Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan vallást gyakorlok,...

Olyan vallást gyakorlok, amivel egyedül vagyok környezetemben, s ezért hitemmel bar boldog, magányos vagyok! Mit tehetek ezen ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az én hitem egy nagyon ritka és népszerűtlen vallás (Taoizmus), amivel úgy érzem sokszor, hogy nagyon egyedül vagyok... Bar a magánéletemben sok barátom és hozzátartozóm van, egyben sok vallási beszédpartner, rossz érzés hogy olyan hitet gyakorlok, amivel mással nem osztozkodom


Félreértés ne essék! Boldog vagyok hitemmel és szabad, csak a hosszútávú "magány" ilyen téren rossz (viszont tudom, hogy a hitem istenségei nem fogynak elhagyni soha)


Szerintetek mit tehetek ezen ügyben?


2012. jún. 5. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

a.) megváltozol

b.) keresel veled azonos vallású embereket

2012. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd mélyebben a vallást, amit gyakorolsz, hagyd, hogy átjárjon a "csí" teljesen, és meglásd, a magány csak egy makacs kis illúzió, ami rögvest tovaszáll. S legfontosabb, amit a taoizmus is tanít bizonyára. Ne különítsd el magad, mert valójában a Te "felettes éned" vagy, az EGY, ami létezik.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

azért vagy magányos aranyos mert a taoizmus tévtanokon alapul:(

csak egy út van, az ÉN amiben meg sokan annyira bíznak, egy bűnös, tehetetlen, gyenge, halálra ítélt lélek

2012. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ezt el sem hiszem, én is taoista vagyok, vagyis inkább csak szeretnék az lenni sok minden kell, hogy azzá válhassak, sok lemondás is. Én is magányos vagyok, így találtam erre a kérdésre is. Ma rendeztem be a polcomat, van egy csomó jin jangos dolgom és sok taos könyvem. Nagyon tetszett Teng Ming-Tao-tól a taoista történet című könyv! :)

Írhatnál magadról, nem, kor, hol laksz?

2012. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja és még annyi, hogy egyáltalán nem ritka és népszerűtlen, csak kevésbé ismert, mint a Buddhizmus. És, ha valóban szereted a hited, akkor ez mentsvárat ad a nehéz időkben. Ne érezd magad magányosnak, sok jó dolog van az egyedüllétben, hogyha most hirtelen sok ember venne körül, lehet visszasírnád a nyugodt hétköznapokat! :)
2012. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ugye a taoizmus az egy kínai vallás, más néven a lao-ce? Nagyon érdekes ez számomra. Te magyar nemzetiségű vagy? Bocsáss meg, hogy a kérdéshez kérdést teszek fel, de rendkívül érdekel ez a téma.
2012. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!