletre elmegyünk. Nincs biblia az éjjeliszekrényemben, sem énekeskönyv a táskámban. 10 év és egy gyerek után mentem hozzá a férjemhez, két tanú előtt egy polgármesteri hivatalban szerda délelőtt... ebből is botrány lett, mi az, hogy nincs lagzi, főleg nem katolikus???


Addig-addig mondogatta a mama a magáét, hogy egyszer rákérdeztem... Jézust mikor is keresztelték? Azóta csend van..

2012. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok megkeresztelve, sőt a 2,5 éves kisfiam sincs. Ez nem azt jelenti, hogy bármiben különböznénk bárki mástól. Én olvastam a bibliát is, szerintem ettől függetlenül a vallás ismerete műveltség kérdése. Én erre fogom nevelni a fiam is. Viszont szerintem ezt a problémát a férjeddel kell megbeszélned, nálunk ő rakott rendet a családjában ebben a kérdésben, mert ott is nagyon vallásosak. Beszélj a férjeddel, legyen közös álláspontotok ebben az ügyben és ezt beszélje meg az anyukájával.
2012. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi kifejezetten hívők vagyunk, a gyerekeinket eszünkben sincs megkeresztelni. Mi Istenhitre neveljük, de ezen semmit sem befolyásol egy keresztelő. Nekünk felesleges macera volna. A családnak eszében sincs beleszólni a dolgainkba, ha megtennék, meg lenne magyarázva, hogy a mi életünk, mi gondolkodásunk, mi gyerekünk stb.:)

Ez utóbbit javaslom az ilyen problémákra.:)

2012. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szegény... Átérzem a helyzetedet. Anyósom volt oda érte, mostanában nem mondja szerencsére. Páromnak van egy idősebb lánya, aki nincs megkeresztelve. Anyós épp ezért van oda, hogy meg kell. Nekem természetes volt, hogy meg lesz. Én is meg vagyok, párom is, de egyikünk sem gyakorolja. ( szánkra is vesszük, tehát nekünk semmit nem jelent). Párom szerint felesleges ráragasztani egy vallást, ha nagyobb lesz, majd eldönti, van-e kedve hozzá, vagy melyik valláshoz. Így ő addig mondta a magát, míg rá nem jöttem, hogy igaza van, felesleges. Ráadásul jelöltek sincsenek. Így, bár karácsonykor lesz 2, még nincs ( és ha rajtam múlik, nem is lesz) :) megkeresztelve.
2012. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!