Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kéne nevelni? 3éves...

Hogy kéne nevelni? 3éves kislányom eddig úgy neveltem, hogy ne vegye el más gyerektől a játékot, adja oda a dolgokat ha kérik. Stb. de azt veszem észre ezzel (legalábbis a környezetemben) egyedül vagyunk.

Figyelt kérdés
Szegény nem érti mért tépik ki a kezéből a dolgokat vagy ha szépen kéri mért nem kapja vissza...lehet,hogy azok nevelik igazán az életre a gyereket aki nem neveli így??Egy"ilyen"anyuka mondta-legalább nem fogják arrébb lökni,eltaposni soha,mert kiáll majd magáért...Elgondolkodtam,h.lehet igaza van és akkor ártok kislányomnak nagyobbat ha "jó modorra nevelem",hisz tény,hogy szegény sokszor sír és kérdi,anya mért nem adja vissza ha szépen kérem?Komolyan elgondolkodtam.

2012. dec. 27. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neveld csak így tovább. azután olyan 13 év múlva hasonlísd össze a két gyereket.

Ha idegesít a másik anyja hogy nem szól rá hogy ne vegye el a tiedtől a játékot, nyugodtan mondd hangosan a kislányodnak, hogy ne sírj, te nagyon ügyesen viselkedsz!

2012. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól neveled! Nem tudom Te milyen jellem vagy (mert amit tanácsolok az sok embertől idegen), de én hangosan megmondanám a kislányodnak, hogy azért kincsem, mert őt nem nevelte meg szépen az anyukája. Lehet, hogy most sokszor sír, talán nem is fog tudni felfelé jutni mások kárára. De hidd el, hogy olyan ember lesz, akit szeretni fognak. És aki bármikor képes lesz szényenkezés nélkül a tükörbe nézni, nyugodt lelkiismerettel.
2012. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Azért a jó modor nem egyenlő a mulyasággal. Pl. ha egy vadidegen bekopogna hozzám hogy adjam oda neki mondjuk a tévét, lehet modortalan vagyok, de bizony nem adnám. Én meg nem rontok át a szomszédhoz elkobozni a tévéjét.

Bizony mindig is közbeléptem amikor hasonló szitu volt, akkor is ha az én gyerekem próbálta másét elvenni, de akkor is ha az ő kezéből kapta ki más a holmiját. Rászóltam a gyerekekre hogy tessék visszaadni, elkérni és ha nem adja majd játszanak vele később. Mivel egy kicsi gyerek gyorsan megunja az aktuális játékot, a "később" az kb. 2 percet jelent.

Úgy érzem egészséges lelkű kisgyereket nevelgetek, képes önzetlenül adni, osztozkodni, de a sajt dolgait nem hagyja hogy mások csak úgy elvegyék.

2012. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az általad látott anyukák rossz példát mutatnak. De valóban az arany középút a megoldás, ahogyan az előttem szóló is jelzi.


Pl. rendben levő, hogy odaadónak neveled lányod. De magyarázd el neki, hogy ha kérik tőle, amivel játszik, és még szeretne vele, mondja meg a másiknak, hogy "nemsokára odaadom, most még szeretnék vele játszani". Ha pedig már nem olyan fontos lányodnak az aktuális játékszer, akkor akár azonnal odaadhatja, szintén udvariasan.


És nagyon jól teszed, hogy elmagyaráztad neki: udvariasan kérje el másoktól a játékát, de értse meg a lányod: ha a másik gyerek nem akarja odaadni neki, akkor legyen TÜRELMES. Ezt is tanulni kell.


Ha azonban kitépik egy kisgyermek kezéből a játékszert, közbeavatkozom, ahogyan az előttem szóló is, és szépen elmagyarázom mindkét gyermeknek, mi a helyes (udvarias megbeszélés, ahogyan fentebb vázoltam a különféle helyzeteket).

2012. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!