Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha közös szobában aludnának a...

Ha közös szobában aludnának a tesók, segítene a kicsi szeparációs szorongásán?

Figyelt kérdés
4,5 éves és 21 hónapos lányok, eddig külön szobában aludtak. A kicsi néhány napja hirtelen megváltozott, az eddig simán, egyedül elalvó gyerek, már sír, ha csak a pizsijét meglátja és kezdjük az esti pusziosztást, a lefekvésről nem is beszélve: sírás, Anya-Anya. Szerintem szeparációs szorongás csúcsán vagyunk, mert napközben is árnyékként követ "Anyaaaaa, Anyaaaaa". Éjjel felébred sírva, aztán kihozom, és külön lefekszem vele a kanapéra. A nagylány is ki szokott jönni néha, ő a nagyágyba bújik, alszik tovább szó nélkül. Arra gondoltam, mi lenne, ha egy szobába költöztetném őket? Lehet, könnyebben menne az elalvás a kicsinek? Vagy talán még rosszabb lenne? Vagy hagyjam így egyelőre őket, ameddig tart ez az időszak? Azért is, mert a nagyot is sajnálom, mert így csúszik az ő lefekvési ideje ameddig a kicsit megnyugtatom és elalszik. Mit tegyek?
2013. jan. 3. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Én csak a megérzésemet írom le, nem értek hozz. :-)

Én kipróbálnám az egy szobában alvást, hátha bejön. Ha nem, akkor még mindig válthattok, de ez jónak tűnik..:-)

2013. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!