Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Falun élő többgyerekes anyukák...

Falun élő többgyerekes anyukák! Valóban lusta aki nem művel kertet?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk,nagy a telek,lenne hely zöldségeket termelni,de be van füvesítve,parkosítva,éppen elég munka rendben tartani.

Anyukámék a közelben laknak és teljesen fel van háborodva,hogy nem járunk át hozzájuk kertet művelni,mert ők már nem bírják és mi lesz így ...nem lennének rászorulva a megtermelt zöldségekre mivel nagyon jó anyagiakkal bírnak(ketten összesen 260.000 Ft nyugdíjat kapnak,megtakarításaik vannak).MI elég nehéz munkát végzünk a férjemmel,ha hazaérünk hulla fáradtak vagyunk,sokat túlórázunk és úgy érezzük nem marad időnk még a legfontosabbakra sem.Mindemellett az egyik gyerekünk tartósan beteg,folyamatosan hordom orvosokhoz kontrollra,kezelésekre.

Elítélendő,hogy nem fér bele tavasztól -őszig a napi több órás kerti munka anyukáméknál(ők ennyit dolgozak a kertjükben naponta)?


2011. nov. 2. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Relatív dolog, de szerintem nem elítélendő. Én azt mondom, aki vállalta az csinálja. Bár ezzel ellentétben gondolom, hogy amit megtermel abból kaptok ti is. Jó, hogy megengedhetitek magatoknak a boltban vásárolt terméket, de azért szerintem neked is jobb a hazai. Nem tudom. Esetleg hétvégente, vagy ha szabin vagytok segítsetek egy egy kicsit, így ők is megnyugszanak és ti is.
2011. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kicsi segítségről lenne szó,hanem konkrétan azt kérik,hogy teljesen vegyük át a kertjüket,semmiképpen nem tudok a munkám mellett naponta több órát áldozni erre,mire hazaérek este 6-kor alig élek már.
2011. nov. 2. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
én ezt le rendeztem a szüleimmel.együtt élünk,2 gyerek melett nem sok idő maradt a kinti munkákra.kert,virásokert,nagy füves udvar,fák bokrok,szóval a kert már nem fér bele.én mondtam is nekik az udvart a fűnyírást,kert rendezést vállalom,de a kinti kertet már nem.itt nálunk ez nem nagyon menő gondolkodás.talán ha nagyobbak lesznek a gyerekek.
2011. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Mi dédiékkel éltünk évekig. az egész udvar veteményes volt, az öcsémmel csak a járdán játszhattunk, minden fűszál ki volt kapálva. Anyumék segítettek, amikor tudtak, de igazából megoldották ketten, más dolguk nem is volt. Aztán tata meghalt, dédi pedig mamához költözött, ránk maradt a kert. kivágtuk a beteg fákat, kiszedtük a szőlőt, füvesítettünk, és néhány helyen virágokat ültettünk. mikor megmutattuk dédinek a képeket a kertről, azt mondta, hogy mindent tönkretettünk. Azt nem értette meg, hogy anyáéknak az egész napi munka után még van 2 gyerek, akikkel foglalkozni kell, és nincs idő egész nap a gyomokra vadászni, szőlőt kötözni, metszeni, stb. Mert ha nekik volt idő, akkor nekünk is lehetne. Ők ilyenek, ezt el kell viselni.

21/l

2011. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy. Én sem csinálnám munka mellett, meg gyermek/gyermekek mellett az biztos. Így is amikor hazahozom a bölcsiből nem tudok tőle csinálni semmi, mert csak vele kell hogy foglalkozzak. Ami érthető is, 8-9 órákat szegénykém a bölcsiben. Első a gyermekem, meg hogy én kipihent anyuka legyek, nem a kert. Piacon pici pénzért lehet venni zöldséget nénikéktől, bácsiktól. Az is hazai, nem zöldséges üvegházi. Anyukámék csinálják a kertet, ők otthon vannak. De mostanában nagyon rosszul jön be. Egyre rosszabbak a magok, permetezni kell, a krumpliba bele megy a kukac, hiába van gondozva...
2011. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pesze, kapirgálsz a kertben, a gyereked meg még délután se lát. Ez szerintem nem éri meg. Fontosabb, hogy legalább délután azt a néhány órát, ami a lefekvésig még marad a gyerekekkel töltsétek. A szüleidnek meg kell érteni, hogy ti már mások vagytok mint ők, másképp viszonyultok a gyerekneveléshez stb. Ha nem tetszik, és nem bírják, hagyják abba, vagy csökkentsék le olyan mértékűre, hogy még elfogadható legyen. Ezt szerintem rövidre kell zárni a szülőkkel és ne érezz bűntudatot miatta.
2011. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta,hogy amíg én kicsi voltam egy fa alatt voltam járókában,míg ő szinte egész nap kapált...azt is modta,hogy én nagyon hisztis voltam,mert folyton igényeltem volna a velem törődést,sírtam,hogy "Anyaaa".
2011. nov. 3. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:
En teljesen megertelek. Mi csaladi hazban lakunk, igaz egy gyerekunk van aki bolcsodebe jar mert en is meg a ferjem is 8 oraban dolgozunk. eszembe nem jutna meg zoldsegeket termelni. Orulok, ha este 5 orakor hazaerek el tudom kesziteni a vacsorat es mikor elaludt a kisfiam osszszedem a hazat esetleg felmosom a konyhat... Sot en azt is elarulom, hogy nallunk multhonapba kertesz tette rendbe a kertet mert egyszeruen nem volt ra ido. Viragos kertrol van szo meg par disz bokorrol, megmetszettek a rozsakat, tujakat stb... es kifizettuk. Sajnos a szuleim tobb ezer kilometrre laknak igy nincs segitseg. Tavasszal majd jonnek 2 hetre akkor rendbetesszuk kozosen es ez igy megoldhato. Anyukam is neha mondogaja, hgoy jo lenne egy kis paprika, paradicsom... es mit tudom en meg mi, de eszembe nem jutna. Meg ha a nap 48 orabol allna es ket helyen tudnek lenne egyszerre akkor sem lenne eleg idom ezt megcsinalni. :)
2011. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
08.53-as vagyok. Meg kell érteniük, hogy te ezt már nem tartod elfogadhatónak. És valljuk be: nem fonosabbak az emberi kapcsolatok, mint a javak mértéktelen hajhászása? Nem tudom, a szüleid idejében milyenek voltak az anyagi viszonyik, mennyire voltak a kertben termettekre rászorulva, de ma már munka mellett, nem hiszem, hogy létszükség a kert, különösen, ha nincs is idő rá.
2011. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!