Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem nagyon sok szót mond...

2 évesem nagyon sok szót mond már, de elég keveset mond helyesen. Teljesen normális a dolog?

Figyelt kérdés
Hangok, amiket nem tud kimondani pl. f helyett s, az r persze még sok évig nehéz, de az l sem megy, ahelyett is j-t mond. Alig van néhány szó, amit helyesen mond. Ez jelenthet-e bármit is, vagy magától kitisztul majd az egész? Csak mert azzal csesztetnek néha, hogyha mondom, hogy beszél ő, és milyen sok mindent mond, hogy nem is érteni sokszor. Pl. a cumit tulinak hívja, a k-t sokszor t-nek ejti: tejé - kenyér, tész - kés.
2013. jan. 8. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, az én kicsim is 2 éves és be nem áll a szája egész nap, de ez kb. 3 hónapja van így, mert előtte szinte alig mondott valamit. Én nem úgy javítom ki, hogy ezt rosszul mondtad, félbeszakítva akár, hanem amikor elmondta amit akart, akkor megismétlem, de helyesen, hogy az rögződjön bele. Védőnőnél rá lehet kérdezni esetleg, de 3 éves korától az oviban biztos, hogy logopédushoz irányítanak, ha gond van.
2013. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mondjuk mondja, hogy tutya de ajanyos, akkor utána visszakérdezek, hogy aranyos a kutya kicsim?
2013. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krisztivan ***** válasza:

mintha én írtam volna ki a kérdest:-))

Szeptembertől jár bölcsibe a fiam és csak akkor kezdett el szavakat mondani.A kutya nálunk is tutya,de a kakaó az kakaó.Arra jöttem rá,hogy bizonyos mássalhangzó van a nehéz betük után akkor nem tudja kimondani.Pedig képes a "k" betüre de mégsem.A "r" az j.

2013. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!