Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hívtak a bölcsiből, hogy...

Hívtak a bölcsiből, hogy bevennék az ikerfiaimat. Szerintetek beadjam őket?

Figyelt kérdés
Szeptembertől akartam a bölcsit,de nem vették fel őket (helyhiány),most kaptam emailt,hogy várják őket ha még akarom.Valószínű, sokan lemondták és kell nekik a gyerek létszám. Most 2,5 évesek a fiúk és igénylik a gyerektársaságot,sokat járunk el itthonról,mindig programokat szervezek nekik. Az biztos,hogy nekem könnyebb lenne, de nekik is jobb lenne? Szerintetek olyan lehetne, hogy csak egy héten pár napot járjanak bölcsibe?-vagy ez alapból rossz ötlet. Köszi
2013. jan. 5. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Szia!

Én nem adnám,ha megtehetném,hogy itthon maradok.Majd mennek oviba. Én sem adtam be őket, 3 évig leszek itthon a kicsivel is. Ez az időszak nem jön vissza,szerintem legyél velük.

2013. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Csak már néha úgy érzem, hogy én és a programjaim kevesek vagyunk egymásnak.
2013. jan. 5. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom márciusban lesz 3 éves. Októberben kezdte a bölcsit, akkor volt 2,5 éves.

Minden akadály nélkül ment a beszoktatás, szeretett menni, mert már ő is unatkozott velünk, hiányzott neki a gyerektársaság.

Aztán 3 hét múlva megbetegedett, és ez azóta is így megy. 1 hét bölcsi, 2 hét itthon.

Elméletileg most hétfőn megy majd, 3 hét szünet után és már napok óta mondogatja, hogy mindjárt megy bölcsibe. Annyira aranyos ilyenkor:) Veszi a kabátját, a kis hátizsákját és indul:)


A férjem sajnos munkanélküli, ő tud vigyázni a lányunkra, viszont szeretne elhelyezkedni, ezért is írattuk be bölcsibe. Reggel 8-tól du. 3-ig van bent egyenlőre, és ez így pont jó.

Bízom benne, hogy idén túlesik az állandó betegeskedésen és jövőre az oviban már könnyebb lesz, addigra pedig már csak talál a férjem is munkát magának, és akkor kevesebb lesz már a gond a betegségek miatt is.


Az a kérdés, hogy Te miért akartad Őket beadni, mész vissza dolgozni? Mikor? Mert eleinte a fiaid is betegek lesznek.

Én beadnám Őket a helyedben, én is beadtam a lányom és nem bántam meg.

2013. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

beadnám,még otthon vagy,addig átesnének az összes betegségen is,nem a munkádat kellene otthagynod érte.

Mindkét gyermekem járt bölcsibe,imádták. Igaz az első év tényleg arról szólt, h 1 hét bölcsi 1 hét itthon.De most h oviba járnak már fél éve nem voltak betegek. Erődőstek kicsit az ovira.

2013. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell érezned. Ha úgy gondolod jót tenne nekik a gyerektársaság, akkor be lehet adni őket, azonban arra is készülj fel, hogy lehet, alig lesznek a bölcsiben, mert sorban kapják el a betegségeket.
2013. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tuti beadnám. Már nagyok és nagyon kéne nekik a bölcsi, tuti jól éreznék magukat. De olyat nem lehet, hogy csak néha viszed.
2013. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem KELL, hogy betegek legyenek. Az én kislányom augusztus 1 óta jár és még nem volt beteg. Igaz immunerősítőt kapott/kap (valahányszor hallom/látom, hogy többen betegek). DE mostanában elkezdete mondani, hogy nem akar menni. Sír amikor otthagyom. Szerintem már kevés neki amit a bölcsi nyújt. Elmúlt az újdonság varázsa. De aztán délután nem panaszkodik. Ápriliben lesz 3 éves. Talán a Tieid élveznék. Én is kevés voltam már a kislányomnak...
2013. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: miért kötsz belém? Én egy szóval nem írtam,hogy biztosan beteg lesz a gyerek, de azért valljuk már be, hogy inkább az az általános, hogy beteges az első időben, nem az,hogy nem beteges, mint a te gyerkőcöd. Ebbe nem tudom miért kell belekötni. Igenis készüljön fel erre is, mert lehet, hogy így lesz! Én nem igazán készültem és nem kívánom senkinek a bölcsis évet, amikor sokkal többet voltunk itthon, mint a bölcsiben, így még beszokni sem tudott a lányom. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ma bennt voltam a bölcsibe és lehetséges a heti három napos járásunk, így hétfő-kedd-szerdán leszünk bölcsisek. Csütörtök, péntek meg megmarad a programokra járásaink. Mégegyszer köszi... :-)
2013. jan. 7. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!