Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam leesett a kanapéról,...

Kisfiam leesett a kanapéról, beverte a fejét a radiátorba, és vérzik. Kb. másfél centi hosszú és 1-2 mm mély nyílás van rajta. Mit csinálnak vele a kórházban?

Figyelt kérdés

Telefonon azt mondták, hogy csak tapasszal összehúzzák, de szerintetek csinálnak röntgent, vagy akármilyen vizsgálatot a belső állapotról?

A férjem most van vele az ügyeleten, én meg itthon a lázas kisebbikkel...


2013. jan. 5. 12:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Volt a másfél éves lányomnak hasonló fejsebe, tapaszt kapott, röntgen is volt, és bent tartottak két napig. Mondjuk ő hányt és agyrázkódása volt, de az ellátás kevésnek hangzik amit leírtál. Ha van rá mód, én elvinném máshová is. Ha nincs, akkor is raknék rá sebtapaszt, hogy ne kerüljön bele semmi, (és úgy kevésbé érzékeny is). Mi egy kis fejkendővel fedtük le a tapaszt, úgy nem piszkálta. Jobbulást!
2013. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem sok.Sőt!

Melyik kórház volt ez? Melyik osztály? Merre laktok?


("Ketteske". Valóban, a válaszod stílusával nem volt gond, ám a Kérdező nem azt kérdezte, Te mentél volna vagy sem. A válaszod nem a kérdésre vonatkozott. És nem tudhatod a hátterét, a lehetőségeit, és nem hiszem hogy szegény ebben a helyzetben pont arra kíváncsi, Te vajon hogy csináltad volt.)

2013. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kettesre csak annyit, hogy most jövök rá, mennyire elszoktam az ilyen emberektől...


Hollandiában lakunk. Bekötöttük itthon a fejét lefekvés előtt, mert még mindig nem zárt be teljesen a seb, és úgy nem tudott volna aludni. :(

Azt mondta a férjem, hogy elég béna volt a doki, feltapasztotta a haját egy ragtapasszal, hogy hozzáférjen a sebhez, aztán a tapaszt meg nem tudta leszedni. Erősen húzni nem lehet ugye, nehogy a hajjal együtt széthúzza jobban a sebet. Szegény gyereknek most ott van a véres seb, fölötte meg egy ragtapasz a haján.

Na de megbeszéltük, hogy ha még holnap sem lesz teljesen zárt, akkor megyünk másik kórházba.


Nem tudom, Magyarországon szokták mondani ezt a kétóránként ébresztgetést? Én szerintem még csak itt hallottam, de nem vagyok benne biztos.

2013. jan. 5. 21:57
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem mondták, hogy keltegessük. Arra kellett figyelnünk, hogy mind a 2 oldalát egyformán használja, szemmozgások párhuzamosak legyenek és ha furcsán viselkedne, azonnal vigyük vissza. Meg persze a szokásos, hányás, szédülés, stb.


Mennyi idős a kisfiad?

2013. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell teljesen felébreszteni, csak keltegetni, hogy reagál-e rá. Nekünk volt már koponyasérülésünk, akkor is csak azt nézték, ébreszthető-e a gyerek, de nem kellett éberre fellármázni.

2013. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Három éves. Úgy lett végül, hogy csak kicsit költögettük, hogy magánál van-e. Az utolsó ébresztés úgy sikerült, hogy nem akart leállni a telefon a csörgéssel, és amíg a férjem azzal szenvedett, a fiunk felébredt és átjött hozzánk. :)
2013. jan. 6. 07:27
 17/21 anonim ***** válasza:

12es válaszoló vagyok.

Hogy vagytok?

2013. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A lányom márciusban esett el,kb.ugyanekkora vágás lett a szemöldöke felett. Volt röntgen,utána tapasszal összehúzták
2013. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Golan Trevize ***** válasza:
Nagyon jó lenne minél hamarabb elvinni a gyereket egy tisztességes kórházba, ahol tapasszal összehúzzák vagy összevarrják azt a sebet, mert ha így fog behegesedni, örökre meg fog látszani a nyoma.
2013. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Jól vagyunk, de szegény gyereknek még mindig ott a tapasz a haján. :-/
2013. jan. 9. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!