Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, apukák! Ti is féltek...

Anyukák, apukák! Ti is féltek a jövőtől?

Figyelt kérdés
Nagyon félek , hogy miből fogom eltartani a gyermekeimet 10-15 év mulva , gondolkodtatok már ezen?
2009. aug. 25. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert elrontom a szép pillanatokat. Te se tedd, hidd el, tök felesleges.
2009. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Élj a mának, a holnap hagy aggódjon a saját dolgaiért. Mindig csak az előtted álló feladatokkal törődj.
2009. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én ritkán gondolok ilyesmire, de képes vagyok rosszabbakra is gondolni, de nem írom le, nehogy rádragasszam a hülyeséget.

jó tanács: soha nem volt még olyan, hogy ne lett volna valahogy, a legnagyobb sz.rból is ki lehet kecmeregni.

és ott a pici, ami hatalmas erőt az embernek.

élvezd ki minden pillanatát, mert hipp-hopp kiröppen a fészekből.

2009. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott párszor, főleg még terhességem alatt, mert munkanélküli lettem 10 hetesen. Aztán, ahogy telt-múlt az idő, növekedett a pocak, egyre idegesebb lettem. Végül mikor megszületett -12 hete- azóta eszembe sem jut. Nem akarom ezeket a pillanatokat aggódással átvészelni, élvezni akarok minden Vele töltött percet! Te is tégy így!
2009. aug. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Én nem ettől tartok leginkább, hanem attól, hogy 10-15 év múlva az én kisfiam is olyan lesz, mint a mai fiatalok nagy része, akiket nem érdekel semmi más, csak a tévé és az internet, folyton buliznak, isznak, betépnek. Próbálom úgy nevelni, hogy megértse, hogy ezek a dolgok károsak, de hát a csapból is az folyik, hogy cigi, pia, szex, stb...
2009. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nincs értelme foglalkozni még ezzel. Még 5 év is nagy távlat a mai világban, amikor egyik pillanatról a másikra elveszíthetjük a munkát, lakást. Szerintem ki kell évezni, míg a gyerekek kicsik, felesleges még a jövővel ennyire foglalkozni!
2009. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát, ha ennyire aggódsz a jövődért, akkor tegyél érte valamit.

Pl. tanulj valamit amivel bebiztosíthatod magad, vagy nyiss neki (magatoknak) takarékszámlát, vagy mittudom én, tégy olyat amitől kicsit jobban biztonságban érzed magad.

Persze azért ez sem lesz 100%-os megoldás, de kicsit nyugodtabb lelkiismerettel járhatsz így a nagyvilágban.

Épp most kell elkezdeni a jövőt tervezni, ha 10-15 év múlva világítani akarsz valamit.

2009. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már megfordult a fejemben, és ezért is igyekszem, hogy tovább képezzem magam, kitűzzem célul, milyen munkát akarok, amivel még 40-45 évesen is jó munkaerő leszek, és nem kell agódnom, hogy elvesztem az állásom. Szerintem fontos a karriertervezés, legalábbis az én "szakmámban" (informatikai vezető). Én elképzeltem, milyen munkát szeretnék, hova akarok eljutni, és szép lassan, de haladok felé. Jövőre másoddiplomázni szeretnék.
2009. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig arra gondolok, hogy, ha a nagymamám a II. világháború után a legnagyobb szegénységben és kilátástalanságban fel tudott nevelni hat gyereket, akkor nekünk miért ne menne. Mindig az előtted lévő feladat megoldásán törd a fejed, és az energiáidat ne pazarold, olyasmire, ami nem is biztos, hogy bekövetkezik. Majd akkor , 10-15 év mulva, meglátod mi lesz és, hogy hogyan tudod eltartani a gyerekeidet. Ahogy előttem ítrák: Úgy még sohase volt, hogy valahogy ne lett volna. És még egy bölcsesség: Nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség. Bízz magadban, meg fogod oldani! Nézd az élet napos oldalát!
2009. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én erre nem szoktam gondolni, a jövőt szépnek látom, úgy vagyok vele, hogy csak jobb lehet, mert eddig inkább attól féltem, hogy hónap közepén mit tudok az asztalra tenni, olyan szinten nem volt pénzem. Most már végre nem vagyok gyed-en, kezd végre rendeződni a kassza. Mondjuk most tanulok, csak kivettem a szabimat, meg aztán jönnek a sulis pénzek, utána meg merem remélni, hogy a diplomámmal jobb munkát kapok, mint ahonnan gyed-re mentem.
2009. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!