Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben maradjon a...

Ilyen esetben maradjon a pelus? Vagy próbálkozzunk, alakul a dolog? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Még nincs két éves a fiam. Nem akarom erőltetni a szobatisztaságot, még elég kicsi, ugyanakkor ő érdeklődött. Egyik reggel rá akart ülni a wc-re, volt pisi, kicsit később megint rá akart ülni, egy pici kaki volt. Következő napokban bugyiban volt, ha elindult a pisi, szólt, hogy wc, igyekezett nem pisilni és szaladtunk a wc-re. Kakilni viszont azóta sem akar wc-be, ha pukizgat, kéri a pelust és abba kakil. Ha pelusban van egész nap, akkor is szól pisinél, de bepisil a pelusba. Ilyenkor kéne próbálkozni tovább, vagy hagyjam még rá? Főleg a kaki miatt bizonytalanodtam el. Kezdő anyuka vagyok. Nem akarom hátráltatni sem.

Még egy kérdés, bölcsibe jár egy ideje, valószínű onnan leste el a wc-zést. Aki szerint próbálkozzunk, van esetleg tapasztalat, hogy a bölcsiben ezt mennyire veszik figyelembe? Mert ha ott rá fogják adni a pelust mindig, mikor bemegy a pisi eleje, akkor szerintem itthon is fölösleges próbálkozni.


2012. dec. 27. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Kicsi még, ne erőltesd. Kipróbálta a WC-ét, és ennyi. Nálunk is volt ilyen 2 napig. Aztán elmúlt a varázs.
2012. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 4. szülinapi elég, ha szobatiszta lesz. Egyébként jól csinálod.


A bizonytalanságaid kapcsán:


valóban jól sejted, hogy a bölcsis gondozói hozzáállással egyeztetned kell, tehát beszélj velük, mondd el, te hogyan próbálkozol: jelenleg időnként felkínálod a bilit/wc-t neki. Szóval legyen szinkron, mert ha a bölcsiben pelust adnak rá, akkor keveset ér, ha te otthon meg bilit ajánlasz fel neki.


Egy kieg.módszer: játszol vele bilist? Könnyebben haladtok a dologgal, ha játékállatkát pici, játék bilire / mini székecskére stb ültethet a gyermek, játszátok el, hogyan pisil a maci stb. Látod, azért érdeklődik, mert lát mintát! Tehát a bölcsiben lát más gyerkőcöket bilizni. Hasonló a hatás, ha eljátszhatja, és te is játssz vele ilyet, de főleg tegye ő a játékmacival.


Szépen, fokozatosan próbálkoztál, így tovább. :) Megmutattad neki a wc-t, bilit, ráültetted, ennyi. Megkérdezheted tőle ezentúl is: kell pisilni/kakilni? Ilyenkor még általában jellemzőbb, hogy későn szólnak, evvel semmi gond nincs. Majd belejön. Az ürítési kontroll az egyik legnehezebben megtanulható képesség kicsi korban, évek kellenek hozzá, pláne a pisi esetén és főleg alvás/pihenés alatt nehéz nekik a kontroll.

2012. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!