Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg akkora dráma, hogy...

Tényleg akkora dráma, hogy 2,5 éves lányom nincs megkeresztelve? Nem vagyunk vallásosak, nem járunk templomba, de természetesen intentagadók sem vagyunk.

Figyelt kérdés
Átlagos, normális emberek vagyunk, akik dolgoznak reggeltől estig a megélhetésért. Anyósom az őrületbe kerget a keresztelővel, mert hogy mit szólnak az emberek, meg a család.... Én meg sajnos pont miatta egyre jobban elutasítom az egészet.
2012. dec. 17. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem is és én is meg vagyunk keresztelve, volt templomi esküvőnk, de nem gyakoroljuk a vallást. Épp ezért a lassan 2 éves lányunk sincs megkeresztelve. Azt viszont én is fontosnak tartom, hogy ismerkedjen meg a gyerek a vallással (szerintem hozzátartozik az alapműveltséghez), aztán majd eldöntheti, hogy akar-e valamelyik felekezethez tartozni. Nálunk is furcsán néztek, úgy kb fél éves kora körül a dédszülők, hogy miért is nem lesz keresztelő. "Pogány lesz a gyerek???" Miért, akkor nem fejlődik rendesen, vagy mi? Elmondtam a véleményem, és azóta nem csesztetnek, elfogadták. Se több, se kevesebb azzal senki, ha meg van keresztelve. Ráerőltetni viszont pl a templomba járást vagy a hitoktatást nem szeretném. (Nálam sajnos muszály volt, és lehet ezért viszonyulok így a dolgokhoz...)
2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok teljesen elfuserált. :)
2012. dec. 17. 16:13
 13/14 anonim ***** válasza:
Miért lennél az? :D :D
2012. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

hasonlóan gondolkodom ezekről a dolgokról mint te, mi sem kereszteltük meg, ennek ellenére az oviban jár hittanra :) nem azért hogy hívő legyen, hanem mert az ő óvónénije a hittan "tanár" és ő egyébként is ott van még akkor az oviban, amikor a hittan van, meg gondoltam rosszat nem tanul :) na és senki sem kérdezte meg hogy meg van e keresztelve

a suliban meg ha jól tudom lehet választani hogy hittan vagy erkölcstan

2012. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!