Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 20 hónapos gyerek veszélyt...

Egy 20 hónapos gyerek veszélyt jelent egy néhány hónapos csecsemőre, ha mondjuk kanállal, vagy hasonló tárggyal odaszalad hozzá?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ilyenkor mit reagáljak, mennyire veszélyes a helyzet, a gyerek anyja szerint nem fog odacsapni, mert a gyereke nem \'hülye\'.
2009. aug. 26. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem veszélyt jelentHET. Én semmiképp nem hagynám egyedül őket, még nagyobbal sem, főleg ha nem tesók. Akaratlanul is baj történhet, függetlenül attól, hogy hülye a gyerek vagy sem. Sőt rá is szólnék, ha olyat csinálna ami nekem nem tetszik. Nem érdekel, hogy nem az Én gyerekem, ha a saját anyja 'nem veszi észre' mit csinál.
2009. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 20 hónapos babára és egy pár hónaposra mindig nagyon figyelni kell.Ha nem testvérek,nincsenek összeszokva akkor pláne.És nem azért mert a nagyobb"hülye"lenne vagy feltétlen rosszat akarna a kicsinek.

Igenis oda csaphat,(ez gyakran előfordul még nagyobb gyerekeknél is),vagy megetetheti bármivel,megijesztheti,ráeshet megütheti(ugye ekkora gyerek állandóan ugrabugrál csapkolódik)..stb...sok egyéb minden előfordulhat.És nem azért mert"hülye"lenne,hanem mert gyerek,és felügyeletre van szüksége.

Ha az anyja nem figyel kellőképpen a gyerekére,akkor Te legyél résen mindenképp,hogy közbe léphess ha úgy látod.

Én is gyakran tapasztalom,hogy a nagyobb gyerekes anyukák közül sokan mintha elfelejtették volna,hogy az övüké is volt olyan kicsi még magatehetetlen,és mintha nem ismernék,hogy a nagyobb gyerek másként viselkedik,néha veszélyes lehet a kicsire.Remélem ne lesz sértődés emiatt köztetek,de ha igen akkor is avatkozz közbe ha úgy látod szükséges.

2009. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, emiatt van egy kis feszültség közöttünk, mert én mindig azt mondom neki, hogy vegye ki a kezéből ami épp nála van, vagy vigye el a babakocsitól és ilyenkor rendszerint felháborodik.

A fiam sokszor elsírja magát, mert fél, azt mondja, szoknia kell a gyerektársaságot. Én nem tudom hol az igazság...

2009. aug. 26. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az ilyen anyukákat,pedig nekem is 3 kisgyerekem van.Bennem még attól szokott felmenni a pumpa,amikor maszatos kézzel tapizza a babakocsit netán a babát nagyobb gyerek,az anyja meg szó nélkül nézi.Hát ha nem szól akkor én.Ezt a sajátjaimnak sem engedtem engedem meg sosem.Pedig nem volt burokban egyik gyerekem sem,nem voltak elkülönítve sem,csak egyszerűen figyeltem figyelek rájuk.A gyerektársaságot pedig nem úgy kell szokni egy pár hónaposnak,hogy a nyakába ugrálnak,vagy veszélyeztetik.
2009. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj rá te ha anyukája nem. Persze szépen, és jobb lenne ha az anyukája tenné és elmondaná a kicsinek hogy nem szabad mert még picike. Vagy mert fájhat neki.

A kicsik még nem tudják annyira kontrolálni a mozgásukat és igen véletlenül is megütheti.

Nálunk az unokaöcsém 2 hónapos az én kislányom elmúlt másfél, de pusztán szeretből is odarohan és markolászná a lábát kezét mert baba és szereti. De nem engedjük. Rászólok, hogy csak szépen cirókázni szabad és akkor csak cirókázza. De résen kell lennünk nekünk is. etetni még nem próbálja mert szopizik a pici, de majd ha eszik kanállal biztosan ő is szeretné majd. De azt sem lehet.

El kell mondani a kicsiknek és ha gyakran találkoztok előbb utóbb megtanulja hogy a kicsikkel másképp kell mint a nagyokkal.

2009. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs jobb ötleted,és nem akarsz egyenesen anyukával szembe szállni vagy kioktatni,akkor az is egy lehetőség,hogy a gyereknek magyarázod el mit miért nem szabad.Mondjuk hangoskodik ugrál valamivel hadonászik a kicsi közelébe,akkor Te megfogod szépen a kis kezét,leguggolsz hozzá és elmagyarázod neki szépen türelmesen,hogy a baba is szereti Őt,csak még picike és nem tud úgy kommunikálni vele mit Ő,nem tud még úgy játszani,megijed a hangos zajoktól..stb...vagy ha véletlenül megüti akkor nagyon fog sírni mert fáj neki...stb..

Nem igaz,hogy anyuka nem szégyenlené el magát,hogy ez az Ő dolga lenne,és nem kellene a gyerekre ezt ráhagyni.

2009. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy jól működnek az anyai ösztöneim.

Azt hiszem, sértődés nélkül nem lehet megoldani ezt a helyzetet (egy közeli rokonról van szó), de nekem kell kiállni a gyerekemért.

2009. aug. 29. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!