Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek olyan szülő, aki...

Van köztetek olyan szülő, aki következetesen tiltja a bolti édességeket picurjától? Kiemelten csokira, cukorkára gondolok.

Figyelt kérdés

Esetleg, írhattok életkort, nemet, a gyermekeitek számát és életkorát is. De a legfontosabb: INDOKOT és TAPASZTALATOT, HOGY MIVEL JÁR, és hogy MIKÉNT KIVITELEZTED, ha tiltod. :)


Persze írhat a többség is, akik engedik a csokifogyasztás gyereküknek, de én elsősorban az ezt tiltók szemléletmódjára és tapasztalataira vagyok kíváncsi.



2012. dec. 27. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Tejfehérje allergiásak a lányaim. A tejcsoki mindig is kiesett a pixisből, de ez csak egy a sok közül, amit nem kaphatnak.

Mivel jár? Néha szomorúság, néha krokodil könnyek, de leginkább csak ünnepek alkalmával.


Amúgy sütök rengeteg finomságot, és az étcsoki nincs tiltva, de azt magában ritkán adom, inkább sütikbe megy bele.

2012. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi beírásod, örülök, h felvetődött ez a verzió is, mivel ennek apropóján PONTOSÍTOM KÉRDÉSEM . :)


AKI ELVIEK OKÁN TILTJA A CSOKIT (és cukorkát), AZOK magyarázatát kérem elsősorban, és meglátásuk okát, és tapasztalatait, mennyire sikeres kivitelezni, hiszen a csokihoz ösztönösen vonzódik a legtöbb gyermek.


Ám köszönöm mások válaszát is, amennyiben korrekt, normális válaszról van szó, így az elsőét is köszönöm. :)

2012. dec. 27. 17:31
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem elég könnyű a helyzetem, mivel a gyerekem nem édesszájú annyira. Eszik csokit, de a 2. kocka után már nem kér többet. Süti ugyanez. Viszont a mézes negró a kedvence.. ebből van itthon mindíg, de kb. heti 4 szemet eszik meg, ha eszébe jut.

Amúgy voltak olyan napok, mikor extrán kívánta az édességet. Mikor már a 3. fajtát vette elő, kértem, hogy hagyja abba, mert nem egészséges és kihullanak a fogai, valamint elhízik tőle. A hangsúly a Nem egészséges!

Megértette. nem nyafogott csak egy kicsit.

Most már, ha édességet eszik, magától mondja, hogy Anya! ez nem egészséges..

Karácsonykor két falat tortát evett.

Amúgy van egy nagy nassolós fiókunk a konyhában, amit ő is elér, mert a legalsó. Néha kinyitja, kotorászik benne, és kész. Vagy kivesz valamit, de vissza is teszi.

Azt az elvet vallom, hogy ha előtte van mindíg, nem fog annyit enni, mintha tiltva lenne! De lehet nekem van szerencsém a gyerekkel?!

Most 3,5 éves. Kakaót kb. 4 hete kap 1x reggel. Nem is kéri többet. Próbálkoztam vele már 2,5 éves korától, de nem kellett neki. így maradt a sima tej. Most már szereti. Ebből is vannak napok, mikor többször kér, akkor adok neki, de csak azért, mert extra ritkán van ilyen.

2012. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem tiltom, de nem ehet minden nap.

Túró rudi, tejszelet oké, kizárólag jó minőségű csoki.

Cukrot nem ehet, mert rágná, ráragad a fogára és ez nem olvad le fél perc alatt a fogáról, mint a csoki.

Azért nem tiltom, mert az oviban úgyis látja, hallja, hogy milyen édességeket eszik a többi (ne tudjátok meg, hogy milyen kövér gyerekek vannak a csoportjában), így nincs tiltva, csak korlátozva.

2012. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

én nem tiltom,de nem is eröltetem.nincs itthon csoki,nem veszek,és cukorka sem

nagy néha ha látja más gyerektől kér,akkor veszek is neki pl pez cukorkát,de szerencsére egy-két nap alatt elmúlik az újdonság varázsa

amit eszik napi szinten az a tejszelet,túró rudi,kismackó,de csak egy darab valamelyikből

teát nem iszik,csak vizet

tejet iszik,bár azt pár hónapja reggel csak minimaxos szívószállal hajlandó meginni

fogai nagyon szépek,hibátlanok

én úgy vagyok vele,hogy az a legrosszabb,ha tiltom,így ha kér kap,de szerencsére ritkán kér magától

amiket viszont imád,azok a sütik,torták.ha valami ünnep van,akkor megeszik egy jó nagy szeletet,de ha megyünk vásárolni és lát tortát,sütit,szokott kérni

2012. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mi sajnos nagy csokisok vagyunk, főleg így az ünnepek alkalmából került sok a házba, rájár a 2,5 éves kisfiú is. Azért igyekszem kordában tartani.

Viszont keménycukorkát, gumicukrot és nyalókát még soha nem kapott. Nem állítom, hogy tiltom, mert ez így ebben a formában nem igaz, egyszerűen nem vettem még neki soha. Nem tudom, miért, szerintem hülyeségek, nekem sem jut eszembe ilyesmit enni, gyerekkoromban sem szerettem őket különösebben.

A kivitelezés egyszerű, mert még soha nem kért. Egy dolgot választhat vásárláskor, ami rendszerint Túró Rudi, néha Kubu.

A kicsi 9 hónapos, ő ötször eszik nap közben, nem nasizik, nagyon ritkán majszol el egy-egy háztartási kekszet. Ezt sem elvből, így alakult.

2012. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Másfél éves korukig nem kaptak édességet, egyszerűen nem adtam nekik, nem tudták mi az, nem hiányzott nekik. A fogak miatt elsősorban. Most már lecsúszik a napi puding vagy Dörmi, a kicsi az étcsokit is szereti. Nem viszik túlzásba, halomban áll a szaloncukor meg a Mikulás édesség, számomra ez furcsa is, gyerekként én felfaltam minden csokit, amíg csak volt. Igazából a kövérségtől nem félek, a fogaikat viszont féltem, azért kapnak csak csokit, cukrot nem.
2012. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
5%
Még nincs babánk, de nem fog kapni. Semmi finomított szénhidrátot. Én inzulinrezisztens vagyok, apa is jó úton afelé. ÉLetmódot váltottunk és az étkezéseinknek nem része a finomított szénhidrát. Úgy gondolom, a hajlamot örökli, és meg akarjuk menteni őt attól, amin nekünk kellett átmennünk. Nem tartjuk hasznosnak ezt a fajta táplálékot. Tudatos, kiegyensúlyozott, egészséges étkezésre fogjuk tanítani, akármit is lehet kapni a boltok polcain. Meg fogja tanulni, mi az, ami hasznos és értékes, és mi csak színes szemét.
2012. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kislányom. 10 hónapig szoptattam, utána folyadékpótlásként vizet sem kapott. Teát, cukrozott löttyöket azóta sem fogad el. Sőt. Igazából semmi édeset nem eszik meg. A boltban néha pakolássza a csokis pultot a pénztárnál, de amikor szólok Neki, hogy ezt úgysem eszed meg, visszarakja. Inkább gyümölcsöt, kovászos ill. savanyú uborkát szeret enni. Nem tiltom igazán, így kicsit talán off a válaszom, de örülök hogy így alakult.

Nálatok Kedves kérdező, hogy van?

2012. dec. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, csak azért írok, mert én nem nagyon kaptam gyerek koromban cukrot, gumicukrot ilyesmit. (Egészségesebbeket, csokit, túró rudit igen.) Azóta is annyira bennem maradt ez a vágyakozás ezek után a dolgok után, hogy akár egy zacskó gumicukrot is megeszem egyszerre, pedig már rég kinőttem belőle. Szóval ez elég hosszú távú hatása a gyerekkori tiltásnak :)
2012. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!