Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyerek miért nyúl...

2 éves kisgyerek miért nyúl állandóan a ruhájába?

Figyelt kérdés

A kisfiam kb. egy hónapja szinte megállás nélkül a felsője alá nyúl, és a mellbimbóját fogja. Észre sem veszi, és ha rászólunk, és lefoglaljuk a kezét valami játékkal, feladattal, akkor rövid időre abbahagyja.

Úgy látjuk, nem fáj, vagy viszket semmije, nem is panaszkodik. Van valami pszichológiai, vagy fejlődésbeli/életkori oka ennek a viselkedésnek? Már régen cumisüvegből issza a tejet, tehát gondolom nem a szoptatás abbahagyása okozza ennyi idő elteltével.


2012. dec. 20. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló van a 3 évesem köldökével, bár ő nem 'vetkőzik' emiatt, de ha hozzáfér non-stop birizgálja, matatja.

Én is kíváncsi lennék....

2012. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
érdekes érzés neki ... aztán jön majd a fütyizés
2012. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 éves lányom állandóan a sunáját fogdossa ha csupaszon van.
2012. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam még szopizik este, 27 hónapos és mégis simogatja a saát cicijét. :) Engem is idegesít, de ha nem törődöm vele, hamar abbahagyja és játszik tovább. Ha rászólok, csakazértis felhúzza a pólóját.

Ő mondjuk soha nem is ismerte a cumisüveget, pohárból iszik, de szerintem ez nem a körülmények miatt van így, hanem most ismerkednek a testükkel, ez életkori sajátosság.

2012. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is allandoan ezt csinalja. Ha szabadon van a nunusat piszkalja, en azt szoktam neki mondani, mikor furdes elott van, hogy azt nem szoktuk piszkalni furdes elott, mert koszos, o ebbe bele is nyugszik nagyjabol, mindig azt mondom neki, hogy megnezheti furdes utan, mikor mar tiszta. De van, hogy o is a cicijet birizgalja, vagy a koldoket, ezekre nem szoktam reagalni. Termeszetesnek kell venni. Majd kinovik, most ismerkednek a testukkel tudatosan. Erzik, hogy kellemes az erintes. Az en lanyom peldaul allandoan le akar smarolni engem is, meg apjat is, es probal minket utanozni:D En azt szoktam mondani neki, mert mi nem vagyunk hive a szajrapuszinak szulo gyerek kozott, hogy ha engem akar szajon puszilni, hogy kislany kislanynak nem ad szajra puszit...ha az apjat, o azt szokta egyszeruen mondani, hogy o az arcara ker. Meglatja a testunket, egybol mondja, cici, kukac, nuni...de ezt mara mar termeszetesnek veszi, kezdetben, mikor eszrevette, akkor direkt leste, aztan mivel mi termeszetesen reagaltuk le, latta, hogy ez egy termeszetes dolog, hat o sem fujta fel a dolgot. A testiseget termeszetesen kell kezelni, nem titkolni, nyiltan beszelni rola, s akkor ok is megnyugszanak, es nyugodtan megismerkedhetnek ezekkel a dolgokkal.
2012. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj de ismerős. A lányom a cicijét is meg a punciját is birizgálja. Nem tudok miatt tenni szólok neki, hogy nem illik mások előtt stb mert nagyon durván nem lehet, később ne legyen ebből baja.
2012. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!