Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányom fél elalváskor...

3 éves lányom fél elalváskor a sötétben. Mivel és hogyan nyugtathatnám meg?

Figyelt kérdés

Mindig jó alvó volt és pici korától kezdve sötétben alszik (nappalra is csak néhány sornyi lukat hagyunk a redőnyön). Egy ideje nála is elkezdődött a "félek a sötétben" korszak. Rögtön hagytunk nála éjszakai fényt (nagyon gyengét), de az is olyan világos, hogy nem tud elaludni mellette (a bátyjánál ez mindig működött). Ha bent maradunk nála szintén nem tud elaludni. Elkezdtük a "képzelj el egy (virágot, bohócot, stb)..." módszert és többé-kevésbé működik, de nem az igazi. Türelmesen végig beszéljük a dolgokat, állandó rituálé van (pisi, fürdés, öltözés, mese, puszi, szeretgetés). És látom rajta, hogy tényleg fél,ezen szeretnék segíteni, viszont van hogy csak játékból nyűglődik (ilyenkor teli vigyor az arcán, ha bemegyünk, sehol egy könnycsepp, ötletek tárháza).

Érdekelne a ti tapasztalatotok, mert valahol elrontom, elrontjuk és ez senkinek sem jó, mert így egy lutri minden fektetés (van, hogy 20 perc, de ma pl. 1,5 óra volt), pedig tényleg pici korától kezdve flottul ment a dolog.



#a sötétben
2012. dec. 17. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

EGy nagyon halvány sólámpa is zavarná?

Lehet egy idő után "játék" lesz neki és lassan már nem is arról lesz szó, hogy úgy igazán fél. Vagy ha résnyire hagyjátok az ajtót nyitva és elmondjátok neki sokat, hogy ti kint vagytok és bármi baj lenne úgyis meg tudjátok védeni?

Ne haragudj, nem tudok annyira segíteni, mert nálunk a sólámpás korszak bevált.. aztán egyszer egyszer elhagytam és már nincs baj. Bár még előjöhet, mert még kisebb a gyerkőc.

2012. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is sólámpa van...
2012. dec. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is. Azt hiszem 7 wattos izzót raktam bele (alapból 15 wattos volt).
2012. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
most kezdődik a félelmek kora.Annyit mondhatok hogy a nincs itt semmi amitől félned kéne,nem használ.Csak vmi gyenge éjjeli fény.Tedd le a földre ha az asztalon zavarja vagy állíts elé egy könyvet
2012. dec. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem reagáltam a válaszaitokra! Köszönöm szépen, hogy írtatok nekem!


A fentieket mind végig próbáltuk, de ha a szobájában ég vmi (akármilyen halvány fényű is), nem tud elaludni. Az lett a megoldás, hogy az előszobában egy nagyon gyenge lámpa ég és résnyire nyitva hagyjuk az ajtaját. Ez működik szerencsére.


Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2013. jan. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!