Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg annyira borzasztó az...

Tényleg annyira borzasztó az élet három gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mióta férjemmel bejelentettük a családok/rokonok/ismerősök között, hogy a harmadik gyermekünket várjuk, gratuláció helyett szörnyülködéssel reagál szinte mindenki. Alig hallunk mást, mint hogy "úristen, jobban át kellett volna gondolnotok", "na most aztán tényleg vége az életeteknek", "2 gyerekkel még valahogy bír az ember, de hárommal...", "meg fogtok őrülni velük", de legalább egy "bátrak vagytok"-ot mindenkitől kapunk. A kedvencem, hogy "nincs eszetek, hogy ennek az országnak három gyereket szültök!" (ezt elég sértőnek érzem mellesleg)... Ha elhessegetem az érveiket, "majd meglátjátok" a válasz. Én őszintén szólva nem értem, miért próbálnak lelombozni minket, mikor annyira várjuk ezt a picit is! Mindketten élünk-halunk a családunkért, imádjuk a két nagyobb gyerekünket, úgy érzem, maximálisan kiegyensúlyozott család vagyunk, rengeteg minőségi időt töltünk együtt, és ez a piciken is látszik. Vajon miért gondolkozik így mindenki a környezetünkben a nagy családos létről? Általános jelenség ez a pesszimista hozzáállás? Üdítő kivétel nagymamám, aki boldogan annyit mondott, hogy "gratulálok, hajrá!":)
2012. nov. 25. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Ez ilyen általános hülyeség nem kell velük foglalkozni.
2012. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Hogy kicsit jobb kedved legyen: a bátor vagy gratuláció lehet bók is. Én legalábbis olyan értelemben szoktam mondani. Ez nem gúnyolódás, nem irónia hanem valóban elismerés :-)


Hány évesek a nagyok? Nem lehet hogy a kis korkülönbség miatt mondják ezeket a dolgokat?

2012. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédoknak legalábbis tuti az.
2012. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Pont ebben a cipőben járok én is, ma is mentem egyik ismerősömhöz, aki annyit mondott jól gondoljam meg meg fogok őrülni, mint ő. Mindenki azt mondja. Belegondolva lehet is benne igazság, át gondoltam nem fogom vállalni.
2012. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Valóban nem lesz túl nagy a korkülönbség a két kisebb között, mert 2 éves lesz, mikor születik a harmadik. A nagyobb meg majdnem öt, szóval azt sem lehet mondani, hogy szorosan egymás után érkeznének:) Hát sajnos elismerésről a családon belül legalábbis biztosan nem beszélhetünk, mert már a második előtt is mondogatták a nagymamák, hogy "a mai világba bőven elég egy gyerek". Belegondolva tényleg nagymamám (dédike) az egyetlen, aki szerint jó ötlet a nagy család.
2012. nov. 25. 21:28
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3,5 hónapos a legkisebb fiunk(mind fiú, 5,5 illetve 3,5 évesek a nagyok) és egyáltalán nem borzasztó az életünk! Mi is kaptuk ám a beszólásokat,meg a szájhúzogatás is megvolt.. NE törődj a negatív hozzászólásokkal, csak örülj!!!! Mi is boldogan vállaltuk a harmadikat!! És nem bántuk meg, naggyyon boldog család vagyunk!! ÖRÜLJ!!!
2012. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják ezt sokan, mert a mai bizonytalan gazdasági helyzetben nehéz eltartani 3 gyereket, illetve nagyon kiszámíthatatlan a jövő. Ha Ti meg tudjátok oldani és nem féltek ettől, akkor sok boldogságot hozzá.
2012. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon szép lehet már nektek! Biztos nehéz, de gondolom, hogy még több szépség van benne, mint nehézség! Örülök és kész:)
2012. nov. 25. 21:34
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerencsére anyagi problémáink nincsenek. A férjemnek nagyon jó szakmája van. Nem vagyunk túl gazdagok, de kényelmesen fel fogjuk tudni nevelni a piciket, kétségünk efelé nincs.
2012. nov. 25. 21:37
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
4.! Azért gondold át kérlek!
2012. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!