Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapossal az altatás hogy...

20 hónapossal az altatás hogy menjen? Szigorúbban vagy még kicsi és engedékenyebben?

Figyelt kérdés
Fél éves korától 17 hónapos koráig simán ment az alvás. Kiságy fürdés után és nyolckor aludt. Az elmúlt három hónap katasztrófa. Sír, nélkülem nem alszik. Vagy fogom a kezét és úgy alszik el a kiságyában vagy ringatni kell (előtte sose). Ha nem vagyok bent kijön, mert kivettük a rácsokat. Szerintetek ringassam vagy szó nélkül vigyem szigoruan vissza mikor kijön?

2013. jan. 5. 21:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Délben szó nélkül alszik két három órát.
2013. jan. 5. 21:23
 2/3 anonim ***** válasza:

A második szeparációs szorongós korszak 1,5 éves kor körül van. :)

Nálunk sosem ment az egyedül elalvás, de most fokozzuk a fokozhatatlan. Nem tudok tanácsot adni, mit tegyél, mert nekem eddig is mellé kellett bújni.

Nappal nem vetted észre, hogy többször akar hozzádbújni, felcsimpaszkodni?

2013. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon változó az aluka. Van hogy magától elalszik, van hogy altatni kell, de van hogy hisztizik és akkor előkerül a szigor. Ez a 20 hónapos kor szerintem még nagyon korai, hogy magától aludjon minden nap. Nekünk nagyon aktív a kisfiunk ezért van hogy estére KO, és fürcsi után kidől mint egy darab fa. De van, hogy az Istennek sem akar elaludni, mert Ő kemény...

A rácsos ágyról meg annyit, hogy mi 17 hónapos korában lecseréltük egy leesésgátlós normál ágyikóra. Már az első pillanatban tetszett neki és most is nagyon szereti, hogy könnyebben mászhat le-fel, és mégsem egy börtönszerű dologban alszik, illetve arra kel fel, hogy beragadt a karja vagy a lába valamelyik rács közé.

Egy szó mint száz, majd kialakul. Így is már nagyon jók vagytok ha minden nap alukál délben magától.

2013. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!