Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe fog járni a fiam, ha...

Bölcsibe fog járni a fiam, ha nekem közbe megszűnne a munkám, ki kell vennem a fiamat a bölcsiből?

Figyelt kérdés

november körül fogja kezdeni,26 hónapos.Új munkahelyre megyek,és sose lehet tudni sajnos "meddig tartanak igényt az emberre" ugye...

Tehát ha mondjuk ne adj isten nekem közbe megszűnne az állásom,és nem találnék 2-3hónaposn belül,akkor ki kell vennem a bölcsiből a fiamat?


2012. szept. 20. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérnek munkáltatóit te meg nem tudsz adni akkor nem tudsz mit csinálni, de azt nem minden hónapban kérnek.
2012. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a bölcsi elhelyezési kérelemkor kérnek munkáltatóit, utána nincs rá szabály, de nálunk pl tavasszal volt egy felülvizsgálat és mindenkinek újra be kellett adnia a papírját.
2012. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.Ez mit takar hogy felülvizsgálat volt?Azt le ellenőrzik először mikor viszem,nem?Vagy utána is szokták még ellenőrizgetni?Akkor ez is változó,van ahol havonta kérik a munkáltatóit,és van hol csak először?
2012. szept. 20. 14:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két évig járt a fiam bölcsibe, de csak és kizárólag a beiratkozás után kértek igazolást, aztán soha többet. Jártak is rengetegen úgy, hogy legalább az egyik szülő nem dolgozott, pedig irgalmatlan méretű várólista volt. Most ezt ne vedd magara, gondolom, hogy te amiatt aggódsz, hogy megszűnik a munkád, és akkor kikerül a gyerek a bölcsiből, aztán úgy már szinte lehetetlen új munkát találni, és a gyereket visszairatni a bölcsibe, nem is erről beszélek, csak nálunk a fele csoportnál otthon volt az anyuka kistesóval, de olyat is ismertem, aki mondta is, hogy ő inkább mégse dolgozik, legalább van ideje a házimunkára, majd ráér dolgozni, ha a gyerek iskolás lesz. Na őket nem igazán értettem már akkor se, ezért is volt fura, hogy nálunk sose kértek többet igazolást senkitől.
2012. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, Bp XI, akkor kellett vinni, amikor kezdett a kisfiam és 2 héten belül le kellett adni a munkáltatóit. Utána nem kérték, sőt jött a kistesó és kérdeztem, hogy ilyenkor mi van, azt mondták, hogy nem kell mégegyszer beadni, így nem lesz semmi gond, maradhat.

Egyébként értem én a rendszert, de őszintén szólva ha ki kell venni, mert elveszted a munkádat, akkor 1) a gyereket szivatják, mert az neki igenis nagyon rossz, hogy hol bölcsis, hol nem; 2) nem tudsz munkát keresni, mert a gyerekkel az öledben mégsem járhatsz interjúra :(.


De mindenesetre ezen ne parázz, mert önbeteljesítő jóslat lesz. Örülj, hogy van munkahelyed, a gyerkőc reméljük imádni fogja a bölcsit és kész. Majd aggódsz a továbbiakon, ha tényleg kirúgnak :(

2012. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!Ebbe a mai világba sajnos semmi sem biztos...munkát találni még gyerek nélkül is iszonyat nehéz,nemhogy gyerekkel...
2012. szept. 20. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!