Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseteket hogy készítettéte...

2 éveseteket hogy készítettétek fel a bölcsire?

Figyelt kérdés
Jövő hèten kezdünk ès èn iszonyùan rettegek tőle, olyan kicsi mèg. Pedig astu gyerkőcöt màr sikeresen beszoktattam oviba, de ő akkor màr 3,5 èves volt ès nagyon ügyesen työtään beszokott. Most mègis fèlek a kicsitől. Ti hogy kèszìtettèkek fel a vàltozàsra?

2013. jan. 7. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fokozatos volt a beszoktatás.Gyakorlatilag negyedik héten maradt 8-15 óráig.Első héten ott voltam vele délig aztán együtt mentünk haza.Ameddig fogalma sincs mi az a bölcsi addig hiába mondogatod otthon nem tudja miről van szó.
2013. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fő hogy te ne rettegj mert megérzi és ő is félni fog.
2013. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy megèrzi, de valahogy sehogy nem bìrok ùrrà lenni ezen az èrzèsen. Talàn ha màr ott leszünk èn sem leszek ilyen feszült. A naggyal is ìgy volt. :))
2013. jan. 7. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamat 16 hónaposan vittem a bölcsibe,most szeptemberben.1 hetes volt a beszoktatás,az első nap egy órát voltunk ott mindketten,második nap fél óra múlva kimentem a váróba Ő még 1 órát nélkülem játszott az udvaron, a csoportszobában.Harmadnap már be sem mentem és egész délelőtt egyedül volt ott,Negyedik nap már ott is ebédelt,én addig amíg ott volt hazamentem,és 5.nap már ott is aludt.Sose volt egy könnycsepp sem, az első perctől élvezte a bölcsődét,én izgultam,de tudtam ott jó helye lesz,minden reggel mondtam,hova megyünk és ki lesznek ott,és hogy megyek érte,vagy mama megy érte.Mikor kezdtük még kevés szót mondott így a füzetkébe írtak a gondozónők,így tudtam,hogy minden rendben volt én is nyugodt voltam,vagyok.Most már azért rövid tő mondatokat is mond,és meséli mi volt.Hosszabb szünet után boldogan szaladt be a kis társaihoz.
2013. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 23hós volt amikor kezdtük a bölcsit.Én mondogattam Neki, hogy ott lesz sok gyerek akikkel egész nap játszhat.Nagyon várta hogy mehessen,de én persze rettegtem.Féltem, hogy fog aludni mert egyedül nem aludt el addig.Első nap bementünk és onnantól kezdve tudomást se vett rólam.Így haza jöttem,ezt beszéltük meg a gondozókkal,mert ha baj lenne 5percre lakunk úgy is.Ültem a telefon mellett,de amikor ebéd után érte mentem nem akart haza jönni:)

3.nap ott aludt és szó nélkül aludt el a többiekkel.Kb 2hét múlva volt pár nap vissza esés amikor reggel kicsit több idő volt a búcsúzkodás,de sírás ekkor se volt állítólag ez normális mert kb. ilyenkor fogják fel, hogy nap mint nap ott vannak hagyva.De azóta sincs gond,sőt azóta már szobatiszta is lett.

2013. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi lányok a biztatást! Remélem, nekünk is könnyen megy majd. Magánba megy, így kevesen is lesznek, meg ott lesz a szomszéd kislány, akivel napi szinten találkoznak/játszanak.

Én is mondom neki, hogy megyünk bölcsibe ahol lesz sok gyerek, meg a gondozónéni, meg hogy anya nem lesz ott, de jókat fog játszani majd a többiekkel. Hiszek benne, hogy felfogja, ha azt nem is tudja, hogy mi az a bölcsi, de azt remélem megérti, hogy én nem leszek ott vele.

Amúgy okos fiú, elvan bárkivel, ha elmondom neki, hogy anyának most dolga van, de nemsokára jövök, ha ismerőssel hagytam eddig soha nem volt gond.

2013. jan. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!