Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van élet a válás után? Főleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van élet a válás után? Főleg két gyerekkel? (tapasztalatok)

Figyelt kérdés

24/L Tudom fiatal vagyok még.És még simán találhatok párt meg kialakíthatok egy saját életet.De egyszerűen nem tudom elképzelni mi lesz a válás után.Nehéz magát a döntést is meghozni,de úgy érzem a gyerekeimen kívűl már semmi nem köt a férjemhez.

Ugyan akkor nem tudom elképzelni milyen lesz nélküle.És főként nem tudom hogy elszakíthatom-e a gyerekeket az apjuktól, most mikor végre elkezdett velük foglalkozni.De feláldozhatom az életemet a gyerekek miatt?

Akik voltak vagy vannak hasonló helyzetben, hogyan éltétek meg, és a gyerekek a válást.Esetleg ha tartható volt egy normális kapcsolat az ex-el, és a gyerkek sürűn etalálkoznak az apjukkal.

Előre is köszi a válaszokat.


2011. ápr. 7. 15:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesen házasodtatok és mikor lettek a babák? Én nem vagyok a helyzetedbe mert sajnos még nincs babám de sztem a gyerekeknek kiegyensúlyozott szülőkre van szükségük és ha ez együtt nem megy akkor ki kell lépni a kapcsolatból. Sztem a gyerekek megérzik ha a szüleik közt vmi nem stimmel.

Fel a fejjel és ha egyedül el tudod a gyerekek tartani akkor merj változtatni a kicsik érdekében.

2011. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne állj úgy hozzá, hogy "elszakítom a gyerekeket az apjuktól". Nem szakítod el. Ha nem egy alkoholista verekedős állat lesz láthatása, viheti ide-oda őket, lehet vele normális viszonyt tartani, egyszerűen ti már nem vagytok boldogok együtt, mint pár és nincs értelme erőltetni. Senki nem szakítja el tőle a gyerekeit, csak sok apuci szereti inkább ezt mondani, mint felemelni a se.ggét és elhozni a gyerekeket, meg valami programot szervezni velük.
2011. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

7 éve vagyunk egy pár, és nyáron lesz 6 éve hogy házasok is vagyunk.18 voltam amikor összeházasodtunk.2,5éves a kisfiam, és fél éves a lányom.A gondok akkor kezdődtek amikor a fiam megszületett.Nekem teljesen megváltoztak a nézeteim, a hozá állásom az élethez.Sajnos ez a férjemről nem mondható el.Imádja a gyerekeit,de sajnos sosem tudott felelőség teljesen dönteni.Az anyagi problémák, és egyéb itthoni nézeteltérések rányomták bélyegüket a kapcsolatunkra.A gondok akkor mélyültek el amikor a lányom is megszületett, és 2 év alatt semmi nem változott.Most elkezdett törődni velük,de sajnos én már nem érzem hogy szeretném.Nem szeretem, talán cska mint a gyerekeim apját.

Édesanyámékhoz tudnék költözni a 2 gyerekkel.És anyagilag is segítenének amíg nem tudok saját lábra állni.Meg most Gyed-en vagyok,de Januártól vizsont visszamegyek dolgozni.

Csa olyan jó látni hogy végre foglalkozik a gyerekeivel.És a gyerekek is élvezik.MEg lehet az apával értetni, hogy ettől még ő marad az apjuk és ugyanúgy foglalkozhat és találkozhat velük?Főleg én elég rugalmas vagyok a láthatással.

2011. ápr. 7. 15:43
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kellene próbálni a férjeddel a kapcsolatotokat normalizálni. Talán van megoldás, hogy újra másként érezz iránta.

A szerelem elmúlik egy idő után általában. A napi gondok sem tesznek jót. De egy nyugodt légkörben történt beszélgetés, ahol lehet nyíltan a problémákat elmondani, talán segíthet még rendezni a dolgokat.

Az egyik lányom élettársi kapcsolatban szülte a lányát. A kicsi 3 hónapos korában külön mentek. Az édesapa folyamatosan tartotta a gyerekkel a kapcsolatot. Ma a kislány 18 éves lesz. 4 éve az édesapjánál lakik, de sokszor "haza megy" az édesanyjához.A szülők nem voltak képesek együtt élni, de így, külön élve mégis közösen gondoskodnak a gyerekről.

A másik lányomat 5 gyerekkel hagyta el a férje. Nem kíváncsi a gyerekekre.

Ha mégis a válást választod, mindig az számít, miként állnak egymáshoz az elvált felek.

2011. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez rendkívül nehéz kérdés.Tényleg jobb lenne nélküle?Nincs más módja,hogy újra közelebb kerüljetek egymáshoz?Az,hogy elkezdett foglalkozni a gyerekekkel,benned nem indított meg valamit?Természetesen van,hogy a válás a helyes megoldás,de akkor intelligensen rendezzétek,úgy,hogy a gyerekeknek minél kevesebb töréssel járjon.Meg lehet értetni velük,és hamar elfogadják,ha szeretetteljes marad a viszony.A férjed is úgy gondolkodik,ahogy Te?
2011. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
Hülye kérdésre hülye válasz: miért ne lenne.a házaság elött is van élet nem...
2011. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
100%
En egy elvalt, 2 gyekes novel vagyok egyutt mar 8 eve, es imadom! A gyereki igaz, hogy megsinylettek a valast, es az apap nelkuliseget, amit mar en sem tudtam potolni, tekintve, hogy mar voltak vmi kicsik amikor osszekerultunk, es akkor mar par eve egyedul nevelete oket az anyjuk, igy egy kicsit sikerult elkallodniuk tini korban, de ugy gondolom, hogy a gondok azert vannak, hogy megoldjuk oket. Most varjuk a kozos gyerkemunket, es en gondolkodas nekul felaldoznam az eletem is a paromert es a gyermekemert. En is elvalt csaladbol vagyok, a parom is, fel lehet igy is noni, de sok szulo nem a gyerek szempontaji szerint hoz dontest, hanem a sajat onzo szempontjai szerint (pl. gyerekelhelyezes, lathatas, iskolavalasztas, stb...)
2011. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy egyenlőre csak te fontolgatod a válást, a párod nézeteiről nem nagyon beszéltél.

Azért a két piciért nem éri meg kicsit próbálkozni? Hátha rendbe jöttök?

Beszélj a pároddal, próbáljátok meg megoldani a helyzetet!

Nagyon szurkolok!

Amúgy meg igen, van élet a válás után, csak nehéz.

Egyedül (olvastam hogy a szüleid tudnak segíteni) nehéz eltartani két picit, helyt állni melóhelyen, otthon, meg még esetleg új párkapcsolatot keresni.

Anyu tesója elvált kb 6 éve, 7 éves volt akkor a lányuk, ő ott rontotta el, hogy a lánynak mindig mindent elmesélt a válással kapcsolatban.

Azóta a lány (most 13 éves) azt hajtogatja hogy neki soha nem lesz kapcsolata mert a férfiak csak kihasználják a nőket és az anyjának se legyen új kapcsolata mert úgy sem talál olyat aki rendesen szeretné őt...

Szóval el lett teljesen rontva a lány, van még story ami azt mutatja hogy az anyja sok mindent rosszul csinált amikor váltak a férjével...

Na mindegy, csak ennyit szerettem volna tanácsként elmondani, hogy ha válás is lenne belőle, a gyerekekkel nem kell mindent megosztani.

2011. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Csak ezért akarsz elválni? Mert kevésnek érzed a kötődést?

Semmi más gond nincs?

Ezért ne válj el! Csak tetéznéd a bajokat. Ha eltávolodtatok, és ez rosszul esik, akkor közeledni kell, nem tovább távolodni. Én elváltam, de hidd el, ha mindkét szülő normális, akkor a gyerekeknek is, nekik is az a legjobb, ha fel tudják éleszteni és ébren tartani a házi tüzet.Nagyon sok hátránya van az elvált létnek, főleg a gyerek, szülő viszonylatban.


Ha csak ez a baj, akkor tudj róla, hogy ez természetes.

Olyan a házasság(is) mint egy kerék. Egy régi kocsikerék. Egyszer az egyik oldala kerül felülre, másszor a másik. Így halad. Néha zötyög. Néha tengelytörés van. De ritkán szükséges az egész kereket kihajítani.


Mielőtt ilyen súlyos dolgokra adnád a fejed, olvasd el ezt a könyvet:Gary Chapman: A házasság négy évszaka

[link]


Ha csak szr napod van, azért jutott ez eszedbe, akkor olvasd el ezt a praktikus napi férjkezelési tanácsadót:

John Gray

Mars és Vénusz mindörökké együtt - Gyakorlati tanácsok a tartós kapcsolat megőrzéséhez

[link]

2011. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A kedvesednek, életed párjának, akinek sírig tartó ezt meg azt fogadtál, neki már meséltél az ötletedről, meg a panaszaidról?

Mielőtt mély búba süllyednél, érdemes lenne neki elmondani, miket érzel, és miket forralgatsz. Lehet, hogy ő tudja a megoldást, csak fogalma sincs róla, hogy ilyen súlyos számodra a helyzet..

Lehet, hogy ő azt hiszi, van egy kis boldog családja, és minden a legnagyobb rendben..

A házasság nem egy olyan "járás", hogy egy kis érzelmi hullámzásra már szakítunk is...Jóban, rosszban, tudod. Mikor rosszban vagyunk, akkor is maradunk..ha lesz jobb.Ha soha nem lesz, el kell válni. De ennyi idő kevés..most született a kicsi. Kimerült vagy. Apa még nem is alkalmazkodott a nagyobb családhoz..ne türelmetlenkedj, hanem meséld el neki, mik járnak a buksi fejedben!

Hidd el, ahogy meg tudott téged kapni, úgy felébresztheti még a szívedben újra a szerelmet!


Különben ha nem is: egy éves babával válni, egyszerre, s közben dolgozni kezdeni, közben költözni, közben ovit, bölcsit kezdeni: annyi stresszfaktor egy időre, ami biztosan megbetegíti az egész családot.


Töltsd ezt ki most, és elképzelve a válás idejében!


Szerintem ne hamarkodd el ezeket a súlyos gondolatokat, menj a férjedhez, beszélgessetek!

2011. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!