Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan azt mondjak, hogy azok...

Sokan azt mondjak, hogy azok a babak, akik tapszert kapnak es nem szopnak nem kotodnek anyira az anyjukhoz. Valoban nem alakul ki az a szoros kapcsolat anya es baba kozott, ha nem tudok neki anyatejet adni? Nagyon bant a dolog.

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez hülyeség, az én babám is tápszeres a születésétől fogva, és nagyon oda van értem.

a múltkor pl. beteg volta és nem tudtam foglalkozni vele és amikor megfogtam olyan boldog volt és nyugodt.

biztos sokat számít a szoptatás, de ezért ne legyél elkeseredve.

a babád épp úgy szeret mintha szoptatnád.

ugyanannyira kötődik hisz tudja, hogy te vagy az anyukája

:)

2009. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezen ne aggódj!

NEM IGAZ!!

Sajnos vagyunk egy páran (én is), akik nem tudtunk szoptatni, pedig mindent megetettünk érte, de ugyanúgy kötődik hozzám a kislányom, mintha szoptatnám.


Biztos, hogy a szoptatás egy bensőséges kapocs anya és gyermeke közt, de szerintem a szoros kapcsolat és a kötődés nem ennek a függvénye.


Nagyon boldog kislányt nevelek, aki imád engem, annak ellenére, hogy nem tudtam szoptatni, és tápszert eszik.


A szoros kapcsolatot és a kötődést a szereteteddel és sok-sok törődéseddel tudod kialakítani a babáddal.


Boldog babázást Neked!


5,5 hós kislány anyukája

2009. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hülyeség ahogy van, a tesómnak a már nagy fia, hát úgy kötődött hozzá, hogy az már túlzás, sehova nem tudott elmenni mert nem volt neki jó csak ő.

Egy 5 hó. fiú anyukája vagyok aki szoptat.

2009. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség! Az én lányom 2 hetes kora óta tápszeres, kötődünk annyira egymáshoz, mint egy anyatejes baba az anyjához, ha bármi van, csak én vagyok jó Neki, senki más. Egész nap nevet, jókedélyű baba. Anyukám egy napot nem szoptatott, csak tápszeres voltam, mégis kiváló kapcsolatunk van!!!!!!!! Ne bántson a dolog! 10 hós kislány anyukája.
2009. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ez a lehető legnagyobb butaság, amit hallottam. a kötődés nem a szoptatás miatt alakul ki a baba és gondozója között, hanem a szeretet, az odaadó gondoskodás, a baba igényeinek kielégitése által. ha éhes megeteted, ha kell, tisztába teszed, ha sir, megvigasztalod, megszeretgeted, játszol vele. a szerető gondoskodás által kötődik hozzád szorosan a baba.
2009. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyen mondatok miatt van lelkiismeretfurdalása a nem szoptató anyukákna. Bárhol is hallottad felejtsd el. Én nem szoptatom a lányom, de csak én létezek a számára. Lassan már apa sem jó. Gondolj csak bele. Te vagy vele, te eteted (legyen az tápi, vagy tej), te teszed tisztába, te vagy ott ha sír, Te vígasztalod, Te ringatod és játszol vele. Kire is számíthatna másra. Csak rád, Te vagy az anyukája akkor is ha van tejed, akkor is ha nincs. A szoros kötődés ettől alakul ki, nem az anyatejtől. Majd megérted, ha nagyobb lesz és és megy puszit adni, csak úgy, pedig nem is kérted.
2009. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz!4 hónapos a kislányom.Ő is szinte újszülött kortól tápszeres baba és ahogy meglát hangosan nevet és boldog baba.A másik az,hogy én pl nem is szopiztam csak cumisüvegből fogadtam el a tejet anyutól és imádom!(31 éves vagyok)Nekem is lelki furim volt emiatt de rájöttem ez butaság!
2009. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!