Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék székrekedés ellen?

Mit tehetnék székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kislányom nem rég volt virusos hasmenése és hányás,abból rndbe jöttünk de most meg nincs széklete.nagyon kemény a kis hasa, voltunk orvosnál azt mondta agyak neki levolak szirupot az hashajtó meg a normaformot meg espumizán cseppet de igy se kakált pedig 3 szor kapott a hashajtóból és igy se.Lehet nagy a gond?
2009. aug. 27. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány napja nincs széklete? Van egy hashajtó lekvár. Sajnos nem tudom a nevét, de gyógynövényboltban szokták árulni. De lehet a házi szilvalekvár is használna kenyér nélkül egy-két kiskanállal, többször. Ha nem megy, próbáld meg a végbelét lázmérőzni, hogy beinduljon, esetleg kúpot.
2009. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatsz kamilla teával,a cukrot bele kell főzni,ez olcsó és finom.Megkönnyíti a székelést.Gyümölcsöt is ehet,ami lé dús és rostos.Jobbulást!
2009. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöket ajánlok: sárgabarack, szilva.

Édesség, nasi, ropi, túró rudika... semmi, amíg a helyzet fennáll. Foghatja még más is a székletet, abból sem adnék túl sokat: burgonya, tésztafélék, mák.

A készítmény neve nem Normaflore? Az tényleg jó! (Hasmenéskor is).

2009. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is vannak székelési problémák.Én úgy oldom meg,hogy veszek neki kecskeméti üveges bébiételt,szilvát,barackot,körtét,almásat meg ilyeneket és reggel éhgyomorra adok belőle.Már pár kanál pár perc múlva meghozza a hatást!Ha nem próbáltad,érdemes lenne inkább ezt,mint a hashajtót,mert hozzászokik és ha nagykorában is szorulásos lesz,akkor már nem fog használni!De jó a kávé is éhgyomorra,lehet kapni az Inka-kávét,amit meleg tejben elkeversz,teszel bele 1 kanál cukrot!Nekem a 3 éves kisfiam ennyire szorulásos és volt már többször is,hogy bevérzett a végbele!Nálunk ezek a dolgok sokat segitettek.Van még pár ötletem,ha gondolod irj priviben!:)

2009. aug. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok és köszi szépen a válaszokat.De már hálistennek helyre jött igaz még néha fájtatja a kis hasát,de már van széklete és nem adok neki már hashajtót.
2009. aug. 30. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!